خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

الخميس ٢٨ المحرّم ١٤٣٩

Thursday, October 19, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
از سری برنامه های بخش بین الملل هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
مراسم سوگواری شهادت سیدالساجدین در ایالت کشمیر کشور هند برگزار شد
خبرگزاری شبستان: مراسم سوگواری و عزاداری سالروز شهادت سیدالساجدین از سلسله برنامه های بخش بین الملل هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در ایالت «کشمیر» کشور هند برگزار شد.

۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۰۸:۲۲

تجلیل از خانواده های شهدای محور مقاومت عمل به سیره امام سجاد(ع)/حضور اندیشمندان اهل سنت و مسیحی خارجی از دستاوردهای مهم کنگره است
خبرگزاری شبستان: پدر شهدای محور مقاومت از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان رخدادی پرمحتوا و الهام بخش یادکرد و گفت: حضور و سخنرانی علما و اندیشمندان اهل سنت و مسیحی در رابطه با سیدالساجدین و صحیفه سجادیه از دستاوردی مهم و ارزنده کنگره است.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۵:۳۲

حجت الاسلام بحرینی؛
صحیفه سجادیه راهنمای جامعی در زمینه مباحث توحیدی و اخلاقی است
خبرگزاری شبستان: استاد مرکز تخصصی صحیفه سجادیه گفت: صحیفه سجادیه به عنوان یادگار گرانسنگ امام سجاد(ع)، راهنمای جامعی در زمینه مباحث توحیدی و اخلاقی است.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۴:۲۸

برگزاری دوره آموزشی فرهنگی معارف امام سجاد (ع) در شهرستان رودان
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودان گفت: دوره آموزشی فرهنگی معارف امام سجاد(ع) در این شهرستان برگزار شد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۴:۰۵

بیانیه پایانی هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
خبرگزاری شبستان: دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با صدور بیانیه پایانی کنگره هفتم، ضمن قدردانی از همکاری سازنده دستگاه ها، شخصیت های ملی و بین المللی و اقشار مختلف مردم، بر ادامه همکاری ها برای آغاز حرکت جدید نهضت انس با صحیفه سجادیه تاکیدکرد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۰:۰۹

«پرفسور کامرانی» پیشنهاد داد:
معاونت پژوهشی در کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ایجاد شود
خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان پیشنهاد داد: ایجاد معاونت پژوهشی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) می تواند به شناخت اندیشه های این امام در جامعه کمک بیشتری کند.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۹:۳۰

با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛
رونمایی از چهار کتاب در هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)
خبرگزاری شبستان: همزمان با برگزاری هفتمین کنگره بین اللملی امام سجاد(ع)، از چهار کتاب مرتبط با سیره سیدالساجدین و صحیفه سجادیه رونمایی شد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۸:۱۹

به یُمن برگزاری هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های هرمزگان آزاد شدند
خبرگزاری شبستان: مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان از آزادی ۷ نفر از زندانیان بدهکار مالی بی بضاعت این استان، به یمن برگزاری هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از حبس خبر داد.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۸:۰۴

با تجلیل از برترین های بخش مقالات؛
هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به کار خود پایان داد
خبرگزاری شبستان: هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با تجلیل از نویسندگان و فعالان این حوزه و همچنین پدیدآورندگان مقالات برتر به کار خود پایان داد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۲۷

عالم اهل سنت هرمزگانی؛
خدایی بودن مهمترین دلیل ماندگاری امام سجاد(ع) در اذهان همگان است
خبرگزاری شبستان: عالم برجسته اهل سنت هرمزگان، مهمترین دلیل ماندگاری امام سجاد(ع) در اذهان همگان را خدایی بودن آن حضرت برشمرد و گفت: آن چه که امروز همه ما را دور همه جمع کرده، اسوه بودن این امام بزرگوار است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۰۹

حجت الاسلام کفیل؛
کنگره بین المللی امام سجاد(ع) مقدمه چینی برای ظهور امام زمان(عج) است
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان برتامه ریزی و مقدمه چینی برای ظهور امام زمان(عج) و ایجاد حکومت دینی یاد کرد و گفت: امام سجاد(ع) با وجود شرایط سخت هیچ گاه از رسالت خویش عقب نشینی نکرد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۶:۵۵

