خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دارو
وزیر بهداشت در نشست مشترک کمپانی های دارویی و تجهیزات پزشکی ایران و هندوستان در دهلی نو مطرح کرد
ماندگاری کشورها مهم است اشخاص و ترامپ رفتنی هستند
هاشمی با اشاره به تلاش های وزارت خارجه و بانک های هندوستان برای رفع دغدغه های همکاری های مشترک صنایع دارویی ایران و هندوستان، از حمایت ها و تسهیلات ایران برای سرمایه گذاری شرکت های داروسازی هند در ایران خبر داد.

۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۹:۳۲

همتی:
گزارشی به کمیسیون بهداشت در مورد تغییر تاریخ دارو ارائه نشده است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اعمال نظارت های قوی بر بخش دارو در کشور گفت: هنوز گزارشی مبنی بر تغییر تاریخ دارو در کمیسیون بهداشت و درمان دریافت نکرده ایم.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۱۵:۲۱

قربانی:
مردم داروهایشان را از داروخانه های معتبر تهیه کنند/داروهای ناصرخسرو قاچاق هستند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده کالاها و داروهایی که در ناصرخسرو عرضه می شوند تاریخ شان تغییر کرده و از مبادی قاچاق وارد کشور شده اند، گفت: مردم داروهای مورد نیازشان را از داروخانه های معتبر تهیه کنند.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۴:۲۸

بزرگترین کارخانه تولید داروهای ضد سرطان خاورمیانه افتتاح شد
۹ خط تولید جدید بزرگترین کارخانه تولید داروهای ضد سرطان خاورمیانه (اکترو) و بخش بیوتکنولوژی گروه دارویی اکتورو کو با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۴:۰۴

امینی فرد:
تحریم های مالی بر واردات دارو تاثیر می گذارد/به طور رسمی تحریم دارویی نیستیم
عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به طور رسمی تحریم دارویی نیستیم، گفت: تحریم هایی مالی که در مورد ما انجام شده است بر بحث دارو و تجهیزات پزشکی تاثیر می گذارد.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۰۷:۳۵

شهریاری:
برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی نگرانی وجود ندارد
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی هیچگونه نگرانی ای نباید وجود داشته باشد، گفت: ۴۴ درصد از منابع ارزی در بخش دارو به ۳ درصد داروی وارداتی اختصاص پیدا می کند.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۰۹:۲۲

مرعشی در گفتگو با شبستان:
زائران اربعین از همراه داشتن داروهای کدئین‌دار خودداری کنند
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه زائران از همراه داشتن داروهای کدئین دار خودداری کنند گفت: به زائرانی که بیماری های خاص مانند بیماری قلبی، دیابت و غیره دارند توصیه می شود داروی مخصوص به خودشان را همراه داشته باشند.

۱۳۹۷/۸/۵ - ۱۴:۱۵

مرعشی در گفتگو شبستان خبر داد
آغاز فعالیت درمانگاه مستقر در سامرا/۴۰۰ قلم دارو تدارک دیده شده است
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از آغاز فعالیت درمانگاه مستقر در سامرا خبر داد و گفت: ۴۰۰ قلم دارو تدارک دیده شده از این رو به هیچ عنوان کمبود دارو در درمانگاه ها وجود ندارد.

۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۳:۵۶

مروری بر روزنامه های ۱۷ مهر:
داروهای مورد نیاز در هر شرایطی تامین می شود/ دستمزدهای دلاری در سینما
داروهای مورد نیاز در هر شرایطی تامین می شود، دستمزدهای دلاری در سینما، وزارت علوم: ۵۰ درصد مراکز اموزش عالی زیر خط استاندارد هستند، داروهای مورد نیاز در هر شرایطی تامین می شود،سفارش نفت ایران برای ماه تحریم از عناوین روزنامه هاست.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۰۹:۱۵

وکیل پایه یک دادگستری:
واردات تجهیزات و دارو با دستور موقت دادگاه لاهه به شکل موقت آزاد می‌شود
عزتی پور درخصوص گشایش هایی که بعد از صدور رای موقت دادگاه لاهه برای کشورمان ایجاد می شود، گفت: با دستور موقت این دادگاه واردات تجهیزات و داروهای پزشکی به طور موقت آزاد می‌شود.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۶:۰۰

