خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

الخميس ١٥ ذو القعدة ١٤٤٠

Thursday, July 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فرار مغزها
نسخه بازگشت مغزها به کشور استارت آپ ها هستند
خسروی گفت: اگر امروز بخواهیم یک نسخه برای بازگرداندن مغزها به کشور داشته باشیم هیچ پلت فرمی به جز نوآوری و استارت آپی را نمی توان پیشنهاد داد.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۳:۴۳

استعداد یابی ‌و حمایت از نخبگان مورد توجه قرار گیرد
نماینده مردم کرمانشاه، گفت: حمایت از نخبگان و بهره برداری از ظرفیت های این استعدادهای ممتاز، به شکوفایی اقتصاد کمک می کند.

۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۵:۵۰

بی توجهی به نخبگان سم مهلکی برای توسعه است
جوامعی که نتوانند نخبگان خود را حفظ کرده و این سرمایه های عظیم علمی را از دست بدهند، سم مهلکی را بر پیکره اقتصاد و توسعه تزریق کرده اند.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۲۹

رییس مجمع عالی نخبگان منطقه ۲ استان مازندران معارفه شد
خبرگزاری شبستان: عیسی الهیان به عنوان رییس مجمع عالی نخبگان منطقه ۲ استان مازندران با حضور رئیس مجمع عالی نخبگان استان معارفه شد.

۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۱:۰۳

دانشگاه آزاد به دنبال جلوگیری از فرار مغزهاست
خبرگزاری شبستان:ولایتی گفت: غربی ها به دنبال شناسایی و جذب نخبه ها هستند و ما به دنبال ایجاد راهکارهای جذب نخبگان و جلوگیری از فرار مغزها هستیم.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۳:۳۶

فرار مغزها از ایران، مصداقی از عدم توجه به دانشجویان نخبه است
خبرگزاری شبستان: فرار مغزها از ایران، مصداقی از عدم توجه به دانشجویان نخبه است که باید با توجه به این قشر از جامعه با کارآفرینی، توسعه و پیشرفت کشور را تضمین کرد.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۱:۳۳

گزارش خروج نخبگان از کشور تدوین شده است
خبرگزاری شبستان: رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: گزارش خروج نخبگان از کشور از سوی این بنیاد تدوین شده و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه می شود.

۱۳۹۵/۷/۲۷ - ۱۳:۳۳

معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان:
فرار مغزها بزرگترین آسیب اجتماعی
خبرگزاری شبستان: معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان از فرار مغزها به عنوان بزرگترین آسیب اجتماعی یاد کرد و گفت: همیشه افرادی که از تحصیلات ،توانمندی و بهره هوشی بالایی برخوردار هستند از کشور خارج می شوند.

۱۳۹۵/۵/۲۵ - ۱۵:۲۱

رتبه ۱۰ رشته ریاضی کنکور سراسری در گفت و گو با شبستان:
دولت از فرار مغزها جلوگیری کند
خبرگزاری شبستان:سمیعی با اشاره به فرار مغزها از کشور گفت:بسیاری از نخبگان ما به دلیل عدم امکانات از کشور خارج می شوند این افراد مهمترین سرمایه های کشور هستند لذا دولت باید با ایجاد امکانات مناسب از فرار مغزها جلوگیری کند.

۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۱۲:۳۳

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل:
فرار مغزها نتیجه نظام بسته آموزش عالی/ تحصیل ۲۳ هزار دانشجوی خارجی در کشور
خبرگزاری شبستان: قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل یکی از آسیب های نظام بسته آموزش عالی را فرار مغزها عنوان کرد و گفت: بزرگترین چالش ما در آموزش عالی و توسعه دانشگاه ها، نظام بسته آموزش عالی است.

۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۱۲:۴۵

مهمترین اتلاف سرمایه در ایران مربوط به سرمایه نیروی انسانی است
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی توجه به نخبگان و بهره گیری از توان این قشر در توسعه کشور را متذکر شد و گفت: متاسفانه در ایران با اتلاف نیروی انسانی مواجه هستیم.

۱۳۹۴/۲/۱۳ - ۱۲:۵۹