خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ رمضان ١٤٣٩

Tuesday, May 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مساجد تاریخی
اصفهان؛ شهر گنبدهای فیروزه ای
مساجد اصفهان از دیرباز زبانزد خاص و عام بوده اند، از مسجد جمعه تا مسجد جامع عباسی و مسجد شیخ لطف الله، همه و همه با معماری های خاص با آدمی حرف می زنند. اصفهان؛ شهر گنبدهای فیروزه ای است.

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۰:۰۱

تخریب ۳۰۰ مسجد تاریخی از سوی تروریست‌های داعش در استان نینوا
خبرگزاری شبستان: مدیریت آثار تاریخی نینوا از تخریب ۳۰۰ مسجد تاریخی این استان توسط گروهک تروریستی داعش خبر داد.

۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۷:۲۲

/معرفی مساجد تاریخی/
مسجد جامع فرومد؛ اثری ماندگار با قدمت ۹۰۰ ساله
خبرگزاری شبستان: مسجد جامع فرومد، از عجایب هنري ایران با قدمتی نهصد ساله است که از بناهای ماندگار دوران خوارزمشاهی در ایران است.

۱۳۹۶/۱/۱ - ۱۱:۵۸

/معرفی مساجد تاریخی/
«مسجد شیخ عبدالحسین» اثری ماندگار با جلوه‌های معماری ویژه
خبرگزاری شبستان: مسجد شیخ عبدالحسین تهران یکی از آثار برجسته عصر قاجار با قدمتی ۱۲۰ ساله مشتمل برمقصوره، گنبد و دو مناره کوچک است که ساخت آن بیش از ۱۵ سال به طول انجامیده است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۰:۱۴

گزارش شبستان از یکصد و چهل و هفتمین جلسه علنی شورا؛
از لزوم حمایت وزیر کشور از استاندار تا مساجدی که زیر سایه بی‌توجهی تخریب می‌شوند
خبرگزاری شبستان:لزوم حمایت وزیر کشور از استاندار اصفهان برای پیگیری مشکلات استان اصفهان و لزوم توجه میراث و اوقاف به مساجد تاریخی و در حال تخریب شهر اصفهان از مهم‌ترین مطالب عنوان شده در جلسه ۱۴۷ام بود.

۱۳۹۵/۶/۱۳ - ۱۷:۱۱

در قدس و فلسطین؛
۴۵ مسجد تاریخی مرمت شدند
خبرگزاری شبستان: مسئول جمعیت «میراث ما» تاکید کرد که این جمعیت تاکنون ۴۵ مسجد تاریخی و بیش از ۷۰ منزل قدیمی شهر قدس را مرمت کرده است.

۱۳۹۵/۳/۳۱ - ۱۵:۴۴

مساجد تاریخی طهران قدیم پذیرای گردشگران و علاقمندان به فرهنگ و معماری
خبرگزاری شبستان: مسجد قندی ، مسجد عیسی خان وزیر و مسجد مشیر السلطنه ۳ مسجد بخش تاریخی تهران قدیم در ایام نوروز پذیرای شهروندان و گردشگران هستند.

۱۳۹۵/۱/۱۲ - ۱۴:۴۷

معرفی مساجد تاریخی ایران/
مسجد امام خمینی (ره) بروجرد؛ نمادی بارز از ریشه دیرینه مذهب اسلام
خبرگزاری شبستان: مسجد امام خمینی (ره ) بروجردجلوه گر معماری و فرهنگ و تمدن غنی بروجرد و نمادی بارز از ریشه دیرینه مذهب اسلام در این دیار است که با وسعت هفت هزار متر مربع در نزدیکی بازار قدیمی شهر قرار دارد.

۱۳۹۵/۱/۱۲ - ۰۹:۱۷

میراث فرهنگی فراموش شده مساجد تاریخی، یادگاری از خیرین نسل های قبل
خبرگزاری شبستان: مساجد تاریخی نه تنها فرهنگ اسلامی را ذهن می کنند بلکه میراث فرهنگی جامعه ما هستند، میراث و یادگاری از خیرین و واقفانی که سال ها قبل قصد بر وقفی ماندگار به نام مسجد کردند.

۱۳۹۵/۱/۱۱ - ۱۰:۱۸

معرفی مساجد تاریخی/
مسجد جامع اهر؛ از جاذبه های منحصر به فرد دوره سلجوقی
خبرگزاری شبستان: مسجد جامع اهر، منسوب به دوره سلجوقی و اتابکان، از جاذبه های تاریخی منحصر به فرد شهر اهر است که مختصات آن در کمتر مسجدی یافت می شود.

۱۳۹۵/۱/۸ - ۱۲:۱۳

شبستان گزارش می‌دهد؛
مساجد خراسان جنوبی جلوگاه هنر و شکوه معماری ناب اسلامی
خبرگزاری شبستان: ‌سیر و سیاحت‌ در جهان‌ پر نقش‌ و نگار تزیینات‌ و بنای تاریخی مساجد خراسان جنوبی که جلوگاه هنر و معماری اسلامی است، بیننده‌ را در عوامل‌ روحانی‌ غرق‌ می‌نماید و پیچ‌ و خم‌ نقوش‌، ایمان‌ به‌ وحدت‌ خداوند را در دل‌ وی‌ راسخ‌ می‌سازد.

۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۳:۱۰

«مساجد تاریخی خراسان»کاری ازمحسن حسینی
خبرگزاری شبستان: بنیاد پژوهش‌های اسلامی مشهد کتاب «مساجد تاریخی خراسان» اثر محسن حسینی است که به مساجد به عنوان پایگاه های اعتلای فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی پرداخته است.

۱۳۹۴/۳/۱۰ - ۱۳:۱۵

شبستان گزارش می‌دهد؛
مساجد خراسان جنوبی گواه هزار سال بندگی مردم/ تلفیق هنر و معنویت در مساجد تاریخی استان
خبرگزاری شبستان: خراسان جنوبی با پیشینه تاریخی و فرهنگی طولانی دارای بناهای ارزشمندی چون مساجد است که با تلفیقی از دینداری و زیبایی‌شناسی، معنویت و هنر را در تار و پود هم تنیده است و نشانگر شکوه و عظمت و روح اسلام گرایی مردم این خطه مشتقان به عبادت و بندگی در خانه خدا است.

۱۳۹۴/۱/۹ - ۱۰:۰۶