خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

الاثنين ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٠

Monday, February 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شورای عالی انقلاب فرهنگی
ایران امروز از نظر رشد علمی در فهرست ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی عظیم بود که توانست ظرفیت‌های علمی کشور را تغییر دهد و موجب افزایش اعتمادبه‌نفس و توانایی های علمی شود.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۴:۱۱

رییس دفتر تبلیغات اسلامی:
سند مهندسی فرهنگی کشور بازنگری و اصلاح شود
حجت الاسلام واعظی با اشاره به اینکه این دفتر می تواند بازوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیشبرد اهدافش باشد، خواستار بازنگری و اصلاح سند مهندسی فرهنگی کشور شد.

۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۱۱:۲۰

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
برخی سندهای شوراي عالی انقلاب فرهنگی نیمه کاره رها شده است/لزوم استقرار عدالت اجتماعی
عاملی با اشاره به تدوین سند توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در دوره گذشته سندهای زیادی تدوین شد که برخی از آنها اجرایی و برخی دیگر هم نیمه کاره رها و یا هنوز ابلاغ نشده است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۵:۲۴

دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با مراجع تقلید
حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در سفر یک روزه خود به قم با حضرات آیات : مکارم شیرازی و نوری همدانی دیدار و گفتگو کردند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۳:۱۲

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد
نهادینه کردن همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی با حوزه علمیه
عاملی با اشاره به فعالیت های شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: یکی از اولویت های جدی ما نهادینه کردن همکاری ها با حوزه های علمیه است که امیدواریم بتوانیم در این راستا با برنامه ریزی های صورت گرفته موفق عمل کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۴

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
انقلاب فرهنگی به معنای توسعه اندیشه اسلامی در جامعه است
حجت الاسلام «سعیدرضا عاملی» با بیان اینکه انقلاب فرهنگی فلسفه انقلاب اسلامی است. گفت: انقلاب فرهنگی به معنای نهادینه شدن اسلام و توسعه اندیشه اسلامی در جامعه است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۵:۰۱

دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی
نقطه قدرت نظام مغزهایی است که بعد از انقلاب پرورش یافتند
محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به اینکه همه دولت ها در موفقیت و ناکامی های شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش داشتند، گفت: نقطه قدرت نظام مغزهایی است که بعد از انقلاب پرورش یافتند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۲:۲۹

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی
تلاش ها باید منتهی به آرامش مردم شود/جای آبادی را تحویل گرفتم امیدوارم خراب نکنم
حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی با تاکید بر اینکه تمامی تلاش ها در شورا و آنچه که در عرصه علم وفرهنگ انجام می شود باید به آرامش مردم منتهی شود، گفت: جای آبادی را تحویل گرفتم، امیدوارم خراب نکنم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۲:۰۵

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری
تلاش کردیم اسناد و مصوبه های شورای عالی انقلاب فرهنگی روی زمین نماند
سورنا ستاری با اشاره به توجه معاوت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تلاش کردیم که تمامی این اسناد و مصوبه ها اجرا شده و روی زمین نماند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۱:۴۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
تجربه های حجت الاسلام عاملی یاری رسان شورا در معادلات ژئوپلیتیک علم و فرهنگ است
سید عباس صالحی گفت: تجربه های علمی و مهارت های حجت الاسلام عاملی به کمک شورا می آید تا در معادلات ژئوپلیتیک علم و فرهنگ ببینیم چه طور می توانیم ایران را همچنان در قله علم و فرهنگ پیش ببریم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۰:۵۷

وزیر آموزش و پرورش:
ویژگی حجت الاسلام عاملی تحلیل واقع بینانه از اتفاقات دنیای امروز است
بطحایی با اشاره به ابعاد شخصیتی و فعالیت های حجت الاسلام سیدسعیدرضا عاملی، دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: او از اتفاقات دنیای امروز تحلیل واقع بینانه داشته و نگاه هوشمندی دارد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۰:۳۱

حداد عادل:
انتظار ما از دولت اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فعالیت های انجام شده در این شورا گفت: انتظار ما از دولت اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۰:۰۳

سند ملی "تربیت، آموزش و سلامت جنسی" تدوین می‌شود
سند ملی "تربیت، آموزش و سلامت جنسی کشور" توسط وزارت آموزش‌وپرورش با همکاری وزارت بهداشت و شورای تخصصی حوزوری شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین می‌شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۰

زاویه با «پرسش از آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی» ورق می خورد
مجله علوم انسانی زاویه این هفته با حضور حجت الاسلام سعیدرضا عاملی «پرسش از آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی» را به بحث و بررسی می گذارد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۵

با حکم دکتر روحانی
حجت الاسلام و المسلمین "سید سعیدرضا عاملی" به عنوان دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب شد
رئیس جمهوری در حکمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر"سید سعیدرضا عاملی" را برای مدت چهار سال به عنوان «دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی» منصوب کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۲۲:۲۸

از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی
حجت‌الاسلام سیدسعیدرضا عاملی به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی، منصوب شد
رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام دکتر سیدسعیدرضا عاملی را به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب کردند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۲۰:۰۰

«#قدمی_برداریم»// دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی :
بدون توجه به مهدویت برنامه های کلان کشور ابتر می ماند
مخبر دزفولی تاکید کرد: بدون توجه به مهدویت و مسائل مرتبط با ظهور حضرت حجت (عج)، برنامه ریزی ها ناقص و ابتر است؛ لذا در همه سیاست گذاری ها باید زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج) لحاظ شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۰۸:۳۶

رئیس جمهوری در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:
شورای عالی انقلاب فرهنگی نشانه تأکید امام(ره) بر هویت فرهنگی انقلاب اسلامی است/ قدرت علمی، باعث غرور ملی است
رئیس‌ جمهور هدف بنیانگذار انقلاب از تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی را تزکیه دانشگاه‌ها از اقدامات و تحرکات گروهک‌ها و تمرکز بر توسعه علم و فرهنگ دانست و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز از یادگارهای ارزشمند امام راحل(ره) است.

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۲۰:۱۷

با نگاهی به تاریخچه و وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی
از اسلامی سازی دانشگاه ها تا مدیریت کلان نهادهای فرهنگی
شورای عالی انقلاب فرهنگی، چه آن زمان که ستاد انقلاب فرهنگی بود و اسلامی سازی دانشگاه ها را پیگیری می کرد و چه امروز که به عنوان هماهنگ کننده، مدیریت کلان نهادهای فرهنگی را برعهده دارد، نهادی تاثیرگذار در نظام اسلامی به شمار می رود.

۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۱:۱۲

در شورای تحول علوم انسانی بررسی شد:
بایدهای پیش‌نویس سند تحول علوم انسانی
یکصدوشصتمین جلسه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با بحث و بررسی پیرامون پیش‌نویس سند تحول علوم انسانی و تاکید بر مسائلی همچون پیوند میان تولید، توزیع و کاربردی شدن علم برگزار شد.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۴:۱۳