خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

الجمعة ٨ شوّال ١٤٣٩

Friday, June 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حوزه علمیه
همه ارکان نظام در خدمات رسانی به مردم سهیم هستند
خبرگزاری شبستان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر وحدت همه دستگاه ها تاکید کرد و گفت: باید خدمات دولت را در این شرایط به مردم معرفی کنیم، چرا که همه ارکان نظام در این خدمات سهیم هستند.

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۷:۲۷

اسلام هیچ تفاوتی میان زنان و مردان در فعالیت‌های اقتصادی قائل نیست
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله نوری همدانی گفت:در اسلام هیچ تفاوتی میان زنان و مردان در فعالیت‌های اقتصادی وجود ندارد و زنان نیز همچون مردان حق فعالیت اقتصادی و مالکیت دسترنج خویش را دارند و همسران آنها بدون اجازه شان حق دخالت در اموالشان را ندارند.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۰۸:۰۷

دبیر انجمن های علمی حوزه های علمیه سراسر کشور:
راه اندازی موج علوم انسانی اسلامی در حوزه های علمیه/تبدیل فیضیه به محل برپایی کرسی های علمی
خبرگزاری شبستان: قصد داریم از یک سو مدرسه فیضیه به محل عرضه کرسی های علمی تبدیل شده و از سوی دیگر در دانشگاه های سراسر کشور برای حوزه های علمیه امکان برگزاری کرسی های آزاداندیشی و همچنین بحث و تبادل نظر و انتقال مطالب فراهم کنیم.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۴:۵۶

اتحاد بر محور قرآن مشکلات اجتماعی را کاهش می دهد
خبرگزاری شبستان:مسئول مرکز حفظ قرآن حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد اصفهان گفت: اتحاد بر محور قرآن و بهره گیری از دریای معارف این کتاب آسمانی مشکلات اجتماعی را کاهش می دهد.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۰۰:۰۶

دلیر با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان:
غالب منبرهای ما در دست سلیقه‌های خاص و حزبی است/ ائمه جماعات متمرکز و پخته دیگر در مساجد وجود ندارد
خبرگزاری شبستان: یک مدرس فلسفه عالی و عرفان حوزه علمیه قم گفت: امروز تریبون‌ها و منبرهای مساجد غالبا آن انسجام اجتماعی را به ارمغان نمی‌آورند چه بسا در بسیاری از آنها گزاره‌های دینی و داده‌های حزبی و سلیقه‌های خاص به کار می‌رود.

۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۱۹:۳۱

توجه به فعالیت های فرهنگی تربیتی، کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را به دنبال خواهد داشت
خبرگزاری شبستان: رئیس ستاد مدارس امین استان خوزستان، توجه به فعالیت های فرهنگی تربیتی، کاهش محسوس آسیب های اجتماعی را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۰:۵۴

تولیت مدرسه علمیه ثامن الائمه(ع):
اسلام در حال حاضر در غربت نزاع مسلمانان گرفتار است
خبرگزاری شبستان:تولیت مدرسه علمیه ثامن الائمه(ع) اتحاد و انسجام جامعه اسلامی را مهمترین اقدام در صیانت از مبانی اسلام بیان کرد و گفت: متاسفانه امروز اسلام در غربت منازعات بین مسلمانان گرفتار شده است.

۱۳۹۷/۳/۵ - ۰۸:۴۳

حوزه علمیه «مسجد فائق» طلبه می‌پذیرد
خبرگزاری شبستان: حوزه علمیه مسجد فائق از میان داوطلبان، برای سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ طلبه می‌پذیرد.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۷:۳۹

اتصال به توده مردم و پاسخ به شبهات از وظایف مهم حوزه علمیه است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه با اشاره به وظایف حوزه علمیه گفت: تبیین و حفظ دین و همچنین حفظ و تشکیل امت اسلامی مهم ترین وظیفه حوزه های علمیه است.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۱۳

اعلام فراخون بیستمین همایش کتاب سال حوزه
خبرگزاری شبستان:دبیر بیستمین همایش کتاب سال حوزه گفت: فراخوان دریافت آثار بیستمین همایش کتاب سال حوزه از بهمن ماه ۹۶ آغاز و تا پایان خرداد ماه سال جاری ادامه دارد و نویسندگان و پژوهشگران می توانند آثار خود را به سایت دبیرخانه ارسال کنند.

۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۲:۴۳

آیت‌الله رشاد:
اگر حاملی برای علم یافت نشود با مرگ عالمان،علم هم از بین می رود
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: وقتی حاملی برای علم یافت نشود با مرگ عالمان، علم هم ازبین می‌رود، آنچه امام علی(ع) از علوم و معارف داشتن باایشان به آن دنیا منتقل شدو این حسرت عظیم برای بشریت است اگر آن رادرک کند.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۱:۲۶

تجمع بزرگ حوزیان علیه مواضع خصمانه آمریکا برگزار می شود
خبرگزاری شبستان:تجمع بزرگ حوزیان علیه مواضع خصمانه آمریکا امروز در مدرسه فیضیه برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۰:۵۷

مدیرگروه معرفت‌شناسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
قم باید مرکز ثقل فلسفه باشد/بازار اشتغال برای فلسفه فراهم شود
خبرگزاری شبستان: قم باید مرکز ثقل فلسفه باشد همان طور که امام خمینی(ره) در نامه خود به گورباچف از وی و متفکران شان دعوت کردند که اگر به قم بیایید متفکرانی درباره عرفان و فلسفه و علوم عقلی وجود دارند که می توانند به شما اثبات کنند که جهان خدایی دارد.

۱۳۹۷/۲/۱۸ - ۱۲:۳۶

در مسجد جامع ارومیه توسط حوزه علمیه به روی نمازگزاران بسته شد
خبرگزاری شبستان: حوزه علمیه با بستن درب مسجد جامع ارومیه، به روی بازاریان، سبب اعتراض آنان شد و بازاریان برای رسیدن به مسجد باید پیاده روی کنند.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۴:۰۹

بسته بودن در مسجد جامع ارومیه
خبرگزاری شبستان: مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در ورودی مسجد جامع ارومیه از سمت بازار توسط حوزه علمیه بسته شد.

۱۳۹۷/۲/۱۳ - ۱۰:۴۰

آیت الله اعرافی در اجلاسیه سالانه اساتید حوزه علمیه استان تهران
شعار ما در مدیریت حوزه‌ علمیه تعالی هرمدرس در هرشهر است
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: شعار ما تعالی هرمدرس در هرشهر است و برای این کار ۱۰ برنامه معین تصویب شده است، در میان این طرح‌ها ۱۰ الی ۲۰ طرح به استادان مربوط می‌شود، بنابراین استادان باید در این عرصه پیشگام باشند.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۲۳:۳۵

مدیر حوزه علمیه استان تهران خبر داد:
هفته آینده مجمع اساتید حوزه علمیه برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام رحیمی صادق گفت: مجمع اساتید دوشنبه هفته آینده در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار و نه نفر به عنوان شورای دبیرخانه مجمع اساتید انتخاب می‌شوند.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۲۳:۰۸

رییس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه در جلسه درس خارج فقه
دانشمند صرف بودن چندان ارزش ندارد
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله رشاد گفت: دانشمند صرف بودن چندان ارزش ندارد بلکه عالمی حق است که ربانی باشد و سرچشمه علم او از ربوبیت الهی باشد.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۲۲:۵۴

آیت الله دری نجف آبادی در مراسم عمامه گزاری طلاب:
گسترش فرهنگ مهدویت با تکیه بر سلاح ایمان محقق می شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: گسترش فرهنگ مهدویت با تکیه بر سلام علم و ایمان محقق می شود.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۸:۱۱

معاون آموزش و امور واحدهای آموزشی حوزه علمیه استان تهران:
نتایج آزمون ورودی حوزه علمیه استان تهران ۱۹ اردیبهشت ماه اعلام می‌شود
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین کبیریان با بیان اینکه نتایج آزمون ورودی حوزه علمیه استان تهران ۱۹ اردیبهشت ماه اعلام می‌شود، گفت: در آزمون ورودی هزار و ۲۰۰ داوطلب از مقطع سیکل، دیبلم و فارع التحصیلان دانشگاهی به رقابت پرداختند.

۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۰:۰۷