خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ المحرّم ١٤٤١

Monday, September 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه پیشگیری از اعتیاد
۱۳۲ نفر به خاطر همراه داشتن مواد مخدر از حج امسال بازماندند
خبرگزاری شبستان:معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بيان اينكه امسال از ابتدای اعزام حجاج كشور به سرزمین وحی تاکنون ۱۳۲ نفر به خاطر داشتن مواد مخدر از سفر بازماند‌ه‌اند.

۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۵:۱۰

درک معتادان بهبود یافته در جامعه مطلوب نیست
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با تاکید بر لزوم فراهم کردن شرایط زندگی دوباره برای افراد ترک اعتیاد کرده، گفت: درک معتادان بهبود یافته در جامعه مطلوب نیست.

۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۰:۳۴

تاكيد بر استمرار ساماندهي مطلوب معتادان متجاهر
خبرگزاری شبستان: مشاور دبيركل و مديركل دفتر تحقيقات و آموزش ستاد مبارزه بامواد مخدر و دبير جلسه مشورتي از تاكيد وزير كشور به استمرار ساماندهي مطلوب معتادان متجاهر و توجه به اقدامات روان‌درماني آنان به خصوص در شهر تهران خبر داد.

۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۳:۵۶

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه زوج های جوان در آران و بیدگل
خبرگزاری شبستان: اداره بهزیستی شهرستان آران وبیدگل با همکاری دفتر امور بانوان فرمانداری ،کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد را با عنوان "خانواده سالم سدی در برابر اعتیاد " برگزار کرد.

۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۴:۵۴

مقابله با اعتیاد باید در چارچوب مسائل سبک زندگی آسیب شناسی شود
خبرگزاری شبستان:یک پژوهشگر حوزه اعتیاد در رابطه با بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت : مقابله با اعتیاد باید در چارچوب مسائل سبک زندگی آسیب شناسی شود چرا که در جامعه ما به بحث فرهنگ کمتر پرداخته شده است.

۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۴:۵۲

بودجه پیشگیری از اعتیاد متناسب با اهمیت کار نیست
خبرگزاری شبستان:مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: بودجه پیشگیری از اعتیاد متناسب با اهمیت کار موضوع پیشگیری نیست که نیازمند افزایش این اعتبارات است.

۱۳۹۶/۴/۲۳ - ۱۹:۴۷

برگزاری برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در ۱۶۰ مدارس استان همدان
خبرگزاری شبستان:رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان، از برگزاری برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در ۱۶۰ مدارس استان همدان خبرداد و گفت: این در حالیست که در سال قبل ۶۰ هزار دانش آموز ، دانشجو و کارکنان دولت تحت تعلیم این امر قرار گرفتند.

۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۰۹:۱۰

۳۰ سال؛ میانگین سن اعتیاد در خراسان شمالی/ پیشگیری مقدم بر درمان اعتیاد
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی با بیان اینکه میانگین سن اعتیاد در کشور ۲۴ سال است، این رقم در استان ما را ۳۰ سال اعلام کرد و گفت: در این بخش از متوسط کشوری بالاتریم.

۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۴:۴۱

وزیر کشور:
ایران بالاترین میزان کشفیات مواد مخدر در جهان را دارد/جمع آوری ۸۶ هزار معتاد متجاهر
خبرگزاری شبستان:وزیرکشوربا بیان اینکه ایران دارای بالاترین میزان کشفیات مواد مخدر درجهان است،گفت: ایران در زمینه برنامه‌های پیشگیری اولیه،درمان و بازتوانی معتادان و صیانت اجتماعی از معتادان بهبودیافته نیز در جامعه جهانی، کشوری موفق ارزیابی می‌شود.

۱۳۹۶/۴/۱۴ - ۰۸:۵۴

برگزاری طرح ملی پیمان برای پیشگیری از اعتیاد در همدان
خبرگزاری شبستان: معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان، از اجرای طرح ملی پیمان با هدف پیشگیری موثر از اعتیاد به مواد مخدر و ایجاد نشاط اجتماعی در همدان خبر داد.

۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۲:۴۰

نیازسنجی مهمترین اصل مقابله و پیشگیری از اعتیاد
خبرگزاری شبستان:یک فعال مدنی در رابطه با بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر معتقد است: برای مقابله با اعتیاد و پیشگیری باید نیاز سنجی شود و خود مردم بگویند ‏‏مشکل چیست و خود راه‎حل ارائه دهند و ما به عنوان تسهیل‎گر در کنارشان باشیم.‏

۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۱۲:۰۶

صدا و سیما؛ بهترین وسیله ارتباط جمعی برای مبارزه با اعتیاد
خبرگزاری شبستان:جامعه شناس گفت: صدا و سيما بهترين وسيله ارتباط جمعي است كه مي تواند اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر را از درون خانواده ها آغاز كند، زيرا اين رسانه روزانه ميليون ها مخاطب دارد و تاثير پذيري از آن بيش از ساير رسانه هاست.

۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۳:۳۸

طرح های پیشگیری از اعتیاد برای زنان خوزستانی به صورت ویژه اجرا شود
خبرگزاری شبستان: مشاور امور بانوان دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بر ضرورت اجرای طرح های پیشگیری از اعتیاد برای زنان خوزستانی به صورت ویژه تاکید کرد.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۲۲:۳۴

اتخاذ رویکرد علمی و دانش محور تنها راه مقابله با اعتیاد
خبرگزاری شبستان: قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: با توجه به شیب تند اعتیاد در استان خوزستان برنامه های ویژه ای برای مقابله با مواد مخدر در این استان شروع شده است.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۶:۱۹

نسبت به پنج سال قبل؛
سیر نزولی و کاهش خشونت در استان اردبیل را شاهد هستیم
خبرگزاری شبستان: معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: سیر نزولی و کاهش خشونت در استان اردبیل نسبت به پنج سال قبل را شاهد و هر سال ۱۰ درصد با کاهش آمار ورود پرونده های خشونت روبرو هستیم.

۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۷

تامين سلامت خانواده اصلي ترين هدف رويكرد اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر
خبرگزاری شبستان:استاد دانشگاه علوم اجتماعي تهران در رابطه با رويكرد اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر بر اين باور است كه سلامت خانواده از جمله كودكان، نوجوانان و جوانان عليه آسيب زايي اعتياد بايد اصلي ترين هدف مبارزه اجتماعي با مواد مخدر قرار گيرد.

۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۳:۳۱

یک جامعه شناس در گفتگو با شبستان:
راه اندازی مرکز آمار و پایش آسیب های اجتماعی در وزارت کشور
خبرگزاری شبستان:یک جامعه شناس از راه اندازی مرکز آمار و پایش آسیب های اجتماعی در وزارت کشور خبر داد و گفت: امیدواریم بخشی از این سازمان برای بررسی آمار دقیق معتادان کشور اختصاص یابد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۱

شامگاه امشب/
راه های پیشگیری و مهار اعتیاد در مسجد جامع امام حسن مجتبی(ع)کوهسار بررسی شد
خبرگزاری شبستان: راه های پیشگیری و مهار اعتیاد شامگاه امشب پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع امام حسن مجتبی(ع)کوهسار با حضور یکی از کارشناسان این مبحث بررسی شد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۲:۲۵

توجه به نیازهای جامعه در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ضروری است
خبرگزاری شبستان:مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: توجه به نیازهای جامعه بر اساس شرایط زمانه و عصر حاضر در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ضروری است.

۱۳۹۵/۸/۲۸ - ۱۳:۰۹

تدوین ۱۰ نقشه شناخت آسیب های اجتماعی و خطرپذیری برای دانش آموزان گیلانی
خبرگزاری شبستان: معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش گیلان از تدوین ۱۰ عنوان نقشه شناخت آسیب های اجتماعی و خطر پذیری برای دانش آموزان خبر داد و گفت:۳۵۰مدرسه استان در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی یک هزار و ۶۷۷ نفر را تحت پوشش دارند.

۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۱۳:۲۸