خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢

Wednesday, December 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دوره اول طرح علمی تخصصی سراج
کارشناس رسانه دیجیتال:
ایران باید تحولات جامعه مجازی را مدیریت کند / نخبگان کشور باید شبکه های اجتماعی بومی را در جامعه نهادینه کنند
خبرگزاری شبستان: کارشناس رسانه دیجیتال گفت: ایرانی هایی با پتانسیلی که دارند باید جزو ۵ کشور برتر فناوری اطلاعات باشند و تحولات جامعه مجازی را مدیریت کنند.

۱۳۹۴/۲/۳۰ - ۱۵:۵۷

حجت الاسلام والمسلمین روحانی:
بیش از ۷۰ درصد اهداف دوره علمی تخصصی سراج محقق شده است
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد قم، گفت: با توجه به این که مرحله اول و دوم طرح علمی تخصصی سراج به اتمام رسیده و وارد مرحله سوم شده ایم، بر اساس بازخوردگیری ها و رصد های انجام شده، الحمدلله بیش از ۷۰ درصد اهداف این دوره محقق شده است.

۱۳۹۴/۲/۳۰ - ۰۹:۰۹

کارشناس رسانه با انتقاد از عدم کنترل بازار تلفن همراه تاکید کرد:
جدیدترین گوشی های جهان قبل از رونمایی در اروپا در ایران خرید و فروش می شوند
خبرگزاری شبستان: مبلغ حوزه علمیه قم گفت: قدرت رسانه ای غرب یعنی جدیدترین گوشی های سامسونگ و اپل قبل از رونمایی رسمی توسط شرکت در اروپا در ایران خرید و فروش می شود، یعنی هیچ نظارتی در کشور وجود ندارد که این مسئله را کنترل کند؟

۱۳۹۴/۲/۲۹ - ۲۲:۵۴

کارشناس فرهنگی مرکز تخصصی اقامه نماز:
جوان متعهد به نماز خاری در چشم تهاجم فرهنگی است / مهمترین ویژگی اعضای کانون مساجد باید توجه به نماز اول وقت باشد
خبرگزاری شبستان: کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز استان قم گفت: با وجود تبلیغات گسترده و تهاجمات فرهنگی فراوان علیه اسلام، جوان متعهد به نماز خاری در چشم سیاست غرب است.

۱۳۹۴/۲/۲۹ - ۲۱:۲۲

مدیر کانون تخصصی لرستان:
دوره علمی تخصصی سراج آغازگر تحول فرهنگی در جامعه است
خبرگزاری شبستان: مدیر کانون تخصصی لرستان گفت: این دوره با برگزاری کلاس های تخصصی و برنامه ریزی شده آغازگر تحول در فعالیت های فرهنگی کانون های مساجد تخصصی و دانشگاهی است.

۱۳۹۴/۲/۲۹ - ۲۱:۱۷

کارشناس رسانه:
مهمترین نیاز مسئولان فرهنگی و مسجدی بالابردن سواد رسانه ای است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مسائل فضای مجازی و جنگ نرم گفت: مهمترین اولویت و نیاز مسئولان مسجدی، فرهنگی و خانواده های دغدغه مند بالا بردن سواد رسانه ای است.

۱۳۹۴/۲/۲۹ - ۲۱:۱۱

عضو انجمن خطباء کشور:
نشاط مهمترین شرط انجام کار فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی مرکز تخصصی تبلیغ گفت: نشاط مهمترین شرط انجام فعالیت های فرهنگی است، نشاط کاری و معنوی در کار فرهنگی اهمیّت ویژه ای دارد، ایجاد و حفظ نشاط مهمترین کاری ست که باید مسئولان کانون ها به آن اهتمام داشته باشند.

۱۳۹۴/۲/۲۹ - ۱۳:۱۳

مسئول کمیته آموزش دوره علمی تخصصی سراج:
تنها نقطه ضعف دوره علمی تخصصی سراج عدم همکاری دبیرخانه استان ها ست
خبرگزاری شبستان: مسئول کمیته آموزش دوره علمی تخصصی سراج گفت: متاسفانه با توجه به ابلاغ دستورات لازم به دبیرخانه کانون های مساجد تخصصی و دانشگاهی استان ها شاهد همکاری لازم از سوی استان ها در "دوره علمی آموزشی سراج "نبودیم.

۱۳۹۴/۲/۲۹ - ۱۰:۲۱

با هدف الگو برداری از رادیوی منحصر به فرد ایران:
مدیران کانون های تخصصی مساجد و دانشگاه های کشور از "رادیو معارف" بازدید کردند
خبرگزاری شبستان: مدیران کانون های تخصصی مساجد و دانشگاه های کشور که برای شرکت در دوره علمی تخصصی سراج به قم سفر کرده اند، با هدف الگو برداری و استفاده از تجربیات رادیو معارف در ارائه برنامه های دینی و فرهنگی از بخش های مختلف آن بازدید کردند.

۱۳۹۴/۲/۲۸ - ۱۶:۵۶

کارشناس مسائل فرهنگی:
مجاز نیستیم برای جذب مخاطب از هر روشی استفاده کنیم / اخلاق صحیح ترین شیوه جذب
خبرگزاری شبستان: مبلغ برجسته حوزه علمیه گفت: برای این که عواطف و فکر مخاطب را جذب کنیم مجاز نیستیم از هر روش و مسیری استفاده کنیم، پیامبر اکرم(ص) برای جذب افراد به سمت ارزش ها و معارف الهی از مکارم اخلاق استفاده و هدف بعثت خود را مکارم اخلاق معرفی کرد.

