خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

الأربعاء ١٥ ربيع الأوّل ١٤٤١

Wednesday, November 13, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شاهچراغ
تورنمنت های ورزشی با عنوان «جام ولایت» در ایام دهه کرامت به میزبانی شیراز برگزار شد
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به اینکه تورنمنت های ورزشی با عنوان «جام ولایت» در ایام دهه کرامت به میزبانی شیراز برگزار شد و گفت: برنامه های ویژه ای برای جامعه ورزشی در این ایام برگزار شد.

۱۳۹۷/۵/۴ - ۰۹:۲۸

حضور امدادگران هلال احمر استان فارس در مراسم ویژه دهه کرامت
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به حضور امدادگران هلال احمر استان فارس در مراسم ویژه دهه کرامت گفت: این امر با هدف پوشش امدادی احتمالی مراسم انجام شد.

۱۳۹۷/۵/۴ - ۰۹:۱۹

برنامه های اصناف و بازار استان فارس در ایام دهه کرامت تشریح شد
مسئول انجمن های اسلامی اصناف و بازار استان فارس با تشریح برنامه های ایام دهه کرامت گفت: راه اندازی ایستگاه های صلواتی و توزیع نقل در این ایام انجام می شود.

۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۲:۰۵

کودکان و نوجوانان باید با تاسی از سیره رضوی با مفاهیم آن انس بگیرند
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس گفت: برنامه هایی پیش بینی شده است که کودکان و نوجوانان دیار فارس در حوزه های فرهنگی و هنری با تاسی از سیره رضوی با مفاهیم آن انس بگیرند.

۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۲:۰۰

شبکه دانش آموزی استان فارس با سیره حضرت شاهچراغ (ع) آشنا می شوند
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان فارس با تاکید بر آشنایی شبکه دانش آموزی استان با سیره حضرت شاهچراغ (ع) گفت: این امر با برنامه های ویژه ای برای دانش آموزان در دهه کرامت دنبال می شود.

۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۱:۵۶

دهه کرامت به کارنامه سالانه هنر دینی ایران تبدیل شود
قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس گفت: فضای معنوی منبعث از حضور خاندان اهل بیت (ع) در ایران اسلامی سبب ساز خلق مناترین آثار هنر ولایی و دینی شده و جا دارد دهه کرامت تبدیل به کارنمای سالانه هنر دینی در ایران شود.

۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۳۸

پیاده روی «حرم تا حرم» در شیراز/ حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) گلباران می شود
رئیس ناحیه ۳ اداره اوقاف و امور خیریه شیراز از برگزاری پیاده روی «حرم تا حرم» خبر داد و گفت: این مراسم امروز عصر از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه از حرم مطهر «ام احمد» مادر حضرت شاهچراغ (ع) آغاز می شود و با گلباران آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) خاتمه می یابد.

۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۷:۱۵

لزوم ایجاد صحن حضرت شاهچراغ (ع) در قم و مشهد مقدس
رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بر لزوم ایجاد صحن حضرت شاهچراغ (ع) در قم و مشهد مقدس تاکید کرد و گفت: این اتفاق باعث می شود تا حضرت احمد بن موسی (ع)، بیشتر به عموم معرفی شود.

۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۷:۰۳

تشییع پیکر «شیخ العلما»ی فارس
پیکر پاک آیت الله محمدرضا حدائق (ره)، «شیخ العلما»ی فارس صبح امروز (۲۲ تیر) از چهارراه شاهزاده قاسم (ع)، شیراز روی دست مردم این شهرستان تشییع و پس از اقامه نماز میت، در ایوان حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، دفن شد.

۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۵۹

بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) و امام زادگان جلیل القدر (ع) فارس در رسانه ملی
مدیر کل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز فارس گفت: در خجسته ایام دهه کرامت صدا و سیمای فارس با تمام امکانات خود همراه با مردم لحظات ناب بزرگداشت امام زادگان جلیل القدر (ع)، فارس را در تلویزیون و رادیو جشن می گیرد.

۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۲:۳۲

تشییع پیکر «شیخ العلما»ی فارس
پیکر پاک آیت الله محمدرضا حدائق (ره)، «شیخ العلما»ی فارس صبح امروز (۲۲ تیر) از چهارراه شاهزاده قاسم (ع)، شیراز روی دست مردم این شهرستان تشییع و پس از اقامه نماز میت، در ایوان حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، دفن شد.

۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۴:۰۲

پای شهید آوینی هم به سریال حضرت شاهچراغ (ع) باز شد
مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس، ساخت سریال «امین ولایت» در خصوص زندگانی حضرت شاهچراغ (ع) را مطالبه به حق مردم فارس دانست و گفت: اخیرا فیلم نامه ای نوشته شهید آوینی در خصوص حضرت شاهچراغ (ع)، به دست آمده است.

۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۵:۲۷

هنوز مسئله ساخت سریال حضرت شاهچراغ (ع) به جایی نرسیده است
معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به اینکه فیلم حضرت عبدالعظیم (ع)، گفت: هنوز سریال حضرت شاهچراغ (ع) در این استان به جایی نرسیده است.

۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۱:۰۲

برگزاری مسابقه عکس موبایلی از حرم مطهر با عنوان «امین ولایت» در دهه کرامت
معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به اینکه مسابقه عکس موبایلی از حرم مطهر با عنوان «امین ولایت» در دهه کرامت برای زائران اجرا می شود، گفت: محفل انس با قرآن در حرم مطهر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۳:۰۷

جشنواره مطبوعات «دهه کرامت» راه اندازی شود
مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: جشنواره مطبوعاتی در خصوص «دهه کرامت» راه اندازی شود تا رسانه ها به رقابت با یکدیگر ترغیب شده و آثار بیشتر و بهتری تولید کنند.

۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۳:۱۶

راه اندازی جشنواره موسیقی دهه کرامت در سال ۹۸
مسئول واحد فرهنگی آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) از برگزاری جشنواره موسیقی در خصوص دهه کرامت از سال آینده خبر داد و گفت: آستان قدس رضوی تاکنون ۲ هزار قطعه اثر موسیقی فاخر اسلامی را تهیه کرده است.

۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۲:۴۱

دهه کرامت به عنوان دهه ای شاد به جامعه معرفی شود
معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) از رسانه ها خواست تا روز شمار دهه کرامت را در رسانه های خود منتشر کنند تا فضای ذهنی مردم بیشتر فراهم شود، گفت: دهه کرامت باید به عنوان دهه ای سراسر نور و شادی، در جامعه معرفی شود.

۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۲:۴۱

لزوم معرفی هرچه بهتر حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) توسط رسانه ها
مسئول اجرایی ستاد دهه کرامت استان فارس بر لزوم معرفی هرچه بهتر حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امامزادگان استان به مردم توسط رسانه های جمعی، تاکید کرد و مهمترین هدف از ایجاد کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی را پوشش خبری و آگاه سازی افکار عمومی دانست.

۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۲:۰۰

دبیرخانه کانون های مساجد فارس، میزبان جلسه کمیته های هشت گانه دهه کرامت
دبیر اجرایی ستاد دهه کرامت استان فارس با اشاره به اینکه زمان برگزاری جلسه کمیته های هشت گانه ستاد دهه کرامت فارس مشخص شده است، گفت: این جلسه ها به میزبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس برگزار می شود.

۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۰۸:۴۲

مراسم بزرگداشت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در حرم های مطهر برگزار شود
رئیس اداره تبلیغات آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با اشاره به اینکه ۱۵ شوال روز وفات و چهارم ربیع الثانی روز ولادت آن حضرت است، گفت: مراسم بزرگداشت حضرت عبدالعظیم (ع) در حرم های مطهر امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شود.

۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۰۸:۱۴