خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

الخميس ٥ شوّال ١٤٤١

Thursday, May 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عرفان های کاذب
ناگفته‌های ادیان در مورد شیطان‌پرستی
شیطان‌گرایی ابزار ترویج معنویت لیبرال و بازاری/ ماجرای سوءاستفاده شیطان‌گرایان از موسیقی
حجت‌الاسلام عرب با بیان اینکه شیطان‌گرایی ابزار ترویج معنویت بدون دین است، گفت: با ظهور مدرنیته جریان‌ها در قالب جنبش‌های نوین در پشت صحنه نقش بازی کردند. یک معنویت که اهداف نظام سلطه را تامین کند معنویت لیبرال و بازاری.

۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۱:۲۹

یک استاد حوزه علمیه:
رویگردانی از اهل‌بیت(ع) و رفتن به‌دنبال مکاتب کاذب ما را دچار فرقه‌گرایی می‌کند
حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان‌اینکه اگر با رویگردانی از اهل‌بیت(ع) دنبال عرفان‌ها و مکاتب کاذب برویم دچار فرقه‌گرایی می‌شویم، گفت: امام جواد(ع) فرمودند: در مقابل مصائب و فقر صبور باشید و آن را تکیه‌گاه خود قرار دهید و همواره خدا را ناظر بر خود ببینید.

۱۳۹۸/۵/۱۱ - ۱۲:۲۱

ناگفته‌های ادیان درباره شیطان‌پرستی
استفاده ابزاری شیطان‌گرایان از رمان و هنر/فصل مشترک همه عرفان‌های کاذب!
حجت‌الاسلام عرب با اشاره‌به تفاوت‌های نگاه اسلام به شیطان با تعریف مسیحیت و یهودیت از آن، گفت: عرفان یهودی کابالا حتی شیطان را هم‌ردیف فرشتگان و نماینده علم و دانش معرفی می‌کند. ترویج اباحی‌گری با استفاده از رمان و هنر، رویکرد شیطان‌گرایان معاصر است.

۱۳۹۸/۴/۱۲ - ۰۹:۵۰

عضو هیات علمی پژوهشگاه امام صادق(ع):
استثمار روح انسان؛ هدف معنویت های نوپدید/جادو و مخدر؛ نسخه عرفان های کاذب
نگارش جنبش های نوظهور معنوی را در تقابل با معنویت اصیل دینی دانست و گفت: عرفان های کاذب برگرفته از معنویت های سکولار هستند که فقط با یک بُعد وجودی انسان سر و کار دارد؛ این جنبش ها به دنبال استثمار روح انسانی هستند.

۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۰۹:۱۱

در برنامه شعبده شوم مطرح شد
ادعای عرفان های کاذب برای جذب مخاطب
حجت الاسلام ابراهیمی گفت: معنویت هایی که ادعا دارند که عرفان کاذب آنها خوشبختی و آرامش را به ارمغان می آورد همیشه می گویند که عرفان خود را دینی و اسلامی کرده اند و به نوعی ادعا می کنند که حرف دین را می زنند.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۶:۵۵

پژوهشگر حوزه فرق و ادیان بیان کرد
شیطان پرستی هنوز حیات دارد/نظر قرآن درباره شیطان پرستان
حجت الاسلام عرب با بیان اینکه شیطان پرستی آیین مربوط به دوره باستان و تمام شده نیست، گفت: شیطان پرستان امروز در دل جوامع غربی بیشترین طرفدار را یافته اند، اگر مواردی همچون قربانی کردن انسان برای شیطان را نمی بینیم به دلیل تبعات حقوقی فراوان آن است.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۰:۱۴

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:
بهترین راه مقابله با معنویت های نوظهور تقویت فرهنگ است
یک پژوهشگر عرفان ‌های نوظهور با بیان اینکه راهبردهای متعددی در مواجهه با جنبش های معنوی نوپدید وجود دارد، گفت: بدون شک برترین گزینه در مواجهه با معنویت های نوظهور در کشور اولویت فرهنگی است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۲:۱۵

یک پژوهشگر حقوق بین الملل و معنویت های نوظهور:
معنویت های نوپدید پیروان خود را به ماشین های انسان نما تبدیل می کنند
امراللهی تاکید کرد: رهبران فرقه های نوپدید تحت عنوان شست و شوی مغزی، آزادی در عقیده را از پیروان خود سلب و آنها را به ماشین های انسان نما و مبلغان اندیشه های رهبران خویش مبدل می کنند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۵۴

عرفان یا دکّان/۱۹
پیدا و پنهان جریان های شیطان گرایی که با نام خدا فعالیت می کنند
حجت الاسلام مظاهری سیف تاکید کرد: بسیاری از جریان های شیطان گرایی با نام خدا فعالیت می کنند اما با بررسی مطالب شان، با این تصور از خدا مواجه می شوید که خدا در درون شما است و هر چه که دلتان می گوید، انجام دهید که این همان خواسته خدا است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۰۸:۵۴

