خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

الأحد ٢٨ جمادى الثانية ١٤٤١

Sunday, February 23, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فضایل
مقامات علمی و فضایل زیارت حضرت فاطمه معصومه(س)/ راز همتایی زیارت ایشان با بی‌بی دو عالم(س)
امام جواد (ع) فرمودند: «هر کس عمه ام را در قم زیارت کند، بهشت از آن اوست». کمالات حضرت معصومه(س) در حدی است که از فرازهای زیارتنامه‌اش که از حضرت رضا(ع) نقل شده، درک می‌شود ایشان دختر پیامبر(ص)، حضرت زهرا(س) و خدیجه کبری(س) و امامان معصوم(ع) است.

۱۳۹۸/۹/۱۶ - ۰۸:۵۸

عظمت و فضایل ماه مبارک رمضان
نفس هایتان در این ماه تسبیح، خواب هایتان عبادت، عملتان پذیرفته و دعایتان مستجاب است، پس از خداوند با نیت های صادق و دل های پاک بخواهید تا توفیق روزه و تلاوت قرآن را به شما عنایت فرماید

۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۱۳:۵۳

شبستان گزارش می دهد
فضایلی که حضرت فاطمه(س) را بانوی دو عالم کرده است
فاطمه‌ی زهرا(س) «سَیِّدَةُ نِسَاءِ اَهلِ‌ الجَنَّة» [است]؛ خیلی مقام والا و بالایی است. شجاعت، فداکاری، زهد در دنیا، معرفت‌آموزی و معرفت را انتقال دادن به اذهان مخاطبین و دیگران، در مقام معلم دانشور بشر قرار گرفتن و ... درس های فاطمه‌ی زهرا(س) است.

۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۴:۱۰

گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین واعظ موسوی
ماه رجب، پیرایش، ماه شعبان آرایش و ماه رمضان ضیافت است
خبرگزاری شبستان:کسانی که در واقع اهل بندگی هستند در ماه رجب خودشان را پیرایش می کنند، در ماه شعبان آرایش می کنند و در ماه مبارک رمضان به ضیافت خداوند می روند.

۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۰:۳۶

آیت الله صدیقی:
طلاب فضایل اخلاقی را بین مردم گسترش دهد
خبرگزاری شبستان: آیت الله صدیقی گفت: لباس و پوشش طلاب باید فضایل اخلاقی را در دل مردم گسترش دهد، با معاندین بدون واهمه مقابله و با جاهلان مدار و بیدارشان کنند.

۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۳:۴۰

شعبان ماه دعا، عبادت و استغفار است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: شعبان فرصت مناسبی برای کسب آمادگی های روحی و ورود به ماه میهمانی الهی است.

۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۳:۴۲

دوازده قطره از دریای فضایل جوادالائمه(ع)
خبرگزاری شبستان:ابوجعفر محمد بن علی، نهمین امام شیعیان جهان، در ماه رجب سال ۱۹۵ ه..ق در شهر مدینه دیده به جهان گشود. مشهورترین لقب های آن حضرت، «جواد» و «تقی» است.

۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۱۲:۲۲

گفتگو با آیت الله روح الله قرهی، مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج)
بدون درک رجب، رمضان بر ما مبارک نخواهد شد
خبرگزاری شبستان:درک رجب المرجب، بسیار بسیار مهم است و اگر کسی رجب را از دست داد ماه رمضان بر او مبارک نخواهد شد. ممکن است صورت ظاهر روزه بگیرد اما این روزه آن روزه روزه داران حقیقی نخواهد بود.

۱۳۹۵/۱/۲۴ - ۱۰:۳۳

رجب ماه آمرزش گناهان است
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی با اشاره به فضایل ماه رجب، گفت: رجب ماه آمرزش گناهان است که انسان باید با انجام کارهای نیک و پسندیده در این ماه پر فضیلت خود را به خداوند نزدیک تر کند.

۱۳۹۵/۱/۲۲ - ۱۴:۳۳

آیت الله روح الله قرهی در سومین شب از ایام فاطمیه
چرا بانوی دوعالم را "انسیه الحوراء" نامیدند؟
خبرگزاری شبستان: انسیّة الحوراء به این معنی نیست که ایشان، حوریّه است. حوریّه یک بند انگشت انسان مؤمن نمی‌شود، آن‌وقت این بانوی مکرّمه را بگوییم حوریّه است؟!

۱۳۹۴/۱۲/۵ - ۱۲:۳۵

چرا از استاد پرورش سخن می گوییم ؟
خبرگزاری شبستان: استاد پرورش انسانی یک بعدی نبود، مجموعه ای از فضایل و کمالات را باهم داشت، او در پرتو تعالیم اسلامی وتلمذ در محضر بسیاری از علماء و بزرگان، از همان اوان جوانی شخصیتی مورد توجه بود و در هر شهری و دیاری قدم می گذاشت، بسیار اثرگذار بود.

۱۳۹۴/۱۰/۱۲ - ۰۹:۴۷

شیخ علی موحان طایه:
بهترین راه برای بیان فضایل حضرت ابوالفضل(ع) استعانت از خود حضرت است
خبرگزاری شبستان: مسئول شئونات اسلامی آستان مقدس حضرت ابوالفضل(ع)، گفت: بهترین راه برای سرودن شعر و بیان فضائل حضرت ابوالفضل(ع) استعانت و یاری گرفتن از خود آن حضرت است.

۱۳۹۳/۹/۱۳ - ۱۴:۱۶

فضایل اخلاقی و کمالات نفسانی امام رضا(ع) برای نسل جوان تبیین شود
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه توسل به امام رضا (ع) جوانان را در مسیر سعادت و رستگاری قرار خواهد داد، گفت: فضایل اخلاقی و کمالات نفسانی امام هشتم(ع)برای نسل جوان بیشتر تبیین شود.

۱۳۹۳/۶/۱۶ - ۱۱:۲۶