خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مسلمانان
دعوت از غیر مسلمانان آمریکا برای شرکت در جشن ۱۰ سالگی مسجد «وودلندز»
۱۰ سال پیش ،پروژه مسجد «وودلندز» با ظرفیت پذیرایی از ۳۰۰ نمازگزار تکمیل شد و حالا جامعه اسلامی این شهر آماده برگزاری جشن ۱۰ سالگی مسجد است.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۱:۴۹

گزارشی درباره «تبعیض و نژادپرستی» ضد مسلمانان در اسپانیا
یک جمعیت حقوقی در گزارشی به افشای اقدامات نژادپرستانه مقامات محلی دو شهر ملیلیه و سئوتا در اسپانیا ضد اقلیت مسلمان پرداخت.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۰۹:۰۰

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:
اربعین به ملتهای مسلمان می گوید وحدت ضامن استقلال و پایداری آنهاست
حجت الاسلام اکرمی گفت: اربعین نمایشگاهی است که به تمام ملت های مسلمان منطقه نشان می دهد که می توان ظرف ۱۰ روز مانور ۲۰ میلیونی و یا بیشتر را برگزار کرد و و بدانند که وحدت ضامن استقلال و پایداری آنهاست.

۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۰۸:۴۷

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
متاسفانه مراسم اربعین با بایکوت خبری مواجه است/همه توان نظام اسلامی برای بازنمایی این اتفاق بزرگ بسیج شود
جعفرپور با ابراز تاسف از بایکوت خبری مراسم اربعین گفت: باید همه توان نظام اسلامی برای بازنمایی هرچه بهتر و هنرمندانه این تجمع عظیم و راهمپیمایی اربعین بسیج شود.

۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۲:۴۰

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان:
همایش بزرگ اربعین موجب همگرایی روشندلی میان ملتهای مسلمان است
آیت الله عالمی گفت: همایش بزرگ اربعین موجب همگرایی روشندلی میان ملتهای مسلمان است و نتیجه آن ایجاد وحدت میان هواداران اهل بیت(ع) است.

۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۰۸:۴۴

تفاهم مسلمانان با یکی از مهم‌ترین فرقه‌های عالم مسیحیت در مسجد «سانتو آمارو»
مسلمانان و فرانسیسکن‌ها (از مهم‌ترین فرقه‌های عالم مسیحیت) با حضور در مسجد «سانتو آمارو» برزیل علاوه بر اجرای برنامه‌های مشترک، سند مشترکی در خصوص ابراز تمایل به حمایت از گفتگوهای مسلمان و مسیحیان امضاء کردند.

۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۰۸:۵۴

وزیر مشاور در امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور:
کمک مساجد به مسلمانان سنگاپور برای مصون ماندن از تاثیر خارجی‌ها
عثمان مالکی گفت: مساجد محلی سنگاپور با استفاده از بودجه مسلمانان ساخته و اداره می‌شوند و این مانع از تاثیرپذیری جامعه سنگاپور از خارجی‌ها می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۵:۰۲

مسجدی چوبی که بدون استفاده از میخ ساخته شده است + تصاویر
شگفت‌انگیزترین بخش مسجد ۱۰۰ ساله دونگان در قرقیزستان این است که به طور کامل از چوب ساخته شده و حتی یک میخ هم در ساخت آن به کار نرفته است.

۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۰۸:۵۱

پذیرایی از غیر مسلمانان با چای و قهوه در مساجد آلمان
مسلمانان آلمان، طی اقدامی با دعوت از غیرمسلمانان به صرف چای و قهوه میزبان آنان در مساجد این کشور هستند.

