خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه محمدرضا شمس
«رمان ایرانی؛کالای داخلی» در گفتگو با شمس/ بخش دوم
رمان جهانی به پست مدرنیسم رسیده ما هنوز خاطراتمان را رمان می کنیم
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده و مترجم با بیان اینکه هر کتاب باید صدای خود را داشته باشد، گفت: رمان در دنیا به پست مدرن رسیده است اما ما هنوز در دوران ابتدایی رمان هستیم.

۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۰:۰۹

«رمان ایرانی؛ کالای داخلی» در گفتگو با شمس/ بخش اول
رمان های ایرانی یک انسان تکثیر شده اند/ همینگوی«پیرمرد و دریا» را ۲۰۰ بار بازنویسی کرد
خبرگزاری شبستان: شمس با بیان اینکه یک نویسنده باید همچون بازیگر کارهایش متفاوت باشد، گفت: نویسنده باید سه برابر آنچه می نویسد، بخواند.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۰۹:۳۴

یک نویسنده در گفتگو با شبستان:
چاپ «هزار و یک افسانه» پس از ۱۵ سال فعالیت
خبرگزاری شبستان: شمس از انتشار کتاب های «هزار و یک افسانه» ، «قصه های ترسناک» و «ماجراهای آمیتیس» برای نوجوانان در سال ۹۷ خبر داد.

۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۳:۲۵

یک نویسنده کودک و نوجوان در گفت و گو با شبستان:
«استخر جن‌زده» و «اسکلت خون‌آشام» در انتظار بچه‌ها
خبرگزاری شبستان: شمس با بیان اینکه قصه‌های ترسناک به تخلیه هیجانی بچه‌ها کمک می‌کند، گفت: ما بیشتر با کتاب‌هایمان به بچه‌ها پند و اندرز می دهیم تا لذت.

۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۰۹:۳۶

از سری رمان های کودک افق/
شمس «دختر نارنج و ترنج» را به کتابفروشی ها آورد
خبرگزاری شبستان: «دختر نارنج و ترنج» جلد دوم از مجموعه سه گانه« سه دخترون» نوشته محمدرضا شمس از سوی انتشارات افق به تازگی برای کودکان چاپ و روانه بازار کتاب شد.

۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۳:۲۱

در گفت و گو با شبستان عنوان شد:
«شمس» نویسنده برتر ادبیات کودک و نوجوان شد
خبرگزاری شبستان: محمدرضا شمس از سوی دانشگاه شیراز با انتخاب اساتید و دانشجویان به عنوان نویسنده برتر ادبیات کودک و نوجوان در ۴۰ سال اخیر شناخته شد.

۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۸:۰۶

یک نویسنده کودک و نوجوان در گفت و گو با شبستان(۱):
کودکان و نوجوانان جدی گرفته نمی شوند
خبرگزاری شبستان: شمس معتقد است، یکی از عوامل تهدیدکننده ادبیات کودک و نوجوان خط قرمزهایی است که بیشتر اوقات سلیقه ای است و یک روز هست و روز دیگر نیست.

۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۰۸:۳۴

شمس در گفت و گو با شبستان:
افسانه ها متعلق به خانواده جهانی هستند/ سیندرلا و ماه پیشونی خواهرخوانده اند
خبرگزاری شبستان: یک نویسنده با بیان اینکه افسانه ها با هم قرابت دارند، گفت: از میان ۱۰ افسانه ایتالیایی، ۵۰ افسانه را در ایران به شکلی دیگر داریم.

۱۳۹۵/۱/۳۱ - ۰۹:۰۹

«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با شمس/
۹۵ درصد رمان های کودک و نوجوان فاقد جهان بینی است
خبرگزاری شبستان: محمدرضا شمس با بیان اینکه پنج درصد کارهای نویسندگان کودک و نوجوان در کشور قابلیت جهانی شدن دارد، گفت: این کارها باید توسط وزارت ارشاد ترجمه و در نمایشگاه های بین المللی عرضه شود.

۱۳۹۴/۳/۱۹ - ۰۹:۰۰

سروش«اتل متل دو قصّه»و«پیرمرد وعقاب»را منتشر کرد
خبرگزاری شبستان:چاپ نخست کتاب داستان « اتل متل دو قصّه»نوشته محمدرضا شمس وکتاب«پیرمرد و عقاب»نوشته آندره لود و ترجمه مهدی ضرغامیان توسط انتشارات سروش منتشر شد.

۱۳۹۳/۶/۱۵ - ۱۲:۲۷