خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

الاثنين ٢ رجب ١٤٣٩

Monday, March 19, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حوزه علمیه
جایگاه ویژه علمی امام محمد باقر(ع) در بین مردم/باقرالعلوم مؤسس نهضت فرهنگی تشیع بودند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت کرمانشاه، گفت: امام محمدباقر(علیه السلام) با تربیت چهار هزار شاگرد دانشگاه عظیم اسلامی در تاریخ اسلام را بنیان گذاری کردند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۸

فعالیت های معاونت تهذیب درباره موضوعات قرآنی و احادیث
خبرگزاری شبستان:معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه استان تهران، گفت: معاونت تهذیب در راستای مشاوره، تهذیب، موضوعات قرآنی و احادیث، بصیرت افزایی طلاب برای دشمن‌شناسی فعالیت دارد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۰۸:۵۱

ابوالفضل موسویان:
باید مراجع برای حوزه تصمیم بگیرند نه هیچ نهاد دیگری
خبرگزاری شبستان:عضو هیات علمی دانشگاه مفید گفت:عدم استقلال و توانایی مراجع برای تصمیم‌‌گیری در مورد کارکرد حوزه یکی از ضعف‌های امروز حوزه علمیه است؛یعنی مراجعی که مورد تایید عموم حوزه هستند باید حوزه را اداره کنند؛ نباید برای حوزه دیگران تصمیم بگیرند

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۲

معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران:
امسال گزینش طلاب استان تهران بر مبنای نخبه‌گزینی است
خبرگزاری شبستان: معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران گفت: امسال استان تهران گزینش طلاب را بر مبنای کیفی‌گزینی و ارتقاء یا همان نخبه‌گزینی قرار داده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۶

معاونت منابع انسانی حوزه‌های علمیه استان تهران:
تشکیل مجمع خیرین در راستای استقلال حوزه‌های علمیه است
خبرگزاری شبستان:معاونت منابع انسانی و پشتیبانی حوزه‌های علمیه استان تهران گفت: حوزه علمیه باید استقلال داشته باشد بر همین اساس مجمع خیرین کلید خورد که اثرات خود را سال آینده نشان خواهد داد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۴

مسؤول نمایندگی امور صیانتی حوزه علمیه استان تهران مطرح کرد؛
امسال اسناد و مدارک فیزیکی حوزه به دیجیتال تبدیل شد
خبرگزاری شبستان:مسؤول نمایندگی امور صیانتی حوزه علمیه استان تهران، گفت: از جمله کارهای بسیار ضروری تبدیل اسناد و مدارک فیزیکی به دیجیتال بود که امسال با کار جهادی دوستان به سرانجام رسید.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۴

توسط حجت الاسلام والمسلمین‌ بابادایی؛
عملکرد معاونت تبلیغ حوزه علمیه استان تهران در سال ۹۶ تشریح شد
خبرگزاری شبستان:عملکردهای معاونت تبلیغ حوزه علمیه استان تهران در سال ۹۶ توسط این معاونت تشریح شد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۳

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی:
باید ورودی حوزه‌های علمیه از بین نخبگان و فرهیختگان باشد
خبرگزاری شبستان: مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گفت: برای تربیت نیروی کارآمد و مدیران انقلابی در طراز انقلاب جهانی حضرت صاحب‌الامر(عج)؛ در حوزه‌های علمیه باید ورودی حوزه‌ها از بین نخبگان و فرهیختگان باشد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۰

آیت الله نوری همدانی :
حوزه های علمیه در تربیت طلاب در سطوح عالی تلاش کنند
خبرگزاری شبستان:آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه حوزه های علمیه در تربیت طلاب در سطوح عالی تلاش کنند افزود: در گذشته علمایی تربیت می‌شدند که مرجعیت را به عهده می گرفتند ولی امروز ابنگونه نیست به طوری که در برخی از شهرها مرجعی نداریم.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۵:۰۴

آخرین مهلت نام نویسی در حوزه علمیه برادران لرستان ۱۵ فروردین اعلام شد
خبرگزاری شبستان:مدیر حوزه علمیه لرستان، با بیان اینکه داوطلبان ورود به حوزه می توانند تا ۱۵ فروردین نسبت به نام نویسی اقدام کنند، گفت: انتظار می رود دااوطلبان مراحل ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نکنند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۶