۱۳۹۸/۷/۱۵ - ۱۲:۳۸

انتصاب کاردینال‌های جدید واتیکان با اولویت ارتباط با مساجد
برقراری پیوند میان ادیانی به ویژه تحکیم ارتباط میان مسیحیان و مسلمانان از جمله اولویت‌های پاپ برای انتخاب کاردینال‌های جدید واتیکان است.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۵:۵۷

انجام رژه صلح برای گرامیداشت میراث اسلامی مساجد در کانادا
رهبران ادیان برای شرکت در رژه صلح که از سوی جامعه مسلمانان «آلبرتا» در کانادا ترتیب داده شده، دعوت شده‌اند. هدف از برگزاری این رژه، گرامیداشت دستاوردهای فرهنگ اسلامی در کانادا و ایجاد فرصتی برای دیدار با غیرمسلمانان است.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۴:۴۷

پخش اذان از مساجد؛ بهانه جدید هندوها برای حمله به مسلمانان!
پخش صدای اذان در مساجد «کلکته» هنگام برگزاری مراسم «دورگا پوجا»، که جشنواره هندوئیسم است، بهانه جدید برای حمله به مسلمانان هند است. هندوها همچنین به پلیس کلکته علیه مسلمانان شکایت کرده‌اند.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۲:۵۹

جاسوسی از مسلمانان در مسجد «دارالفاروق» آمریکا
مسجد «دارالفاروق» واقع در «بلومینگتون» آمریکا در ماه‌های گذشته در معرض تهیه فیلم‌های آنلاین که مسلمانان را هدف قرار داده، بوده است. مخالفان این مسجد اقدام به تهیه عکس و ضبط ویدئو از کودکان در زمین بازی نزدیک به مسجد کرده بودند.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۰۸:۳۹

اولین مسجد آتن به زودی افتتاح می‌شود
اولین مسجد آتن پس از چندین دهه کشمکش و مبارزه از سوی جامعه مسلمانان برای ساخت آن، طی ماه‌های آتی افتتاح می‌شود. آتن تنها پایتخت اروپایی است که هیچ مسجد رسمی‌ای در آن وجود ندارد.

۱۳۹۸/۷/۱۳ - ۰۹:۵۶

محروم کردن مسلمانان جمهوری خودمختار «آجاریا» از داشتن مسجد
مسلمانان جمهوری خودمختار آجاریا در گرجستان با رفتارهای تبعیض‌آمیز دولت برای جلوگیری از ساخت مساجد مواجه شده‌اند. مسلمانان گرجستان، تقریبا ۱۳ درصد از جمعیت سه میلیونی این کشور را تشکیل می‌دهند.

۱۳۹۸/۷/۱۳ - ۰۹:۱۸

افتتاح مسجد «بیت العافیت» در «آلمر» هلند
مسجد جدید «بیت العافیه» در «آلمر» هلند افتتاح شد. اسلام دومین دین بزرگ در هلند است و بر اساس آمارهای منتشر شده در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ میلادی حدود چهار درصد از جمعیت هلند را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۵:۴۱

مسلمانان «اسکگنس» انگلیس برای اولین بار صاحب مسجد می‌شوند
طرح ساخت اولین مسجد در «اسکگنس» انگلیس به شورای منطقه ای «ایست لیندسی» ارائه شد. هدف از ساخت این مسجد ایجاد فضایی برای عبادت، یادگیری و اجرای برنامه‌ها و برگزاری گرهمایی‌های مسلمانان است.

۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۰۹:۲۴

کلیسای «سوئیفت استریت» در آمریکا جای خود را به مسجد جدید ورمانت می‌دهد
مسلمانان ورمانت قصد دارند تا کلیسای سابق مسیحیان در «سوئیفت استریت» را خریداری کرده و مسجد جدید خود را در آنجا بنا کنند. این یعنی جامعه اسلامی «ورمانت» آمریکا در آستانه داشتن مسجد جدیدی در «برلینگتون» جنوبی است.

۱۳۹۸/۷/۹ - ۱۳:۰۹

درخواست مسلمانان برای توزیع گوشت حلال در مدارس ایتالیا
خانواده های مسلمانان ایتالیا از مدیریت یک مدرسه ابتدایی در شهر مستره خواستند تا در وعده های غذایی مدارس گوشت حلال گنجانده شود.

۱۳۹۸/۷/۸ - ۱۵:۱۲

نخست وزیر مالزی: رژیم صهیونیستی علت دشمنی با مسلمانان است
«ماهاتیر محمد» با حمله به رژیم صهیونیستی، گفت: این رژیم، علت دشمنی با مسلمانان است و عامل بیشتر جنگ های امروز در جهان رژیم صهیونیستی است.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۵:۰۱