خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

الأحد ٦ شعبان ١٤٣٩

Sunday, April 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عبادت
حجت الاسلام حائری زاده مطرح کرد؛
جلوه‌هایی از حالات و مقامات عبد صالح خدا امام کاظم(ع)
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با اشاره به جلوه‌هایی از حالات و مقامات امام کاظم(ع)، گفت: ایشان بسیار اهل مناجات و تزرع در محضر خداوند بودند بر همین اساس به حضرت لقب عبد صالح را دادند.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۲۳:۴۵

استاد حوزه علمیه:
عبادت، اجابت دعوت خداوند است
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام والمسلمین انصاریان عبادت را اجابت دعوت خداوند دانست و گفت: اجابت دعوت الهی کار کمی نیست و بسیار ارزشمند است. انسان اگر بخواهد به ارزش آن اجابت دست یابد باید به ارزش و مرتبه خداوند پی ببرد.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۳:۱۸

حجت الاسلام قاسمیان
ماهیت عبادت تذلل و خشوع برای دیدن جمال الهی است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: ماهیت عبادت تذلل و خشوع برای دیدن جمال الهی است، خداوند جن و انس را برای عبادت خلق کرده است که با او رابطه حبی و عشقی برقرار کرده و از این رابطه لذت ببرند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۶

رئیس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی:
هیچ عذابی برای احرار سخت‌تر از رویگردانی خداوند از آنان نیست
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام اکبرنژاد با اشاره به اینکه محبت خداوند به همه انسان‌ها امری انکارناپذیر است، ابراز کرد: انسان بیش از هر کسی از خداوند محبت دیده است بنابراین، نباید عبادتش همانند تجار باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۱

رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی:
بالاترین عبادت‌ها عبادت احرار است
خبرگزاری شبستان:رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی با بیان اینکه عبادت خداوند اقسام و انواع گوناگونی دارد، گفت: احرار خداوند را به دلیل ربوبیتی که دارد عبادت می‌کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۱

استاد حوزه علمیه:
دقت و اخلاص در عبادت عام سبب عروج در عبادت خاص است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: عبادت عام به عبادت خاص بسیار کمک می‌کند، اگر ما در عبادت عام دقیق باشیم سبب می‌شود که نماز عبادت خاص برای انسان سبب عروج شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۰:۳۰

بهاری برای عبادت/ ۷۰۰ دانش آموز دختر در اراک مکلف شدند
خبرگزاری شبستان: ۷۰۰ دانش آموز دختر آموزش و پرورش ناحیه ۲ اراک در مراسمی آغاز بهار معنوی خود را جشن گرفتند.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۲:۲۰

آیت‌الله صدیقی:
تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است
خبرگزاری شبستان:امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان در انجام عمل صالح نباید مرتکب گناه شود، گفت: تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است.

۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۴:۱۵

یادداشت مهمان//
چگونگی دستیابی به مقام رضوان و قرب/بزرگ ترین شکست انسان، خودباختگی است
خبرگزاری شبستان: بهترین مردم کسی است که به عبادت عشق بورزد(عبادت را معشوق خود بداند) با عبادت معانقه کند و آن را با تمام وجود لمس نماید و خود را برای آن فارغ سازد، آنگاه نگران نخواهد بود که دنیا برای او به سختی بگذرد یا به آسانی.

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۸:۴۴

آيت الله صفايي بوشهري:
پاسخگويي و كار براي خانواده شهدا عبادت است
خبرگزاري شبستان: رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان بوشهر با بيان اينكه بعضي از كارها و مشاغل به ذاته عبادت است و لذا اگر خود كار با نيت الهي همراه باشد عبادت است گفت: پاسخگويي شما به خانواده شهدا همانند ذكر است و چون اين شغل و كار شما عبادت است.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۵:۴۶

زکات یکی از واجبات الهی برای تعدیل ثروت/ رواج بی عدالتی جامعه را ناسالم می کند
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای زکات استان کهگیلویه و بویراحمد زکات را یکی از واجبات الهی برای تعدیل ثروت دانست و گفت: رنج بشر ناشی از بی عدالتی است و رواج این موضوع جامعه را ناسالم می کند.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۴:۴۱

نسبت به امر به معروف و نهی از منکر غفلت کرده ایم
خبرگزاری شبستان: روحانی مستقر روستای چلوان گفت: همه ما نسبت به امر به معروف و نهی از منکر غفلت کرده ایم به خاطر این است که این واجب ها به دنیای ما ضرر می زند.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۶:۲۲

توصیه های آیت الله صدوقی مازندرانی به عزاداران حسینی
خبرگزاری شبستان:آیت الله مرتضی صدوقی مازندرانی«دام ظله» خطاب به عزادارن حسینی تاکید داشت: رفتن در مجالس اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و عزاداری برای آن حضرت تعظیم شعائر است.

۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۲:۴۲

دفاع از نظام اسلامی عبادت است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، گفت: امروز تنها کشوری که اضافه به اسلام دارد جمهوری اسلامی ایران است و دفاع از این نظام مقدس عبادت است.

۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۸:۵۹

لزوم معرفی خدمات تامین اجتماعی به جامه/خدمت به مردم عبادت است
خبرگزاری شبستان:نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید اینکه خدمات تامین اجتماعی باید برای جامعه معرفی شود، گفت: عمل صالح فقط عبادت نیست بلکه خدمت به مردم نیز نوعی عبادت است.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۳:۰۲

آیت الله قرهی:
عقل سالم به واجبات الهی عمل می کند
خبرگزاری شبستان: رييس حوزه علمیه امام مهدی(ع) گفت: عقل سالم از گناه پرهیز کرده و به واجبات الهی عمل می کند.

۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۲:۴۵

به مناسبت سالروز شهادت سومین شهید محراب انقلاب اسلامی
آیت‌الله صدوقی؛ عالمی مسجدساز و مقاوم در برابر خصم
مقام معظم رهبری در نقل خاطره‌ای از شهید آیت‌الله صدوقی با اشاره به بسته شدن مسجد حظیره توسط نظام پهلوی گفته‌اند "ایشان در آن ماجرا، ... رفتند جلو و گفتند، در مسجد را چرا می‌بندید، اگر کاری دارید من آماده‌ام بزنید، به مردم چکار دارید."

۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۱:۴۴

عبادت باید همراه با شناخت و معرفت باشد/کسب مقامات عالیه در سایه عبادت
خبرگزاری شبستان: امام موقت جمعه ياسوج، عبادت همراه با شناخت و معرفت را مورد قبول خداوند دانست و گفت: در سایه ذکر، طاعت و عبادت است که انسان مقامات عالیه را به دست می آورد.

۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۰:۴۸

حجت الاسلام اشرافی خبرداد؛
جشن «ربیع القرآن» در ۴۰ مسجد استان بوشهر برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بوشهر از برگزاری ۴۰ جشن «ربیع القرآن» در آستانه ماه مبارک رمضان به همت کانون های فرهنگی و هنری شهری و روستایی خبرداد.

۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۶:۰۲

معتکف شدن ۴۶۰ دانشجوی کهگیلویه و بویراحمدی
خبرگزاری شبستان: مسئول دفاتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد، اعتکاف را بهترين فرصت خلوت با معبود و عبادت عارفانه توام با تفکر دانست و گفت: حدود ۴۶۰ دانشجوی دانشگاه های استان امسال معتکف شدند.

۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۱۱:۰۸