خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

الأربعاء ٣ ربيع الثاني ١٤٤٠

Wednesday, December 12, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مراجع
آیت الله نوری همدانی:
برخی بدنبال گسترش فرهنگ غرب از طریق آموزشگاه ها هستند
آیت ‌الله نوری ‌همدانی گفت: متاسفانه گاها مشاهده می شود که در برخی از آموزشگاه ها برخی مطالب که بوی غرب می دهد، نشر پیدا می کند و از این طریق می خواهند فرهنگ غرب را گسترش دهند.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۲۸

آیت‌ الله علوی‌گرگانی:
کشور باید در تولید و رفع نیازهای صنعت کاغذ به خودکفایی برسد/اختلاف طبقاتی باید از بین برود
آیت‌ الله علوی‌گرگانی گفت: اینکه مشاهده می شود ایران در تولید و رفع نیازهای واقعی صنعت کاغذ خودکفا نیست، قابل پذیرش نبوده و باید همواره در راستای عقب ماندگی های کشور در این راستا به درستی مدیریت شود.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۲۷

یک مرجع تقلید، مطرح کرد
مسئولان باید در میان مردم باشند/لزوم توجه به رفع مشکلات مردم
آیت الله نوری همدانی، گفت: مسئولان باید در میان مردم باشند و امام راحل و مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید دارند و بدانیم که اگر در میان مردم نباشیم، روز مشکلات است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۷:۴۸

آیت الله سبحانی:
اسلام تبعیض بین زن و مرد را محکوم می کند
آیت الله سبحانی گفت: اسلام تبعیض بین زن و مرد را محکوم می کند اما معتقد به تفاوت میان آنها هست و دلیل تفاوت برخی احکام بین این دو موضوع است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۲:۱۱

آیت الله مکارم شیرازی:
خطر برخی ها در داخل کشور برای فشار به مردم کمتر از رئیس جمهوری آمریکا نیست
آیت الله مکارم شیرازی گفت: خطر برخی ها در داخل کشور برای فشار به مردم کمتر از رئیس جمهوری آمریکا نیست، اگر آمریکا با تهدید در حال ضربه زدن است، آنها نیز با کارهای خلاف خود می کوشند تا به ملت ضربه بزنند.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۰:۳۸

آیت الله مکارم شیرازی:
مشکل طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها در دادگاه ها برطرف شود/بزرگترها در رفع مشکلات خانوادگی پیش قدم شوند
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به مطالبات مردم از قوه قضائیه گفت: یکی از این مطالبات مردم، جلوگیری از طولانی شدن رسیدگی به پرونده هاست که مشکلات بسیاری را به بار آورده است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۴:۲۴

آیت الله علوی گرگانی:
خداشناسی باید در دستور کار انسان ها باشد
آیت الله علوی گرگانی بر خداشناسی تاکید کرد و گفت: مرحله نخست برای کمال در وجود هر انسان خداشناسی است و باید همواره در پیشگاه خداوند متواضعانه رفتار کرده و ویژگی های خداوند را بشناسیم.

۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۰۱:۰۹

آیت ‌الله نوری همدانی عنوان کرد
لزوم توجه بسیج به فضای مجازی
آیت ‌الله نوری همدانی گفت: بسیج باید توجه ویژه ای به فضای مجازی داشته باشد و با تمام توان در این عرصه وارد و اجازه ندهد که دشمنان علیه نظام تبلیغات دروغ انجام دهند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۵:۰۸

آیت الله نوری همدانی:
رای مردم به مسئولان امانت است/کسی نباید به امانت مردم خیانت کند
آیت الله نوری همدانی گفت: مردم در این نظام به مسئولان رای می دهند و آنان را در این جایگاه قرار می دهند و باید بدانیم که رای مردم امانت است و اگر به وظایف خود طبق قانون رعایت نکنند، به مردم و رای امانت آنها خیانت کرده اند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۵:۰۰

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
بسیج از کمک حوزه های علمیه استفاده کند/بسیج نعمت خدادادی است
آیت ‌الله مکارم شیرازی گفت: بسیج باید اتاق فکر داشته باشد و چنین اتاق فکری می تواند هماهنگی را در اجرای برنامه ها ایجاد کند و یکی از جاهایی که می تواند به بسیج کمک کند، حوزه های علمیه است چرا که ۴۰۰ پژوهشکده در حوزه های علمیه قم فعال است که می تواند

