خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ٢٢ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نسخه های خطی
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در گفتگو با شبستان:
خروج آمریکا از برجام تاثیری بر حوزه فرهنگ ندارد/ نمی توانیم همه منابع خطی را دیجیتال کنیم
خبرگزاری شبستان:اشرف بروجردی با بیان اینکه دیجیتال سازی پروسه طولانی مدت است و هزینه زیادی دارد، گفت: تلاش می کنیم در حد وسع مان کار را پیش ببریم ولی طبیعتا امکان دیجیتال سازی همه منابع وجود ندارد.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۰۸:۴۹

در مرکز طبع و نشرقرآن کریم برگزار شد؛
رونمایی از قرآن منسوب به امیرمومنان امام علی(ع)
خبرگزاری شبستان: مراسم رونمایی از قرآن منسوب به امیرمومنان امام علی(ع) در مرکز طبع و نشر آثار قرآنی برگزار شد.

۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۰۸:۴۲

رییس کتابخانه مجلس شورای اسلامی در غرفه خبرگزاری شبستان:
۹۵ درصد نسخه‌های خطی کتابخانه مجلس دیجیتال‌سازی و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفتند
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام سیدعلی عماد گفت: ۹۵ درصد نسخه‌های خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی دیجیتال‌سازی شده و در دسترس علاقه مندان و پژوهشگران قرار گرفته است.

۱۳۹۶/۸/۹ - ۱۶:۳۷

آخرین یافته‌ها درخصوص کهن‌ترین نسخه‌های قرآن ارائه شد
خبرگزاری شبستان:پژوهشگر مطالعات قرآنی و نسخه‌پژوه، آخرین یافته‌های خود را دربارۀ کهن‌ترین نسخه‌های قرآن در نشست علمی «مصحف‌نگاری قرآنی در قرون نخست و تأثیر آن در شناخت ما از تاریخ قرآن» ارائه کرد.

۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۱:۴۹

خطر در کمین نسخه های خطی کتابخانه مسجد«سیده زینب (س)»
خبرگزاری شبستان: هزاران نسخه خطی اسلامی در کتابخانه مسجد«سیده زینب (س)» قاهره در معرض تهدید قرار دارند.

۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۱۴:۵۹

گزارش شبستان از بازدید از گنجینه نسخه های خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملی:
نسخه هایی از جنس تاریخ که از هویت ایرانی حرف می زنند
خبرگزاری شبستان:درب گنجینه نسخه های خطی ایران در طبقه منهای یک سازمان اسناد و کتابخانه ملی که حاوی ۴۰ هزار سند از قرن چهارم تا دوره معاصر در علوم مختلف است امروز بر روی خبرنگاران گشوده شد.

۱۳۹۵/۶/۳ - ۱۴:۲۶

نگهداری ۴۰۰ نسخه از محدث جزايري در کتابخانة مرکزي آستان قدس رضوي
خبرگزاری شبستان: در کتابخانة مرکزي آستان قدس رضوي، ۴۰۰ نسخة خطي و چاپ سنگي نفيس از «سيد نعمت‌الله جزايري» نگهداری می شود.

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۳:۲۹

رونمایی از ۲ قرآن تاریخی و نفیس تازه مرمت شده در کردستان
خبرگزاری شبستان: ۲ نسخه قرآن تاریخی و نفیس به همت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کردستان مرمت شد که در حاشیه شورای فرهنگ عمومی از این قرآن های خطی رونمایی شد.

۱۳۹۵/۳/۱۸ - ۰۸:۴۸

وقف کتاب نفیس خطی اثر استادِ نیمایوشیج و سه کتاب خطی به حرم هلال بن علی(ع)
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز و کتابخانه آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع)، از وقف چهار نسخه کتاب خطی نفیس به این مرکز خبر داد.

۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۶:۰۰

۴هزار نسخۀ خطی و چاپ سنگی نفیس از آثار شیخ بهایی درکتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی
خبرگزاری شبستان:مجموعۀ بی‌نظیری شامل ۴ هزار نسخه از آثار شیخ بهایی در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود که بیشتر آن‌ها، در زمان حیات شیخ توسط خود وی شرح و تصحیح شده و وقف‌نامۀ آن، به دستخط و مهر و امضای شیخ است.

۱۳۹۴/۸/۱۱ - ۱۰:۱۰

حفظ۹۷ هزار نسخه خطی در گنجینۀ مخطوطات آستان قدس رضوی
خبرگزاري شبستان: رئیس اداره مخطوطات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: افزون بر ۹۷ هزار کتاب خطی، قرآن، جزوات و دست‌نوشته قرآنی خطی، در گنجینۀ مخطوطات کتابخانة مرکزي آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود، که تنها از ابتداي سال جاري تاکنون، بيش از يکصد نسخه ارزشمند به اين مجموعه افزوده شده است.

