خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

الخميس ١٤ ربيع الثاني ١٤٤١

Thursday, December 12, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه جامعه مهدوی
انتشار دوفصلنامه «جامعه مهدوی» تصویب شد
دبیر تحریریه دوفصلنامه «جامعه مهدوی» با اعلام تصویب انتشار این نشریه علمی، گفت: معرفت‌افزایی مهدی‌باوران نسبت به امام زمان(ع) و آمادگی برای ظهور آن حضرت(عج) از اهداف این دوفصلنامه است.

۱۳۹۸/۸/۸ - ۱۵:۵۷

عدالت تام و جهان شمول تنها به دست امام زمان(عج) محقق می شود
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، عدالت مهدوی را همان عدالتی دانست که همه انبیاء و ائمه معصومین به دنبال آن بودند و گفت: عدالت تام و جهان شمول در سرتاسر کره خاکی تنها به دست امام زمان(عج) رخ می دهد.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۲۰

مدیر حوزه علمیه قاسم بن الحسین(ع) تشریح کرد
عبرت های عاشورا برای منتظران
حجت الاسلام علم الهدی با بیان اینکه معرفت شرط حسینی شدن سبک زندگی منتظران است، گفت: یکی از مهمترین رمز و رازهای موفقیت یاران امام حسین(ع)، موقعیت شناسی زمانی مکانی و مدیریت آن بود امری که منتظران نیز بدون آن نمی توانند در مسیر ظهور حرکت کنند.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۰۸:۴۵

همایش بین المللی گفتمان مهدویت در گلپایگان برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: همایش بین المللی گفتمان مهدویت و پنجمین دوره سلسله همایش های مهدویت دانشگاه ها در دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۰۷:۳۶

انتظار فرج با سلمان فارسی چه کرد؟/انتظار، روح جوان را نجات می دهد
خبرگزاری شبستان: جوان هم آینده گراست این آینده با اینکه مربوط به حیات دنیا می شود اما او را از آخرت جدا نمی کند و معنویتی بس نورانی دارد. انتظار، روح جوان را با آینده پیوند می زند و از محدود شدن به زمان حال نجات می دهد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۴:۳۰

گفتگو با پژوهشگر و کارشناس تاریخ اسلام
اربعین شبیه سازی جامعه مهدوی است
خبرگزاری شبستان:وقتی شما در آن فضا و در میان آن انبوه جمعیت و آن رفتارها قرار می گیرید نوعی شبیه سازی با جامعه مهدوی و زمان ظهور امام زمان برای شما تداعی می شود،گویی که تعلق خاطر افراد در آن جا کنار می رود.

۱۳۹۶/۸/۱۸ - ۱۶:۰۸

۲۳ شهریور برگزار می شود؛
نخستین آئین گردهمایی تدبّر در قرآن کریم با محوریت دغدغه های قرآنی رهبر انقلاب
خبرگزاری شبستان: مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان البرز از آئین برپایی گردهمایی تدبر در قرآن کریم با حضور اساتید و حافظان قرآنی با محوریت دغدغه های قرآنی رهبر معظم انقلاب خبر داد و گفت: این آئین با محوریت طرح تدبر در قرآن برگزار می شود.

۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۰۹:۰۴

کارشناس فرق و مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان:
حضرت زهرا(س) بهترین الگو و معیار عمل منتظرانه است
خبرگزاری شبستان: جامعه عصر ظهوریک جامعه ایده ال است؛ یعنی زنان و مردان در آن جامعه به وظایف وتکالیف خود عمل می کنند. اما این «عمل به تکلیف» براساس بهترین شاخص ها و الگوها یعنی حضرت زهرا(س) می تواند محقق شود.

۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۰۸:۵۴

راز گریه‌های ائمه(ع) در فراق امام زمان(عج)!
خبرگزاری شبستان: آیا غیراز این است که به دنبال اجرای آن و چشاندن مزه آن به مردم بودند. آیا غیر از این است که آن حضرت(عج) دینی را که تمام انبیا و اوصیا برای آن تبلیغ می‌کردند و به دنبال اجرای کامل آن و چشاندن مزه آن به مردم بودند، کامل اجرا می کند.

۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۰:۴۲

رهایی از بردگی؛ رهاورد جامعه مهدوی
خبرگزاری شبستان: انسان ها با آگاهی از جايگاه بلند انساني خويش، خود را از بندگی و بردگی غير خداوند رها خواهد ساخت و اين مهم جز در جامعه مهدوي به‌طور کامل و فراگير، شدنی نيست.

۱۳۹۵/۱۰/۵ - ۱۳:۲۳

ولایی شدن جامعه را به موعود آخرالزمان(عج) نزدیک می کند
خبرگزاری شبستان: مهم ترین ویژگی جامعه ما، که مایه تقرب ما به آن حضرت(عج) است، ولایی بودن جامعه ماست؛ قطعا به دست آوردن کمالاتی در این زمینه، می تواند ما را به موعود نزدیک تر کند. زیرا ولایی تر شدن جامعه ما، پاسخ به آن عهدی است که برگردن ماست.

۱۳۹۵/۹/۶ - ۰۹:۲۳

تا از نعمت ظهور بی اطلاعیم، نسبت به وضع موجود اعتراض نمی کنیم
خبرگزاری شبستان: عدم آگاهی از وضع مطلوب و ایده آل سبب می شود که توانایی درک و تحلیل درست وضعیت موجود را هم نداشته باشیم. زیرا بخشی از درک ما از اوضاع زمانه و آسیب شناسی وضع موجود، وابسته به فهم آن وضع مطلوب است.

۱۳۹۵/۹/۱ - ۰۸:۳۸

در پیش همایش «لقاء الحسین(ع)» مطرح شد:
اربعین؛ ماکت جامعه مهدوی/مناسک شیعی ظرفیت تمدن سازی دارد
خبرگزاری شبستان: اربعین نمادی از آغاز موفقیت های بعد از قیام امام حسین علیه السلام برای جبهه حق است که در نهایت به قیام حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه منجر می شود.

۱۳۹۵/۷/۲۷ - ۱۲:۳۳

كاركرد اجتماعي دكترين مهدويت پس از ظهور
خبرگزاری شبستان: امروزه از جنبه­ انسان­ شناسي و جامعه­ شناسي بخشي از ويژگي­ هاي جامعه ايده آل تحقق يافته است. اجتماع پس از عصر ظهور در جامعه مهدوی رخ بسیار متفاوتی نسبت به امروز دارد.

۱۳۹۵/۴/۲۹ - ۱۵:۰۹

۲۲ سال تلاش در سنگر مساجد/
جامعه مهدوی باید اُفقِ دید فعالیت کانون های مساجد باشد
خبرگزاری شبستان: کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش به سزایی در گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی دارند و با تعامل با دستگاه های فرهنگی باید گام های موثری برای اعتلای فرهنگ بردارند.

۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۲:۱۱

عضو هیات علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی:
شاخصه‌های جامعه مهدوی در عصر ظهور
خبرگزاری شبستان: جامعة مهدوی، جامعه‌ای است که منسوب و مرتبط به حضرت مهدی(ع) آخرین پیشوای شیعیان، موعود منجی است. این عنوان البته، منطبق بر دو جامعه در دو دوران گوناگون خواهد بود: نخست؛ جامعه‌ای که در دوران غیبت مهدی موعود(ع)، زندگی می‌کند و دیگر؛ جامعه‌ای که عصر ظهور آن حضرت را درک خواهد کرد.

۱۳۹۳/۶/۱۶ - ۱۵:۲۳