حوزه علمیه امام خمینی(ره) از طلاب علاقمند به فقه و اصول دانش‌پژوه می‌پذیرد
خبرگزاری شبستان: حوزه علمیه امام خمینی(ره) از بین طلاب علاقمند به فقه و اصول جهت تحصیل در پایه ۷ دانش‌پژوه می‌پذیرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۱:۵۰

حجت الاسلام علوی:
مرزهای اقدامات اطلاعاتی و اختیارات شرعی آن را حوزه علمیه باید مشخص و ریل گذاری کند
خبرگزاری شبستان: وزیر اطلاعات با اشاره به این که با مسائل و موضوعات نوپدید در عرصه اطلاعاتی مواجهیم، افزود: مرزهای اقدامات اطلاعاتی و حقوق و اختیارات شرعی آن را حوزه علمیه باید مشخص و ریل گذاری کند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۵:۳۷

آیت الله اعرافی:
حوزه علمیه بر پیروزی‌های فردی و اجتماعی بشر اثرگذار بوده است
خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی گفت: تاریخ روحانیت و حوزه‌های علمیه را بررسی کنیم بر نقش‌آفرینی و سهم آنها در پیروزی فردی و اجتماعی ما ایرانیان، سراسر جهان اسلام و حتی بشریت مشاهده خواهیم کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۹:۵۱

مدیر حوزه علمیه استان اردبیل:
کیفیت تحصیل و تولید علم از مهمترین معیار آموزشی حوزه های علمیه استان اردبیل است / ثبت نام و پذیرش طلبه برای سال تحصیلی جدید
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه استان اردبیل گفت: کیفیت دوران تحصیل و تولید علم از مهمترین معیارهای آموزشی حوزه های علمیه استان اردبیل است که از اصلی ترین وظایف نهادهای آموزشی است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۴

مرحله استانی المپیاد علمی حوزه علمیه خواهران لرستان برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: معاون آموزش حوزه علمیه خواهران لرستان گفت: مرحله استانی المپیاد علمی با شرکت برگزیدگان مرحله شهرستانی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۲:۵۱

با نظر مدیر حوزه های علمیه کشور صورت گرفت؛
دبیرخانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش همچنان زیر نظر مدیر حوزه های علمیه فعالیت می کند
خبرگزاری شبستان:در ساختار تشکیلاتی جدید و با دستور مدیر حوزه های علمیه، دبیرخانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، هم چنان به صورت مستقل و تحت نظر مدیر حوزه های علمیه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۰:۴۶

نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
حوزه باید پایه های فکری جامعه را زنده کند
خبرگزاری شبستان: نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: حوزه باید پایه های فکری جامعه را زنده کند و تمام این منشور در کلید واژه اساسی که مقام معظم رهبری بیان فرمودند مبنی بر انقلابی ماندن حوزه های علمیه، خلاصه می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۴۸

آیت‌ الله یزدی:
 موفقیت های کشور به دلیل حاکمیت ولایت فقیه است/حفظ نظام واجب است
خبرگزاری شبستان: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به موضوع ولایت فقیه گفت:۴۰ سال از حاکمیت تئوری ولایت فقیه در کشورمان می‌گذرد و بسیاری از موفقیت‌ ها در سایه حاکمیت این نظریه به وجود آمده است.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۴۰

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه:
توجه جدی به حوزه انقلابی/روحیه استکبار ستیزی باید ترویج شود
خبرگزاری شبستان: رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه با اشاره به اهمیت حوزه انقلابی گفت: حوزه انقلابی باید در کنار فقه احکام رفتاری به فقه احکام موضوعات مستحدثه و فقه احکام راهبردی و ساختاری بپردازد تا بتواند موفق باشد و امیدواریم که حوزه ما به این امر تو

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۳۳

با حضور رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
موسوعه حوزه و روحانیت رونمایی شد
خبرگزاری شبستان: موضوعه ۱۵ جلدی حوزه و روحانیت با حضور آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رونمایی شد.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۳:۳۱