۱۳۹۴/۵/۱۴ - ۱۱:۵۲

فروش نسخه های خطی و تاریخی عراق توسط داعش
خبرگزاری شبستان: منابع خبری نوشتند گروه تروریستی داعش نسخه های خطی ارزشمند ربوده شده از موزه های عراق و سوریه را در بازارهای اینترنتی به معرض فروش گذاشت.

۱۳۹۴/۳/۲۵ - ۰۹:۴۶

افزایش بيش از ۲ هزار نسخه خطی جدید به گنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی
خبرگزاري شبستان: رئیس اداره مخطوطات سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: در سال گذشته دو هزار و ۵۴۶ نسخه خطی جدید به صورت هدیه یا خرید به گنجینه مخطوطات آستان قدس رضوی اضافه شده است.

۱۳۹۴/۲/۱۶ - ۱۱:۲۰

نگهداری بیش از ۹۷ هزار جلد مصاحف شریف و نسخه خطی در گنجینه مخطوطات آستان قدس رضوی
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: بیش از ۹۷ هزار جلد مصاحف شریف و نسخه خطی در گنجینه مخطوطات آستان قدس رضوی نگهداری مي‌شود.

۱۳۹۴/۲/۱۴ - ۰۹:۳۵

نگهداري بيش از ۱۱۰ نسخه خطی از آثار عطار نیشابوری در کتابخانه آستان قدس رضوی
خبرگزاري شبستان: رئیس ادارۀ مخطوطات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس رضوی گفت: گنجینه کم نظیری افزون بر یکصد و ده نسخه خطی از آثار عطار نیشابوری در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود.

۱۳۹۴/۱/۲۵ - ۱۱:۱۲

نشست تطبیقی نسخه های خطی پیش از اسلام 
نشست تطبیقی نسخه های خطی پیش از اسلام در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد . 

۱۳۹۳/۱۲/۳ - ۲۲:۱۰

فاضل هاشمی خبر داد:
نگهداری ۱۷۶ هزار عنوان فایل دیجیتال در کتابخانه‌ آستان‌قدس رضوی
خبرگزاري شبستان: رئیس اداره مخطوطات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی با بيان اينكه دانش دیجیتال‌سازی در کتابخانه‌ آستان‌قدس رضوی بومی شده است،گفت: در حال حاضر ۱۷۶ هزار عنوان فایل دیجیتال از نسخه‌های خطی، چاپ سنگی و چاپ نفیس در کتابخانه‌ آستان‌قدس رضوی نگهداري مي شود.

۱۳۹۳/۱۲/۲ - ۱۲:۴۵

احمد مسجدجامعی در آیین چهاردهمین بزرگداشت حامیان نسخ خطی:
بخش عظیمی از دستاوردهای عظیم تمدنی ایران در حوزه نسخ خطی در عراق است
خبرگزاری شبستان: عضو شورای شهر تهران در توجه به دستاوردهای تمدنی ایران در حوزه نسخ خطی در کشور عراق تأکید کرد و گفت: امیدوارم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فهرست نگاری این نسخ در عراق توجه کند.

۱۳۹۳/۱۰/۹ - ۱۱:۴۴

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در چهاردهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی:
سازمان اسناد برای دسترسی به نسخ خطی ایرانی در خارج از کشور تلاش می کند
خبرگزاری شبستان: رضا صالحی امیری حفاظت و توسعه نسخ خطی را یکی از برنامه های اساسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی خواند و گفت: بر اساس این طرح می خواهیم به نسخ خطی ایرانی در خارج از کشور دسترسی پیدا کنیم.

۱۳۹۳/۱۰/۹ - ۱۰:۴۱

مدیر علمی دانشنامه امام رضا (ع) عنوان کرد
تهیه وتدوین نخستین جلد دانشنامه جامع فرهنگ رضوی در قم
مدیر علمی دانشنامه امام رضا (ع) با بیان این که هم‌اکنون در شهر قم حدود ۵۰ دانشنامه تخصصي در 26 مركز در دست نگارش است گفت: نخستین جلد این دانشنامه با 25 مدخل در حال ویرایش است که شامل سه بخش اعلام و شخصیت‌ها، آثار و کتاب‌ها و مفاهیم است.

۱۳۹۳/۶/۱۷ - ۰۸:۱۲