خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١

Monday, October 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ادبیات جهانی
«رنج‌های ورتر جوان»برای هفتمین بار تجدید چاپ شد
خبرگزاری شبستان:چاپ هفتم کتاب «رنج‌های ورتر جوان»نوشته «یوهان ولفگانگ فون گوته» با ترجمه« محمود حدادی» روی پیشخوان کتابفروشی ها رفت.

۱۳۹۴/۶/۲۴ - ۱۵:۴۱

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با هاشم حسینی/
 ترجمه آثار خوب نیازمند برنامه منسجم/ ترجمه سالانه ۱۰ کتاب ارزشمند
خبرگزاری شبستان: حسینی معتقد است، با تشکیل یک سازمان زیر نظر وزارت ارشاد به منظور انتخاب بدون حب و بغض آثار خوب برای ترجمه می توان نویسندگان، کتاب های خوب و فرهنگ ایرانی را به جهانیان معرفی کرد.

۱۳۹۴/۳/۲۰ - ۰۸:۳۸

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با شمس/
۹۵ درصد رمان های کودک و نوجوان فاقد جهان بینی است
خبرگزاری شبستان: محمدرضا شمس با بیان اینکه پنج درصد کارهای نویسندگان کودک و نوجوان در کشور قابلیت جهانی شدن دارد، گفت: این کارها باید توسط وزارت ارشاد ترجمه و در نمایشگاه های بین المللی عرضه شود.

۱۳۹۴/۳/۱۹ - ۰۹:۰۰

«هنر ایران در عرصه حهانی» در گفتگو با معاون انتشارات امیرکبیر:
رمان های ایرانی عمدتا اقتباسی است
خبرگزاری شبستان: کرمی با بیان اینکه در حوزه ادبیات عرفانی حرف های زیادی داریم، گفت: برای مطرح شدن داستان و رمان ایرانی باید به ذخایر ایرانی اسلامی خود رجوع کنیم.

۱۳۹۴/۳/۱۸ - ۰۷:۵۰

مدیر انتشارات عموعلوی:
رمان ایرانی قابلیت عرضه جهانی ندارد/ افغانستان در رمان از ما جلوتر است
خبرگزاری شبستان: علوی فرد با اشاره به کمیت و کیفیت پایین رمان های ایرانی گفت: آنچه امروز خارجی ها به عنوان ادبیات ایرانی می شناسند را مدیون خیام، حافظ و سعدی هستیم و گرنه آثار و نویسندگان امروز ایران در جهان شناخته شده نیستند.

۱۳۹۴/۳/۱۱ - ۰۸:۵۲