خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

الاثنين ٩ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Monday, October 26, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شرح دعای اللهم الرزقنا توفیق الطاعه
آرزوهای امام زمان(عج)
دو وظیفه رعیت در عصر غیبت/ راه ریشه‌کن کردن بی‌انصافی‌ها
نخستين وظيفه توده مردم در برابر هم و نيز در برابر حكومت اسلامي، رعايت اعتدال و مساوات در اداي حق يا همان انصاف است. امّتي كه با حاكمانش به انصاف رفتار نكند، يا با افراط آنان را مستبد مي‌‏سازد يا با تفريط زمينه ضعف آنان را فراهم مي‌کند.

۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۰۹:۵۳

آرزوهای امام زمان(عج)
خواسته امام عصر(عج) از دانشجویان منتظر
دومين گروهی كه تأثير شگرفی در هدايت امّت اسلامی دارند دانشجويان به ويژه طالبان علوم و معارف وحيانی‌اند. اين گروه كه زمينه‌ساز نهادينه شدن فرهنگ انتظار و اصلاح زمينه ظهورند وظايفی دارند.

۱۳۹۸/۹/۱۶ - ۱۰:۲۲

آرزوهای امام زمان(عج)
وظایف حاکمان منتظر برای هدایت جامعه به سوی ظهور
دلسوزی و مدارای افراطی و نيز سختگيری و شدت افراطی، آفات اداره جامعه‌‏اند. بر حاكمان منتظر است كه با برگزيدن رفتاری مشفقانه كه دلسوزی و آسانگيری همراه صلابت و قاطعيت و قدرت است، جامعه را به سوي ظهور دولت مهدوي(عج) رهنمون شوند.

۱۳۹۸/۹/۲ - ۱۲:۱۲

آرزوهای امام زمان(عج)
اسارت‌هایی که مانع ظهور می‌شوند
امام زمان(عج) در فرازی از دعای مشهور «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ...» از خدا رهایی و آسودگی برای اسیران را طلب کرده‌اند. البته این رهایی فقط به زندان ظاهری اشاره ندارد چراکه هستند اسارت‌هایی که دیده نمی‌شوند اما مانع ظهورند.

۱۳۹۸/۷/۳۰ - ۱۴:۴۶

آرزوهای امام زمان(عج)
وظیفه گروه‌‏های نظامي در عصر غيبت/دعای امام زمان(عج) در حق رزمندگان
بنابر دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ...» تلاش در جهت دستيابي به توانايي‌‌هاي تكنيكي و تاكتيكي و آخرين دستاوردهاي دفاعي و از طرفي كوشش در جهت تقويت ايمان و صبر و استقامت، وظيفه گروه‌‏های نظامي در عصر غيبت است.

۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۰۹:۱۵

آرزوهای امام زمان(عج)
دعای گره گشای امام مهدی(عج) برای فقرا/دو شاه کلید منتظران در مشکلات مالی
امام زمان (عج) برای فقرا قناعت را از خداوند خواسته اند زیرا یکی از مشکلات امروز جامعه ما فقرهای دست ساز خودمان است، رایج است که انسان باید به اندازه گلیمش پای خود را دراز کند، اما می گویم انسان باید یک وجب کمتر حتی پایش را دراز کند.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۰۹:۲۰

آرزوهای امام زمان(عج)
دعای صاحب الزمان(عج) در حق ثروتمندان
ميان ثروتمندان جامعه اسلامي كه در انتظار مهدي موعود موجود (عج) به سر مي برند و متكاثران مال اندوزی كه اموال و تجارتشان را از خداوند بيشتر دوست مي دارند، فاصله بسياری است. اینها اوصافی دارند که در روایات به آنها اشاره شده است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۳

آرزوهای امام زمان(عج)
دعای امام زمان(عج) در حق بانوان/صفاتی که زنان منتظر باید داشته باشند
بانوان منتظر، امانتداران مظهريت اسماي جمالي خداوندند. آنان بايد اين امانت الهی را پاس دارند و خويش را در برابر وسوسه هاي شياطين ظاهري و باطني كه مي كوشند تا با شكستن حريم شرع، عقل و اخلاق، اين امانت بزرگ الهي را ضايع كنند، حفظ و مراقبت كنند

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۲

آرزوهای امام زمان(عج)
انتظاری که امام عصر(عج) از جوانان دارند/راه حفظ نعمت جوانی
امام زمان(عج) درفرازی از دعای شریف «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ...» در حق جوانان دعا می کنند که این مسئله نقش مهم این گروه در جامعه منتظر و زمینه ساز را نشان می دهد البته این نقش در گروی برخی شروط است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۵

آرزوهای امام زمان(عج)
بایدهای رفتارِ کهن سالان در فرهنگ انتظار
جامعه اي كه كهنسالانش با هر مسئله اي با وقار و سَكينه رو به رو شوند، جوانانش پناهگاهي مطمئن و مهربان يافته و در پرتو شفقت آنان و با استفاده از اندوخته هاي ارزشمندشان مسير بهره مندي هاي مادي و تكامل معنوي را به سادگي مي پيمايند.

۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۰:۳۶

آرزوهای امام زمان(عج)
سهم اموات از سفره «انتظار»
بنابر آموزه های دینی این فقط زندگان نیستند که به دعا نیاز دارند بلکه اموات چه بسا به دلیل آنکه اصطلاحاً دست شان از دنیا کوتاه است و خود توان تاثیر بر احوال خویش را در برزخ ندارند، به دعا نیازمندتر باشند.

۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۰۹:۱۲

آرزوهای امام زمان(عج)
دعای امام زمان(عج) در حق بیماران
چه بسیار افرادی كه با دعای امام عصر(عج) شفا یافته و از امراض جسمی راحت شده اند و چه بسیار امراض و بلاهایی كه از جامعه مسلمین به واسطه همین دعای حضرت(عج)، دفع شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۱

آرزوهای امام زمان(عج)
هویت و مسئولیت «مستمعین» در نگاه امام عصر(عج)
از مردمي كه نه در سلك علما هستند و نه در زمره دانشجويان، با ظرافتی خاص به «مستمعين» ياد شده است، تا بفهمانند اگر كسی از دو گروه مذكور نيست براي سعادتمندی راهی جز گوش سپردن و متابعت از راه شناسان ندارد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۴

آرزوهای امام زمان(عج)
وظیفه دانش آموزان و دانشجویان در کلام امام زمان(عج)
دومين گروهي كه تأثير شگرفي در هدايت امّت اسلامي دارند دانشجويان به ويژه طالبان علوم و معارف وحياني اند. اين گروه كه زمينه ساز نهادينه شدن فرهنگ انتظار و اصلاح زمينه ظهورند وظايفي دارند.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۰۸:۴۴

آرزوهای امام زمان(عج)
نقش علما در مهندسی انتظار
علما به ويژه عالمان علوم الهي و پاسداران حريم دين، پيشگامان صلاح و سداد امّت اند، از اين رو، نقش مؤثري در زمينه سازی ظهور آخرين حجّـت الهي (عج) بر عهده دارند.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۳:۲۴

آرزوهای امام زمان(عج)
نقش «چشم» و «گوش» در انتظار فرج
آیت الله العظمی جوادی آملی می نویسد: فجور چشم آن است كه بيننده مناظری باشد كه رؤيت آن‏ها خلاف اقتضای تقواست. دوری از چنين عملی، اولين وظيفه كسانی است كه دل به ديدار آخرين ذخيره الهی بسته‏اند: واغضض أبصارنا عن الفجور.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۰:۰۸

آرزوهای امام زمان(عج)
لقمه هایی که مانع دوستی با امام عصر(عج) می شود
بنابر دعای امام زمان(عج) که عرضه داشتند: «طَهِّرْ بُطُونَنا مِنَ الْحَرامِ وَالشُّبْهَةِ» منتظر باید بداند هم درآمد باید حلال و مشروع باشد هم خرج کردن ها در راه خداپسند و جایز باشد، هم مدیون دیگران نباشد و حق افراد را نخورد.

۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۳:۴۸

آرزوهای امام زمان(عج)
نقش زبان در سرنوشت منتظران
امام زمان(عج) در دعای شریف «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ» به خدای متعال عرضه می دارند: «وَسَدِّدْ اَلْسِنَتَنا بِالصَّوابِ وَالْحِكْمَةِ؛ و زبان ما را در درست‌گويي و گفتار حكيمانه استوار ساز».

۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۱:۵۲

آرزوهای امام زمان(عج)
ضرورت «عِرفانَ الحُرمَة» و «هُدی وَ إستِقامَة» برای منتظران
به هوش باشيم كه دشمن مكار، گام‌های تزويرش را براي حرمت‌شكنی ها برداشته است و به دنبال حتك حرمت نقشه‌ای بلند بالا را طراحی کرده است. از كاريكاتور‌هايی شخصيت‌های مذهبی گرفته تا سرودن ترانه هايی كه به نحوی اشاره به شكستن حرمت‌ها دارد.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۲:۱۹

آرزوهای امام زمان(عج)
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۲:۱۲