خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

الاثنين ١٠ ذو القعدة ١٤٣٩

Monday, July 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه عبادت
نعمت ارزشمند ولایت و رهبری را قدر بدانیم/تلاش دشمنان برای انحراف نسل جوان
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت یاسوج با تاکید بر اینکه دشمنان تلاش بسیاری برای انحراف نسل جوان می کنند، گفت: باید نعمت ارزشمند ولایت و رهبری را قدر بدانیم.

۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۵:۵۶

بهترین عمل در شب های قدر چیست؟
خبرگزاری شبستان: معمولا شب های قدر ما به خواندن قرآن و دعای جوشن کبیر، نماز و قرآن به سر گرفتن و استغفار می گذرد، در خوب بودن این اعمال شکی نیست اما هدف از خواندن دعا چیست؟ چرا قرآن کریم در این شب نازل شده؟

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۱:۴۲

باید عظمت شب های قدر را درک کنیم
خبرگزاری شبستان: رئیس ستاد نماز جمعه یاسوج با بیان اینکه در آستانه لیالی قدر قرار داریم، ابراز داشت: باید عظمت شب های قدر را درک و از برکات این شب ها استفاده لازم را داشته باشیم.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۶:۱۳

اعضای ستاد باید در جهت جذابیت برنامه های نماز جمعه تلاش کنند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه یاسوج از اعضای ستاد نماز جمعه خواست وظایف خود را مانند گذشته به درستی انجام دهند و گفت: اعضای ستاد باید در جهت جذابیت برنامه های نماز جمعه تلاش کنند.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۶:۱۱

حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان:
معنای دقیق سعادت در کلام پیامبر(ص)/اقسام عبادت در نگاه دین
خبرگزاری شبستان: استاد برجسته اخلاق گفت: در قرآن و روایاتِ اهل بیت(ع) برای سعادت معانی بسیار بلندی را ذکر کرده اند، چنان که در یکی از روایات پیامبر(ص) درباره سعادت فرمودند: «آن طول عمر برای عبادت خدا است».

۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۷:۵۱

رمضان، ماه عبادت، تقوا و فرصتی برای پاک شدن از گناهان و توبه است
خبرگزاری شبستان:امام چمعه سنندچ، با اشاره به اینکه رمضان ماه مهمانی خداوند است، گفت: رمضان، ماه عبادت، تقوا و فرصتی برای پاک شدن از گناهان و توبه است.

۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۵:۵۰

حضور در مساجد نباید منحصر به ماه رمضان باشد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت یاسوج ضمن تاکید بر اینکه حضور در مساجد نباید فقط منحصر به ماه مبارک رمضان باشد، گفت: فضیلت ماه رمضان از دیگر ماه ها برای توبه به درگاه الهی بیشتر است.

۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۵:۰۰

سختی دنیا به چه کسانی فشار نمی آورد؟
خبرگزاری شبستان: اگرچه آدمی برای عبور از مشکلات و سختی های زندگی و کنار آمدن با آنها راه های مختلف را تجربه می کند اما راهی است مطمئن و نتیجه بخش که پیامبر اکرم(ص) از آن رونمایی کرده اند.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۴:۲۱

عبادت باعث دوری انسان از رفتارهای زشت در زندگی می شود
خبرگزاری شبستان:امام جمعه سنندج، با اشاره به اهمیت عبادات در زندگی انسانها گفت،:عبادت باعث دوری انسان از رفتارهای زشت وناپسند در زندگی می شود .

۱۳۹۷/۲/۷ - ۱۷:۰۳

حجت الاسلام حائری زاده مطرح کرد؛
جلوه‌هایی از حالات و مقامات عبد صالح خدا امام کاظم(ع)
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با اشاره به جلوه‌هایی از حالات و مقامات امام کاظم(ع)، گفت: ایشان بسیار اهل مناجات و تزرع در محضر خداوند بودند بر همین اساس به حضرت لقب عبد صالح را دادند.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۲۳:۴۵

استاد حوزه علمیه:
عبادت، اجابت دعوت خداوند است
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام والمسلمین انصاریان عبادت را اجابت دعوت خداوند دانست و گفت: اجابت دعوت الهی کار کمی نیست و بسیار ارزشمند است. انسان اگر بخواهد به ارزش آن اجابت دست یابد باید به ارزش و مرتبه خداوند پی ببرد.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۳:۱۸

حجت الاسلام قاسمیان
ماهیت عبادت تذلل و خشوع برای دیدن جمال الهی است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: ماهیت عبادت تذلل و خشوع برای دیدن جمال الهی است، خداوند جن و انس را برای عبادت خلق کرده است که با او رابطه حبی و عشقی برقرار کرده و از این رابطه لذت ببرند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۶

رئیس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی:
هیچ عذابی برای احرار سخت‌تر از رویگردانی خداوند از آنان نیست
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام اکبرنژاد با اشاره به اینکه محبت خداوند به همه انسان‌ها امری انکارناپذیر است، ابراز کرد: انسان بیش از هر کسی از خداوند محبت دیده است بنابراین، نباید عبادتش همانند تجار باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۰:۱۱

رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی:
بالاترین عبادت‌ها عبادت احرار است
خبرگزاری شبستان:رییس موسسه فقاهت و تمدن سازی اسلامی با بیان اینکه عبادت خداوند اقسام و انواع گوناگونی دارد، گفت: احرار خداوند را به دلیل ربوبیتی که دارد عبادت می‌کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۱

استاد حوزه علمیه:
دقت و اخلاص در عبادت عام سبب عروج در عبادت خاص است
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: عبادت عام به عبادت خاص بسیار کمک می‌کند، اگر ما در عبادت عام دقیق باشیم سبب می‌شود که نماز عبادت خاص برای انسان سبب عروج شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۰:۳۰

بهاری برای عبادت/ ۷۰۰ دانش آموز دختر در اراک مکلف شدند
خبرگزاری شبستان: ۷۰۰ دانش آموز دختر آموزش و پرورش ناحیه ۲ اراک در مراسمی آغاز بهار معنوی خود را جشن گرفتند.

۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۲:۲۰

آیت‌الله صدیقی:
تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است
خبرگزاری شبستان:امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان در انجام عمل صالح نباید مرتکب گناه شود، گفت: تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است.

۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۴:۱۵

یادداشت مهمان//
چگونگی دستیابی به مقام رضوان و قرب/بزرگ ترین شکست انسان، خودباختگی است
خبرگزاری شبستان: بهترین مردم کسی است که به عبادت عشق بورزد(عبادت را معشوق خود بداند) با عبادت معانقه کند و آن را با تمام وجود لمس نماید و خود را برای آن فارغ سازد، آنگاه نگران نخواهد بود که دنیا برای او به سختی بگذرد یا به آسانی.

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۸:۴۴

آيت الله صفايي بوشهري:
پاسخگويي و كار براي خانواده شهدا عبادت است
خبرگزاري شبستان: رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان بوشهر با بيان اينكه بعضي از كارها و مشاغل به ذاته عبادت است و لذا اگر خود كار با نيت الهي همراه باشد عبادت است گفت: پاسخگويي شما به خانواده شهدا همانند ذكر است و چون اين شغل و كار شما عبادت است.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۵:۴۶

زکات یکی از واجبات الهی برای تعدیل ثروت/ رواج بی عدالتی جامعه را ناسالم می کند
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای زکات استان کهگیلویه و بویراحمد زکات را یکی از واجبات الهی برای تعدیل ثروت دانست و گفت: رنج بشر ناشی از بی عدالتی است و رواج این موضوع جامعه را ناسالم می کند.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۴:۴۱