رییس موسسه بهداشت معنوی:
انقلاب توجه جهان را به معنویت جلب کرد/خطر واردات عرفان را جدی نمی گیریم
حجت الاسلام مظاهری سیف با بیان اینکه ما سال ها است که با واردات عرفان های کاذب مواجه ایم، گفت: اگرچه یکی از تاثیرات مهم انقلاب اسلامی جلب توجه جهان به معنویت بود اما غفلت ما باعث شده خلاءهای معنوی جامعه توسط عرفان های نوظهور پر شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۰۹:۳۱

جوانانی که قربانی عرفان‌های کاذب شدند
مدتی است که فرقه‌ای به نام حلقه یا کیهانی با ادعای درمان و درمانگری در جامعه فعالیت می‌کند و با منحرف کردن بسیاری از جوانان مذهبی توانسته با ترفندهای مختلف آنان را گمراه کرده و تاکنون ۱۵۰ نفر از این عرفان آسیب جدی دیده‌اند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۴:۱۱

در برنامه شعبده شوم مطرح شد:
عرفان های نوظهور در تمدن مدرن غربی خلق شده اند
پژوهشگر عرفان های نوظهور تاکید کرد: بحران معنا از جمله موضوعاتی است که در ابتدای امر غرب را گرفتار کرد و در همین بستر معنویت های نوپدید ضرورت پیدا کرده و گسترش یافتند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۶:۲۸

عرفان یا دکّان؟!//۱۸
ماجرای قربانی کردن انسان برای خدمت به شیطان!
حجت‌الاسلام مظاهری سیف با بیان اینکه شیطان گرایان معتقدند قربانی کردن انسان نیروی فوق‌العاده‌ای را تولید می کند، گفت: اینکه در انجیل شیطانی مطرح می شود بشر از ابتدا شیطان گرا بوده و این بخشی از تمدن بشری است، ادعای گزافی بیش نیست.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۴

عرفان یا دکّان؟!//۱۷
کادرسازی شیطان پرستان برای حکومت ابلیس!/نقشه کلیسای شیطان برای نخبگان
رییس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه تفکرات نسبت به شیطان گرایی سطحی است، گفت: طی پنج سال اخیر بیانیه ای از سوی کلیسای شیطان ارایه شد و گفتند که ما تغییر رویکرد داده ایم و از این پس مخاطب اصلی کلیسای شیطان نخبگان جوامع بشری هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۰۹:۴۱

عرفان یا دکّان؟//۱۶
افسانه ای که «کوئیلو» به اسم معنویت به خورد مردم می دهد
رییس موسسه بهداشت معنوی در نقد آراء پائولو کوئیلو، گفت: او معتقد است هر کسی در زندگی افسانه ای شخصی دارد که باید برای دستیابی به آن تلاش کند، کوئیلو می گوید هرچه دلتان گفت انجام دهید، این باعث می شود که در مسیر افسانه شخصی تان حرکت کنید!

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۰۸:۵۲

در نشست «معنای زندگی درافکار و آثار پائولو کوئیلو» مطرح شد
واقعیت رویایی که «کوئیلو» به آن توصیه می کند
نظم نوین جهانی بر پایه اصل پانتئیسم و شریعت شیطان نظام‌مند شده است و شریعت شیطان، همان جواز عمل به هوای نفسانی است؛ چیزی که در جای جای آثار کوئیلو با عناوین لزوم گوش فرا دادن به ندای درون و پیگیری رؤیای شخصی تأکید شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۰۹:۵۰

عرفان یا دکّان؟!//۱۰
ماجرای علامه پروری و حفظ یک هفته ای قرآن به اسم «متاریدینگ»
حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به ادعاهای جریان متاریدینگ، گفت: ادعای افزایش سرعت دوهزار برابری ِحافظه، غیرطبیعی و اثبات نشده است آنها سعی می کنند با طرح مباحث قرآنی، جوانان مذهبی تر را به خود جذب کنند اما نسخه آنها حاصلی جز عوارض روحی ندارد.

۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۰۹:۲۶

آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
به جای شلوغ‌کاری مشکلات معیشتی مردم را حل کنید /خاشفچی تنها بخشی از جنایات عربستان است
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مشکلات کشور با فریاد و شلوغ بازی حل نشده و نخواهد شد، مشکلات در یک فضای آرام حل می‌شود، البته ما باید مراقب موج سواران خائن هم باشیم زیرا این افراد می‌خواهند بروی مشکلات ما سوار شوند و از آب گل‌آلود ماهی خیانت بگیرند.

۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۳:۰۹

عرفان یا دکاّن؟!//۹
کَل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی/وقتی سرکرده عرفان حلقه بیماری های متعدد دارد!
رئیس موسسه بهداشت معنوی با بیان اینکه سرکرده عرفان حلقه بیمار و با مشکلات بسیار درگیر است، گفت: مهمترین چیزی که در عرفان حلقه باعث جذب شده، ادعای درمان گری است، در حالی که فرد با نسخه این عرفان علاوه بر دردهایی که داشت دچار بیمارهای دیگر نیز می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۳:۳۳

عرفان یا دکان؟!//۸
ماجرای سوءاستفاده عرفان حلقه از قرآن
حجت الاسلام مظاهری سیف با اشاره به تفسیربه رای عرفان حلقه از قرآن برای اثبات ادعاهایش، گفت: آنها در تفسیر آیه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا...» می گویند بیایید با هم به حلقه های شعور کیهانی وصل شویم.

۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۰۸:۳۸