خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٩ ذو الحجّة ١٤٤٠

Wednesday, August 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه نقش والدین در تربیت اسلامی
همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر؛
طرح تکریم «والدین آسمانی» در کانون فرهنگی هنری نینوا برگزار شد
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری نینوا، گفت: طرح تکریم «والدین آسمانی» همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر در مسجد فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) کانون فرهنگی هنری نینوا با حضور امام جماعت مسجد و اهالی محله در بین الصلاتین برگزار شد.

۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۳:۵۷

آیت‌الله رشاد:
نوع بشر ارزش و اهمیت برخی دارایی‌ها نظیر والدین و زمان را نمی‌داند
آیت‌الله رشاد گفت: نوع بشر دارایی‌هایی نظیر والدین، معنویات و فرصت را قدر نمی‌داند زمانی ارزش و اهمیت آنها را درک می‌کند که از دست رفته باشد.

۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۰۸:۴۹

مهارت برقراری ارتباط والدین با فرزندان در امر کتابخوانی ضرورت دارد
مدیرمسئول و کتابدار کانون فرهنگی هنری سیدالشهدا علیه السلام کرمان گفت: مهارت برقراری ارتباط والدین با فرزندان از جمله دلایلی است که در جذب کودکان و نوجوانان به امر کتابخوانی ضروری و اثرگذار است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۳:۰۹

تربیت نسل مهدوی (۸)؛
چشیدن طعم توحید، پیش شرط مهدی باوری است/زمانبندی امام باقر(ع) برای تربیت نسل منتظر
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) اصفهان گفت: یکی از مهمترین عناصر معنوی در ساختن خانواده موفق مهدوی، حاکمیت روح توحید، عبادت و بندگی بر فضای فکری، اخلاقی و رفتاری اعضای خانواده است.

۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۰۹:۲۷

والدین بهترین مشوق برای جلوگیری از دین گریزی فرزندان هستند
خبرگزاری شبستان: دین گریزی یکی از عوامل ایجاد انحراف در جوامع می تواند باشد که دشمنان اسلام همیشه بر این مسئله تاکید داشته اند اما والدین به عنوان بهترین عامل و مشوق می توانند از دین گریزی فرزندان جلوگیری کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۰۹:۵۱

دشمن به دنبال استحاله فرهنگی افراد جامعه بواسطه تغییر سبک زندگی است
خبرگزاری شبستان: منتخب شورای شهر جیرفت گفت: امروزه سبک زندگی مهم ترین مولفه ای است که باید به آن توجه کرد چراکه دشمن به صورت نرم و با سرمایه گذاری آنچنانی به دنبال استخاله فرهنگی افراد جامعه از طریق تغییر سبک زندگی است.

۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۰:۳۸

کارشناسان تربیتی در گفت وگو با شبستان:
فرزندان را در فضای مجازی رها نکنیم/راه داشتن فرزند صالح!
خبرگزاری شبستان: اسلام در تربیت فرزند سه دوره مجزا با دستورالعمل های خاص در نظر دارد تا فردی سالم از نظر روحی و اخلاقی وارد جامعه شود. با توجه به افزایش حضور در فضای مجازی نظارت و ارائه آموزش در این باره به فرزندان وظیفه والدین است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰۹:۴۶

عضو هیات علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گفت وگو با شبستان(۲):
معنای دوران وزارت در تربیت فرزند/فرزندان را در فضای مجازی تنها نگذاریم
خبرگزاری شبستان: امروزه دسترسی به فضای مجازی با ایجاد شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای مختلف، بسیار آسان شده و در این فضاها رسیدن به محتواهای غیراخلاقی و آسیب زا بسیار سهل است، لذا والدین نباید فرزندان را در این فضاها تنها بگذارند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۵

اهمیت عبادت در كودكی و نقش والدین در تربیت دینی كودكان
خبرگزاری شبستان: والدین از همان سال های اولیه تولد کودک باید تلاش خود را برای تربیت دینی کودک آغاز کنند چراکه موکول کردن این امر به سال های ورود به مدرسه کار را دشوار می کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۲:۴۷

حجت الاسلام آذربایجانی در گفت وگو با شبستان(۱):
راه آموزش سبک زندگی به کودک/معنای سیادت کودکان تا هفت سالگی!
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: دلیل اهمیت هفت سال اول زندگی در تربیت کودکان برای شکوفایی و بروز استعدادهای کودک است و نامگذاری این دوران به سیادت به این معناست که امر و نهی ها باید حداقلی باشد تا احساس ممانعت نکند.

۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۰۹:۰۷

گفت و گوی شبستان با حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالله بحرینی
توکل به خدا از اعتماد به "ربّیانی صغیرا" آغاز می شود
خبرگزاری شبستان:روی وعده ای که به کودک داده ای بایست به خاطر این که کودک، پدر و مادر را خداوند خودش می بیند و اگر ببیند که این خداوندان درباره او بدقولی کرده اند در بزرگسالی هم نمی تواند به خدا توکل کند.

۱۳۹۴/۱۲/۸ - ۰۹:۰۹

امام جمعه یزد:
به جایگاه معقول ومنطقی در جهت تربیت امور دینی نرسیده ایم
امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت تربیت دینی نسل جدید، گفت: به جایگاه معقول ومنطقی در جهت تربیت امور دینی نرسیده ایم.

۱۳۹۳/۱۰/۱۹ - ۱۴:۴۹

تربیت مهمترین عنصر تعالی جامعه است
خبرگزاری شبستان: یکی از اساتید حوزه علمیه همدان، با بیان اینکه هیچ عنصری مهم تر از انسان در یک جامعه وجود ندارد،تربیت را مهمترین عنصر تعالی جامعه عنوان کرد.

۱۳۹۳/۸/۱۰ - ۱۲:۱۶

مهمترین شیوه دعوت به نماز روش غیرمستقیم است/ نقش خانواده در ترویج نماز
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان اعلام کرد: مهمترین شیوه ترویج نماز و اعمال عبادی در کودکان و نوجوانان روش غیرمستقیم و با استفاده از الگوهای رفتاری است.

۱۳۹۳/۶/۱۳ - ۰۹:۱۲