خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه هنر ایران در عرصه جهانی
«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با بهزاد شیشه گران:
هنر ایران برای جهانی شدن از پوسته اش خارج می شود
خبرگزاری شبستان: بهزاد شیشه گران معتقد است هنر ایران جهانی می شود آن گاه که برای درک سنت عظیم ایرانی عبور آگاهانه از سنت را در دستور کار خود قرار دهیم و در میان مردم زندگی می کنیم ولی فکر عالی تری داشته باشیم و کارهای بهتری انجام دهیم.

۱۳۹۴/۴/۳۰ - ۰۹:۴۲

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با سردبیر مجلات ماهک و ملیکا:
هنر ایران روایت بومی می خواهد/ رمز جهانی شدن مارکز و بورخس
خبرگزاری شبستان: ناصری با اشاره به اینکه نویسندگان آمریکای لاتین به دلیل کشف روایت خود از کهن الگوهایشان به موفقیت رسیدند، گفت: ما باید به جای تقلید به کتاب های کهن و دینی خود رجوع کنیم.

۱۳۹۴/۴/۸ - ۰۸:۴۶

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با هاشم حسینی/
 ترجمه آثار خوب نیازمند برنامه منسجم/ ترجمه سالانه ۱۰ کتاب ارزشمند
خبرگزاری شبستان: حسینی معتقد است، با تشکیل یک سازمان زیر نظر وزارت ارشاد به منظور انتخاب بدون حب و بغض آثار خوب برای ترجمه می توان نویسندگان، کتاب های خوب و فرهنگ ایرانی را به جهانیان معرفی کرد.

۱۳۹۴/۳/۲۰ - ۰۸:۳۸

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با شمس/
۹۵ درصد رمان های کودک و نوجوان فاقد جهان بینی است
خبرگزاری شبستان: محمدرضا شمس با بیان اینکه پنج درصد کارهای نویسندگان کودک و نوجوان در کشور قابلیت جهانی شدن دارد، گفت: این کارها باید توسط وزارت ارشاد ترجمه و در نمایشگاه های بین المللی عرضه شود.

۱۳۹۴/۳/۱۹ - ۰۹:۰۰

«هنر ایران در عرصه حهانی» در گفتگو با معاون انتشارات امیرکبیر:
رمان های ایرانی عمدتا اقتباسی است
خبرگزاری شبستان: کرمی با بیان اینکه در حوزه ادبیات عرفانی حرف های زیادی داریم، گفت: برای مطرح شدن داستان و رمان ایرانی باید به ذخایر ایرانی اسلامی خود رجوع کنیم.

۱۳۹۴/۳/۱۸ - ۰۷:۵۰

مدیر انتشارات عموعلوی:
رمان ایرانی قابلیت عرضه جهانی ندارد/ افغانستان در رمان از ما جلوتر است
خبرگزاری شبستان: علوی فرد با اشاره به کمیت و کیفیت پایین رمان های ایرانی گفت: آنچه امروز خارجی ها به عنوان ادبیات ایرانی می شناسند را مدیون خیام، حافظ و سعدی هستیم و گرنه آثار و نویسندگان امروز ایران در جهان شناخته شده نیستند.

۱۳۹۴/۳/۱۱ - ۰۸:۵۲

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با صحرایی/
ادبیات ما قابلیت عرضه جهانی دارد
خبرگزاری شبستان: صحرایی با بیان اینکه آثار ادبی ما به لحاظ سبک و محتوا قابلیت عرضه جهانی دارند ، گفت: مشکل ما عدم برنامه ریزی و استراتژی خاص در زمینه ترجمه و معرفی آثار هنری و ادبی است.

۱۳۹۴/۳/۱۰ - ۰۸:۳۳

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با حجت الاسلام طاهری/
شاخصه اکران فیلم های خارجی در ایران عدم منافات با ارزش های اسلامی است
خبرگزاری شبستان: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس درباره اکران فیلم های خارجی در ایران گفت: فیلم ها نباید با ارزشهای اسلامی منافات داشته باشد و همین یک شاخصه کافی است تا این فیلم ها در کشور ما به نمایش دربیاید.

۱۳۹۴/۲/۱۹ - ۱۰:۵۶

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با رییس کمیسیون مجلس/
در زمینه صدور هنر انقلاب خلأ قانونی نداریم/ مشکل؛ اعتقاد مجریان است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سالک با تقدیر از فیلم محمد(ص)گفت: یکی از نقدهای مهمی که ما در طول این سی و شش سال بعد از انقلاب داشته ایم عدم توجه به فیلمهای فاخر بوده است؛ به طوری که در برابر دنیا فیلم فاخر کم داشته ایم.

۱۳۹۴/۲/۱۶ - ۰۷:۲۶

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با حجت الاسلام آقاتهرانی/
هنوز به شناخت هنر اسلامی نرسیده ایم/ با آثاری مثل محمد(ص) می توان جهانی شد
خبرگزاری شبستان: یک نماینده مجلس معتقد است در بحث علوم انسانی هنوز علوم اسلامی را نشناخته‌ایم و قطعا اگر در بحث علوم انسانی بتوانیم هنر انسانی اسلامی ارایه کنیم می توانیم موفق باشیم ولی متاسفانه ما هنوز به اینجا نیز نرسیده ایم.

۱۳۹۴/۲/۱۵ - ۰۸:۵۸

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با حجت الاسلام نبویان/
از سازندگان آثار تاریخی مذهبی حمایت می کنیم
خبرگزاری شبستان: نماینده مجلس گفت: اگر ایران می خواهد خودش را جهانی کند باید هنری را که منسوب به اسلام و ایران است نیز به جهان معرفی کند یعنی باید تعریف دقیقی از ایرانی و اسلامی بودن صورت گیرد تا ما بتوانیم امر درستی را به جهان معرفی کنیم.

۱۳۹۴/۲/۱۴ - ۰۹:۳۹

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با نوباوه/
دنیا دوست دارد بداند ما چه کسانی هستیم
خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باید بدانیم که ما در تکنولوژی سینما هیچگاه نمی توانیم به پای آمریکا و حتی هندوستان برسیم ولی ان چیزی که دنیا می تواند به واسطه ما به ما توجه کند داستان ها و ارزش هایی که به آن اعتقاد داریم.

۱۳۹۴/۲/۱۳ - ۱۴:۲۹

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با پوروهاب؛
تنها یک سوم ادبیات ما جهان شمول است/ ادبیات ایرانیزه فراملی نیست
خبرگزاری شبستان: پوروهاب معتقد است، بخشی از ادبیات ما که فارغ از مذهب، کشور، ایرانی بودن و قومیت به مضامین اخلاقی و انسانی پرداخته است، قابلیت ترجمه و عرضه جهانی دارد.

۱۳۹۴/۲/۲ - ۰۹:۰۶