ژریک ابراهیمی؛
تدریس کتاب ترجمه صحیفه سجادیه در دانشگاه های کشور ارمنستان/امام سجاد(ع) شخصیتی بسیار برجسته و ارزشمند است
خبرگزاری شبستان: اندیشمند مسیحی کشور ارمنستان از تدریس کتاب ترجمه صحیفه سجادیه به عنوان منبع درسی در دانشگاه های ارمنستان خبر داد و گفت: این اتفاق افتخاری بزرگ است که خداوند نصیبم کرده که بتوانم صحیفه سجادیه را ترجمه کنم.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۶:۳۲

نویسنده عراقی؛
امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه از مشترکات همه مذاهب اسلامی است
خبرگزاری شبستان: نویسنده کتاب «جهاد امام سجاد(ع)» با بیان اینکه همه مذاهب اسلامی اگرچه اختلافاتی در اجرای احکام شرعی دارند اما مشترکات بسیاری نیز دارند، گفت: یکی از این موارد اشتراکی امام سجاد(ع) و کتاب معتبر صحیفه سجادیه است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۵۷

آثار امام سجاد(ع) تنها به شیعه مربوط نمی شود/ تا کنون ۶۰ ترجمه و شرح از صحیفه سجادیه به زبان فارسی انجام شده است
خبرگزاری شبستان: معاون مجمع جهانی اهل بیت به ترجمه های انجام شده در ارتباط با صحیفه سجادیه در عرصه جهانی و بُعد بین المللی، گفت: صحیفه سجادیه و رساله الحقوق از آثار ارزشمند امام سجاد(ع) تنها به شیعیان مربوط نیست.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۵۲

آثار امام سجاد(ع) نقشی اساسی در حیات اسلامی داشته است
خبرگزاری شبستان: نویسنده و محقق کشور عراق گفت: آثار امام سجاد(ع) ازجمله صحیفه سجادیه و رساله الحقوق نقشی اساسی در حیات اسلامی داشته است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۲۸

نماینده رهبر شیعیان بحرین در هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
انقلاب امام سجاد(ع) انقلابی ژرف و تحول ساز بود/صحیفه سجادیه دایره المعارفی بزرگ است
خبرگزاری شبستان: نماینده رهبر شیعیان کشور بحرین با بیان اینکه از انقلاب امام سجاد(ع) به عنوان انقلابی ژرف و تحول ساز یاد کرد و گفت: امروز ملت بحرین نیز انقلاب خویش را از سیره امام سجاد(ع) الگو گرفته اند.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۰۹

همزمان با هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)؛
از خانواده چهار شهید خارجی و داخلی تجلیل شد
خبرگزاری شبستان: همزمان با هفتمین کنگره امام سجاد(ع) و با حضور اندیشمندان و مسولان کشوری و استانی، از خانواده ۴شهید خارجی و داخلی تجلیل شد.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۳:۵۵

امام سجاد(ع) با تقرب به خداوند حق مخلوق با خالق خود را ادا کرد
خبرگزاری شبستان: مفتی اهل سنت کشور لبنان با خدای خود از طریق نماز و دعا تقرب می جست گفت :حلقه وصلی بین حقوق و دعاست که این دو برگرفته از نماز است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۲:۳۳

آیت الله حسینی بوشهری؛
کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به یکی از رویدادهای مهم تبدیل شده است
خبرگزاری شبستان: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به یکی از رویدادهای مهم تبدیل شده است که علاوه بر ایران در بسیاری از کشورها نیز برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۳۴

گفتار و سلوک امام سجاد(ع) سراسر نورانی است
استاندار هرمزگان گفتار و سلوک امام سجاد(ع) را سراسر نورانی دانست و گفت: این سخنان و سيره می‌تواند معیار و شاخص راه و مسیر در طول زندگی ما باشد زیرا اگر اعمال و اخلاق ما در این معیارها قرار گیرد تکلیف خود را انجام داده‌ایم.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۲۹