خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اسلام هراسی
مساجد آلمان بار دیگر تهدید به بمب‌گذاری شدند
گروهی از افراط‌گرایان در آلمان با ارسال پیام‌های اسلام هراسانه به مساجد،آنها را تهدید به بمب‌گذاری کردند. هدف از چنین تهدیدهای ایمیلی، ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و به وجود آوردن اختلال در صلح اجتماعی است.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۶:۱۵

تصویب طرح حفاظت از مساجد و انجمن‌های اسلامی در آلمان
درخواست حفاظت بیشتر از مساجد و انجمن‌های اسلامی و مقابله با اسلام‌هراسی در شهر «برمن» آلمان از سوی اعضای اتحادیه‌های مسیحی و حزب دمکرات آزاد آلمان تصویب شد.

۱۳۹۸/۷/۱۳ - ۱۶:۳۰

افزایش حوادث نژادپرستانه ضد مسلمانان در اروپا
گزارش یک موسسه ترکیه ای حاکی از آن است که حوادث نژادپرستانه ضد مسلمانان اروپا در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش یافته است.

۱۳۹۸/۷/۹ - ۱۲:۵۵

ناراحتی همسایگان «مسجد براکنل» از انتشار آگهی های اسلام هراسی
همسایگان مسجدی در شهر «برانکل» در «لیدز» از توزیع آگهی های اسلام هراسی علیه ساخت مسجد جدید واکنش اعتراضی نشان داده و این اقدام را زننده توصیف کردند.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۵:۳۴

شبستان گزارش می‌دهد
«روز باز مساجد»؛ تبدیل تهدید «مسجدهراسی» به فرصت «دوستی با مسجد»
حملات اسلام‌هراسانه و بیگانه‌هراسانه به مساجد نه تنها در اروپا بلکه در بسیاری از کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکایی در حال گسترش است اما مسلمانان با تدابیر مختلف می‌کوشند این تهدیدات را تبدیل به فرصت کنند.

۱۳۹۸/۷/۱ - ۰۹:۰۹

تلاش برای حذف مدارس مسجدی در هلند
افزایش تبلیغات منفی علیه مسلمانان و اسلام‌هراسی‌ها در هلند موجب شده که اکثر هلندی‌ها خواستار حذف مدارس مسجدی باشند. اما علی‌رغم این تلاش‌ها مسلمانان در این کشور و نیز دیگر کشورهای اروپایی با جدیت، اعتقادات و مناسک خود را دنبال می‌کنند.

۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۰۸:۲۱

در پنج سال گذشته؛
۵۰۶ حادثه علیه مساجد آمریکا
گزارش شورای روابط آمریکایی ـ اسلامی نشان می دهد که آمریکا از سال ۲۰۱۴ تاکنون شاهد وقوع ۱۰ هزار و ۱۵ حمله علیه مسلمانان بوده است که ۵۰۶ حادثه آن علیه مساجد بوده است.

۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۱۵:۲۰

حمله افراط‌گرایان به مسجدی در «آلمر» هلند
گروهی از افراط‌گرایان راست‌گرا مسجدی را در شهر «آلمر» هلند هدف حمله قرار دادند و بنرهای حاوی عبارات و شعارهای ضداسلامی را روی دیوارهای آن نصب کردند.

۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۰۲

تهدید به بمب‌گذاری در مسجدی در برلین
مقامات پلیس برلین اعلام کردند که مسجد شهیتلیک (Şehitlik Mosque) این شهر در روز جمعه، ۲۲ شهریورماه، تهدید به بمب‌گذاری شد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این تهدید غیرواقعی بوده است.

۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۶:۲۸

در سال ۲۰۱۸ انجام شد
حمله به بیش از ۱۰۰ مسجد آلمان بر اثر افزایش اسلام‌هراسی‌ها
بر اثر افزایش اسلام‌هراسی‌ها در آلمان طی سال‌های اخیر، بیش از ۱۰۰ مسجد و موسسه مذهبی در این کشور در سال ۲۰۱۸ میلای هدف حمله قرار گرفتند.

۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۵:۱۰

شبستان گزارش می‌دهد
حمله به مساجد، باتلاقی که اروپا در آن دست و پا می‌زند
در بسیاری از رسانه‌های غربی از اسلام به عنوان دشمن ارزش‌های لیبرالیستی و در نزاع با هویت کشورهای اروپایی یاد می‌شود و مساجد به عنوان مکان‌های معرفی می‌شوند که در آنها طرح عملیات‌های تروریستی ریخته می‌شود.

۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۰۹:۵۷

اظهارات دوباره نخست وزیر انگلیس علیه مسلمانان
نخست وزیر انگلیس طی یادداشتی که هفته گذشته در روزنامه تلگراف منتشر شد، زنان مسلمان را با صندوق نامه و سارق بانک مقایسه کرده بود.

۱۳۹۸/۶/۱۲ - ۱۵:۴۴

توهین رهبر جدید حزب «یوکیپ» بریتانیا به اسلام و قرآن
رهبر جدید حزب راست گرای افراطی «استقلال» بریتانیا مشهور به «یوکیپ» به خاطر «اسلام هراسی شرورانه» اش محکوم شد.

۱۳۹۸/۵/۲۲ - ۱۱:۳۴

واکنش دولت نروژ به حادثه تروریستی مسجد این کشور
نخست وزیر نروژ بعد از حمله تروریستی دیروز به مسجد النور در اسلو اعلام کرد مبارزه با سخنان نفرت انگیز نژادپرستانه در اولویت دولتش خواهد بود.

۱۳۹۸/۵/۲۱ - ۰۱:۴۸

رئیس حزب توری آغاز تحقیقات در زمینه اسلام هراسی را تایید کرد
رئیس حزب محافظه کار (توری) تایید کرد که این حزب تحقیقاتی را درباره اسلام هراسی آغاز خواهد کرد.

۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۲:۰۶

مقابله مسلمانان واشنگتن با اسلام هراسی در قالب روایت های شخصی
مسلمانان در واشنگتن آمریکا در سری جدید برنامه های تبلیغ اسلام و ارزش های اسلامی در حال ساخت پل های ارتباطی با همسایگان خود در «تاکوما» هستند.

۱۳۹۸/۵/۹ - ۰۸:۴۶

تعیین مشاور دولتی برای مقابله با اسلام هراسی در بریتانیا
دولت بریتانیا یک مشاور مستقل برای ارائه توصیه های کارشناسانه در خصوص تعریف اسلام هراسی برای مقابله با تبعیض های ضد اسلامی در این کشور معرفی کرده است.

۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۰:۳۳

مسلمانان خواستار اتحاد در مقابل کمپین نفرت «ترامپ» شدند
شورای روابط اسلامی-آمریکایی از همه مسلمانان و دیگر شهروندان آمریکایی خواست تا برای حمایت از طرح های ضد نفرت این سازمان کمک کنند.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۰:۵۸

موسسه «امید نه نفرت» :
اسلام هراسی در بریتانیا تبدیل به غده سرطانی شده است
نتایج تحقیقات جدید در بریتانیا نشان دهنده رشد اسلامی در این کشور به دلیل تبیلغات منفی رسانه ها و سیاستمداران علیه اسلام و مسلمانان است.

۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۵:۲۳

گدایی اسلام هراس بریتانیایی از «ترامپ»
اسلام هراس بریتانیایی که اخیرا به دلایل اخلاقی محکوم شده است،پناهجویی در امریکا را از «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری این کشور،گدایی می کند.

۱۳۹۸/۴/۲۱ - ۱۵:۳۰