۱۳۹۴/۲/۲۸ - ۱۳:۵۱

همزمان با دوره دوم طرح علمی تخصصی سراج:
مسئولان کانون های تخصصی مساجد کشور از کارگاه ساخت ضریح حرمین عسکریین بازدید کردند
خبرگزاری شبستان: دومین گروه مدیران کانون های فرهنگی هنری تخصصی مساجد و دانشگاه های کشور که برای شرکت در اولین طرح علمی تخصصی سراج به قم سفر کرده اند، از کارگاه ساخت ضریح جدید حرمین عسکریین بازدید کردند.

۱۳۹۴/۲/۲۸ - ۱۱:۱۳

مدیر کانون تخصصی ایثار و شهادت قزوین:
کانون های تخصصی مساجد قطب ترویج امور فرهنگی در جامعه هستند
خبرگزاری شبستان: مدیر کانون تخصصی ایثار و شهادت دانشگاه قزوین گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد تخصصی و دانشگاهی به عنوان مهم ترین مرکز فعالیت های علمی فرهنگی اسلام در کشور بنا شده است.

۱۳۹۴/۲/۲۷ - ۲۱:۱۸

دبیر اجرایی دوره تخصصی سراج تاکید کرد:
"فرصت ها و آسیب های رسانه" یکی از کاربردی ترین برنامه های دوره تخصصی سراج
خبرگزاری شبستان: قائم مقام دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم گفت: یکی از مهمترین نیازها و دغدغه های مسئولان فرهنگی؛ پیشرفت و تاثیرگذاری رسانه ای کشور است، در همین راستا برگزاری کلاس های تخصصی فرصت ها و آسیب های رسانه به عنوان یکی از مهمترین و کاربردی ترین برنامه های دوره سراج در دستور کار قرار دارد.

۱۳۹۴/۲/۲۷ - ۱۴:۰۲

کارشناس رسانه:
شبکه های اجتماعی تا وقتی امنیت نداشته باشد چاقوی دو لبه نیست، سلاح دشمن است
خبرگزاری شبستان: مبلغ حوزه علمیه قم گفت: برخی از اینترنت و شبکه های اجتماعی به عنوان چاقوی دولب تعبیر می کنند و می گویند بسته به نحوه استفاده افراد دارد، در حالی که تا وقتی امنیت نداشته باشد دسته چاقو دست دشمن است و ما کاری نمی توانیم بکنیم.

۱۳۹۴/۲/۲۷ - ۱۳:۵۷

حجت الاسلام و المسلمین زکی پور:
یکی از وظایف مهم مسئولان کانون های مساجد گفتمان سازی منویات ولایت فقیه است
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه آیت الله بهبهانی گفت: یکی از مهمترین وظایف مدیران کانون های تخصصی و مساجد دانشگاهی گفتمان سازی منویات ولایت فقیه در متن جامعه است.

۱۳۹۴/۲/۲۶ - ۲۱:۲۸

کارشناس رسانه:
همدلی بهترین نوع مشارکت است / دشمن در پی تزلزل جایگاه انسان ساز مادر
خبرگزاری شبستان: عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: مشارکت یعنی پذیرش ارزش های انسانی، مشارکت و همدلی فقط در مباحث مادی و منحصر به امور مادی نیست، همدلی در زندگی اسلامی بهترین مشارکت است.

۱۳۹۴/۲/۲۶ - ۱۵:۱۲

مدیر کارشناسی تبلیغ حوزه علمیه:
مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد باید جاذبه علوی داشته باشند
خبرگزاری شبستان: مدیر کارشناسی تبلیغ حوزه علمیه قم گفت: مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد باید جاذبه علوی داشته باشند، ممکن نیست با دافعه و عدم صبر بتوانیم جوانان را به سمت و سوی مسجد و أمور فرهنگی بکشانیم.

۱۳۹۴/۲/۲۶ - ۰۰:۵۶

صبح امروز صورت گرفت:
بازدید مدیران کانون های تخصصی و دانشگاهی مساجد کشور از کارگاه ساخت ضریح امامین عسگریین(ع)
خبرگزاری شبستان: مدیران کانون های تخصصی و دانشگاهی مساجد کشور که برای شرکت در دوره علمی تخصصی سراج به قم آمده اند، از کارگاه ساخت ضریح مطهر حرمین عسگریین(ع) بازدید کردند.

۱۳۹۴/۲/۲۵ - ۱۵:۳۹

دبیر اجرایی دوره تخصصی سراج:
حضور اساتید برجسته عرصه فرهنگی کشور در دوره علمی تخصصی سراج
خبرگزاری شبستان: قائم مقام دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به این که دوره علمی تخصصی سراج در سطح بالایی برگزار می شود، گفت: برترین اساتید عرصه امور فرهنگی کشور در این دوره حضور دارند و مباحث علمی و تجربی خود را به مسئولان کانون ها آموزش می دهند.

۱۳۹۴/۲/۲۵ - ۱۵:۳۷