خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

الجمعة ٦ رجب ١٤٣٩

Friday, March 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
حضور بیش از ۱۲ هزار شرکت کننده زن در آزمون سراسری قرآن استان فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر بخش قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به برگزاری آزمون سراسری قرآن استان با حضور۱۷ هزار و ۲۱۱ نفر شرکت کننده، گفت: از تعداد شرکت کنندگان ۱۲ هزار و ۹۸۲ نفر زن هستند.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۰:۳۱

دانش آموزان ابتدایی شرکت کننده در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم، به شکل شفاهی امتحان می دهند
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: دانش آموزان اول تا ششم ابتدایی شرکت کننده در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم، به شکل شفاهی امتحان می دهند و در مورد بزرگسالان آزمون به شکل کتبی خواهد بود.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۵:۱۰

بیش از یک هزار زندانی در آزمون مفاهیم و حفظ قرآن کریم شرکت می کنند
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس همچنین گفت: با توجه به اینکه با همکاری کانون اصلاح و تربیت یک هزار و ۲۲۶ نفر زندانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت می کنند، آزمون در ۱۱ زندان برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۴:۳۵

رقابت ۱۷ هزار و ۲۲۵ نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس از رقابت ۱۷ هزار و ۲۲۵ نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سطح استان خبر داد و گفت: آزمون کتبی این دوره روز پنج شنبه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۳:۴۲

شرکت بیش از سه هزار نفر از حافظان مکتب القرآن ثارالله (ع) در آزمون های حفظ و مفاهیم قرآن کریم اسفند ماه ۹۶
خبرگزاری شبستان: مدیر موسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله (ع) از شرکت بیش از ۲ هزار نفر ازحافظان این موسسه در آزمون حفظ و مفاهیم سازمان اوقاف و وزارت ارشاد در روز ۱۰ اسفندماه سال جاری خبر داد.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۲:۵۲

همایش ملی «علامه خفری» با حضور معاون فرهنگی وزارت ارشاد در فارس برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه همایش ملی «علامه خفری» در فارس برگزار می شود، گفت: محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمان این همایش است.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۲:۴۶

کتاب «اربعینیات» حاوی روایاتی در شان اهل بیت (ع)، رونمایی می شود
خبرگزاری شبستان: دبیر علمی همایش «علامه خفری» گفت: کتاب «اربعینیات»، حاوی ۱۲۰ روایت در شان اهل بیت (ع) از منابع شیعه و سنی که اثر علامه خفری است، رونمایی می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۲:۴۶

تئاتر «یک دقیقه» برای نوجوانان به نمایش در می آید
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس گفت: در حاشیه هفتمین جشنواره تئاتر فجر استان فارس، تئاتر «یک دقیقه» کاری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس اجرا می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۰:۳۳

بزرگداشت «علامه خفری»، بزرگداشت علم است
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بزرگداشت «علامه خفری»، این فیلسوف و منجم بزرگ را بزرگداشت علم دانست و گفت: برگزاری این همایش برای کل استان حائز اهمیت است.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۸:۵۱

حضور احتمالی دکتر خاموشی در همایش «علامه خفری»
خبرگزاری شبستان: مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی فارس گفت: در حال برنامه ریزی هستیم تا حضور دکتر حجت الاسلام خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور را همایش ملی «علامه خفری» شاهد باشیم.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۸:۵۰

تاکید بر بر لزوم برگزاری وزین همایش ملی «علامه خفری»
خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بر لزوم برگزاری وزین همایش ملی «علامه خفری» تاکید کرد و گفت: علامه خفری و بزرگان دیگر خفر، شناسنامه این شهر هستند.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۸:۵۰

جشنواره استانی فیلم کوتاه «شیراز» اردیبهشت ۹۷ برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: دبیر هشتمین جشنواره استانی فیلم کوتاه «شیراز» با اشاره به برگزاری این جشنواره در شیراز، گفت: این جشنواره از اسفند ماه ۹۶ به اردیبهشت ماه ۹۷، انتقال پیدا کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۰:۵۵

برگزاری جشنواره نقاشی کودکان با عنوان «باران مهر» در شیراز
خبرگزاری شبستان: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره برگزاری جشنواره نقاشی کودکان با عنوان «باران مهر»، گفت: این مسابقه سوم و چهارم اسفند ماه در شیراز برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۰:۵۴

کشمکش مالک و مستاجر بر سر نگارخانه «وصال»/ تا آخرین لحظه از حق هنرمندان دفاع خواهم کرد
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه تا آخرین لحظه از حق هنرمندان دفاع خواهم کرد، گفت: نگارخانه «وصال» قریب به نیم قرن است که در اختیار اداره کل قرار دارد و استیجاری است.

۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۴:۱۲

رفتن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس/ معاون اداری، سرپرست اداره کل شد
خبرگزاری شبستان: غلامرضا یوسفی نژاد با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس معرفی شد، قرار است دکتر بهزاد مریدی هم به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران معرفی شود.

۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۲۱:۴۵

همه دستگاه ها باید از تمام ظرفیت خود برای آموزش و ترویج قرآن کریم به کار گیرند
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز امور قرآنی اوقاف کشور با تاکید بر اینکه باید فرهنگ احساس نیاز به قرآن کریم را در جامعه جاری و ساری کرد، گفت: همه دستگاه ها باید از تمام ظرفیت خود برای آموزش و ترویج قرآن کریم به کار گیرند.

۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۳:۱۹

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شیراز، قطعی شده است
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی، مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: حضور دکتر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان سخنران اصلی مراسم ۲۲ بهمن در شیراز، قطعی شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۹:۰۴

اگر امروز امامت وجود دارد به خاطر وجود حضرت زینب (س) است
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه همه می دانیم که اگر حضرت زینب (س) و خطبه های آتشین ایشان نبود، کربلا در کربلا می ماند، گفت: اگر امروز امامت وجود دارد به خاطر وجود حضرت زینب (س) است.

۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۴:۱۵

نماز یکی از واجبات مهم دین اسلام است
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با تاکید بر اینکه نماز یکی از واجبات مهم دین اسلام است، گفت: روایت های متعددی در خصوص تمیز و مطهر بودن مکان نماز وارد شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۵:۱۸

نماز از بین برنده فحشا و منکر است
خبرگزاری شبستان: قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با یادآوری این مطلب که نماز از بین برنده فحشا و منکر است، گفت: هر اندازه ای که ما به نماز اهمیت می دهیم، همان اندازه نماز بازدارندگی دارد، باید نماز کاربردی باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۴:۱۹