جهانگیری تصریح کرد:
دارو‌های مورد نیاز کشور در هر شرایطی تامین می شود
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینکه صنعت داروسازی به ویژه صنایع دانش بنیان دارویی از افتخارات کشور هستند، گفت: دارو‌های مورد نیاز کشور در هر شرایطی تامین می شود.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۴:۳۷

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد:
تحریم نبودن دارو دروغ دشمنان است
حریرچی گفت: تحریم ها انتقال پول را با مشکل روبرو می کند و با قطع ال سی، در تامین دارو و تجهیزات پزشکی با مشکلات عدیده ای روبرو می شویم.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۴:۱۸

نایب رییس کمیسیون بهداشت در گفتگو با شبستان:
حدود ۳۰ قلم کمبود دارویی واقعی نیست
امینی فرد با بیان اینکه سال گذشته در حال حاضر بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ قلم کمبود دارویی در کشور وجود دارد، گفت: حدود ۳۰ قلم کمبود واقعی نیست و به دلیل کمبود نقدینگی است که بیمارستان ها یا داروخانه ها دارند.

۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۰۹:۱۳

وزیر بهداشت در حاشیه دیدار وزیر دادگستری:
برخورد با احتکار کنندگان احتمالی دارو بر عهده قوه قضائیه است
وزیر بهداشت در حاشیه صبحانه کاری با وزیر دادگستری ضمن تشکراز وزارت دادگستری گفت: در این نشست، مقرر شد کمیته مشترکی بین وزارت بهداشت و دادگستری به ریاست رییس سازمان تعزیرات حکومتی و با هدف مراقبت بیشتر از حقوق مردم در حوزه سلامت تشکیل شود.

۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۳:۰۲

نیمی از جمعیت ایران با رسیدن به سن ۵۵ سالگی مبتلا به فشار خون بالا می شوند
سخنگوي وزارت بهداشت گفت: از هر ۸۳ تومانی که در ایران هزینه می شود یک تومان مربوط به دارو است. و نیمی از جمعیت ایران با رسیدن به سن ۵۵ سالگی مبتلا به فشار خون بالا می شوند

۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۱۴:۳۰

همتی در گفتگو با شبستان:
آمریکا برنامه مفصلی برای تحریم دارو و تجهیزات پزشکی دارد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم اینکه آمریکا اعلام کرده بود دارو در لیست تحریم ها قرار ندارد ولی گویا برنامه مفصلی برای تحریم دارو و تجهیزات پزشکی به ایران دارند.

۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۰۷:۴۵

مروری بر روزنامه های ۱۰ شهریور
آغاز عرضه ۲۰ هزار دستگاه خودرو /مردم نگران داروهای بیماری های خاص نباشند
وزیر بهداشت: مردم نگران داروهای بیماری های خاص نباشند، آغاز عرضه ۲۰ هزار دستگاه خودرو به بازار، ۴ دهه نتوانستیم مشکل مدیریت را حل کنیم، رهبر انقلاب: بانک ها غلط می کنند با پول مردم بنگاه داری کنند از عناوین روزنامه هاست.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۰۹:۳۳

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
نگرانی از بابت کمبود دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه نگرانی از بابت کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در کشور وجود ندارد، گفت: وزارت بهداشت در حال مدیریت موضوع است.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۰۸:۰۷

بزرگترین رویداد دارویی کشور و خاورمیانه همزمان با روز داروساز برگزار می شود
چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت فعال در حوزه تولید دارو و صنایع وابسته مرتبط همزمان با روز جهانی داروساز ۲ تا ۴ مهرماه ۱۳۹۷ برگزار می شود.

۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۰:۵۳

همتی تشریح کرد
راهکارهای وزارت بهداشت برای تامین دارو
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس راهکارهای وزارت بهداشت برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی را تشریح کرد و گفت: بحث دارو و تجهیزات پزشکی بسیار مهم است و این راهکارها می تواند تا حدودی نگرانی ها در این بخش را رفع کند.

۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۰۸:۰۰