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۲:۴۹

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
استیضاح مکرر وزرا موجب تضعیف دولت می شود/دولت نباید تضعیف شود
آیت ‌الله مکارم شیرازی به موضوع استیضاح وزرا اشاره کرد و گفت: در شرایطی هستیم که باید در برابر دشمنان با قدرت ایستادگی کرد اما مجلس پشت سر هم وزرا را استیضاح می کند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۲:۴۴

برنامه دروس اخلاق آیات و اساتید برجسته حوزه در قم اعلام شد
معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه برنامه دروس اخلاق حضرات آیات عظام و اساتید برجسته حوزه علمیه قم را اعلام کرد.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۰:۱۳

آیت الله علوی گرگانی:
اتحاد میان مسلمانان یک اصل است/نباید اتحاد خدشه دار شود
آیت الله علوی گرگانی عنوان داشت: اتحاد میان مسلمانان یک اصل است و از سوی دیگر باید تمام ادیان و مذاهب به ویژه شیعه و سنی به یکدیگر احترام بگذارند، اگر مسلمانان به دنبال گسترش مشترکات باشند، مشتی محکم بر همه دشمنان و تهدیدات اسلام خواهد بود.

۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۳:۳۷

آیت الله مکارم شیرازی:
مشترکات میان شیعه و سنی زیاد است/دشمن به فکر اختلاف اندازی است
آیت الله مکارم شیرازی گفت: مشترکات میان شیعه و سنی زیاد است، در برخی مسائل اختلاف های جزئی وجود دارد، اما این مسائل به گونه ای نیست که موجب اختلاف های گسترده و جدی میان شیعه و سنی شود.

۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۳:۳۶

آیت الله نوری همدانی:
مسئولان به فکر رفع مشکلات مردم باشند
آیت الله نوری همدانی با قرائت حدیثی از پیامبر(ص) گفت: مسئولان باید از حب جاه و مال دوری کرده و به فکر خدمت به مردم باشند و بدانند که رفع مشکلات مردم باید در اولویت باشد.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۰۶

آیت الله مکارم شیرازی:
وحدت میان شیعه و سنی نباید خدشه دار شود/آمریکا به فکر منافع خود است نه حقوق بشر
آیت الله مکارم شیرازی گفت: آمریکا در حال فروش سلاح به عربستان است و این کشور نیز در یمن زنان و کودکان بی گناه را به خاک و خون می کشد و از سوی دیگر بیمارستان ها را ویران و منافع خود را دنبال می کند.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۰۳

آیت الله مکارم شیرازی:
تبلیغات علوم دینی نباید محدود به مساجد شود/باید از فرصت فضای مجازی و ورزشگاه ها برای تبلیغ دین استفاده کرد
آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: ما نباید را تبلیغات را محدود به مساجد کنیم، تبلیغات باید گسترش یابد و از هر فرصتی استفاده کنیم، الان فضای مجازی که تبدیل به وسیله فساد شده باید منقلب کنیم و از این فضا برای تبلیغ دین استفاده کنیم.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۱:۴۰

آیت ‌الله نوری همدانی:
مشکلات مردم یمن باید از سازمان های بین المللی مطالبه شود
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله نوری همدانی گفت: مسلمانان باید از سازمان های بین المللی موضوع رفع مظلومیت مردم مظلوم یمن را مطالبه کنند تا چاره اندیشی شود.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۴۱

آیت الله سبحانی:
راه کمال پیش روی انسان ها قرار دارد/روز ۹ ربیع برای ما افتخار است
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی به ۹ ربیع سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) اشاره کرد و گفت: این روز مبارک و برای ما افتخار است که باید در معرفی این روز بکوشیم.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۳۹

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
دنیای امروز دنیای دیکتاتوری است/ترامپ نباید خود را ارباب دنیا بداند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا نباید خود را ارباب دنیا تلقی کند و دنیا نباید این بردگی را پذیرفته و قبول کنند که البته اخیرا برخی متوجه این موضوع شده و مخالفت کرده اند.

۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۳۸