خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٢ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه علوم دینی
مدیر حوزه های علمیه استان اردبیل:
یکصد طلبه در سال تحصیلی جدید وارد حوزه های علمیه استان شدند
مدیر حوزه های علمیه استان اردبیل گفت: ۴۳۹ طلبه در حوزه های علمیه شهرستان اردبیل مشغول به تحصیل هستند و در سال تحصیلی جدید نیز یکصد طلبه مشغول به تحصیل دروس حوزوی خواهند شد.

۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۳:۴۰

فراخوان جذب نیروی پاره‌وقت در مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم
خبرگزاری شبستان: مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم جهاد دانشگاهی در گروه پژوهشی قرآن و علوم تربیتی نیروی پاره‌وقت جذب می‌کند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۷:۵۶

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم:
صرفا با تهذیب علم نمی‎توان به علم دینی دست یافت/علم محصول بسترهای اجتماعی است
خبرگزاری شبستان: صرفا با تهذیب علم نمی‎توان به علم دینی دست یافت. علم محصول بسترهای اجتماعی است. باید بستر اجتماعی تغییر کند. اگر ما بازگشت به عهد دینی بکنیم و یک جامعه دینی پیدا شود، طبیعتا تحت تأثیر آن، علم دینی هم تولید خواهد شد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۰:۲۲

«قریه القرآن»؛ تجربه اندونزی برای جذب هزاران دانش آموز
خبرگزاری شبستان: اندونزی برای تدریس علوم دینی و دنیوی با تاسیس مدارس «قریه قرآن» و گسترش آن در مناطق مختلف این کشور هزاران دانش آموز را جذب کرده است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۸

حوزه و دانشگاه در دوراهی وحدت یا افتراق/ از ادغام ساختاری تا تعارض سنت و تجدد
خبرگزاری شبستان: رویکردها و تفاسیر گوناگونی از مسئله وحدت حوزه و دانشگاه مطرح می‌شود؛ عده‌ای به وحدت و برخی به جدایی این دو نهاد و حتی خصومت این دو نهاد اشاره می‌کنند.

۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۰:۲۹

ارسال ۳۰ مقاله به دبیرخانه کنگره ملی آیت الله ملک حسینی
خبرگزاری شبستان: دبیر کنگره ملی بزرگداشت آیت الله سیدکرامت الله ملک حسینی از ارسال ۳۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره خبر داد.

۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۰:۲۳

با حضور خسرو باقری؛
بازخوانی رویکرد پارادایمی در تولید علم دینی
خبرگزاری شبستان: همایش «بازخوانی رویکرد پارادایمی در تولید علم دینی» با حضور محمدتقی ایمان و خسرو باقری، ۲۱ اردیبهشت ماه در مشهد برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۰:۵۱

فلسفه همواره پیوند وثیقی با دین داشته است
خبرگزاری شبستان: یک پژوهشگر حوزه فلسفه اسلامی با اشاره به جایگاه فلسفه در تبیین احکام دین، گفت: میان این دانش پایه و مباحث دینی همواره پیوند وجود داشته و دارد.

۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۱:۲۴

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:
قطب استکبار پایبند به هیچ قانونی نیست
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امروز بدترین زمان به جهت فتنه ها و بهترین زمان به لحاظ امکانات و علم آموزی است، گفت: فریاد انقلاب و نظام اسلامی در مقابل قطب استکبار که پایبند به هیچ قانونی نیست بلند است.

۱۳۹۵/۸/۳ - ۱۳:۱۴

ایران ام القری جهان اسلام است
خبرگزاری شبستان:عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:ایران ام القری جهان اسلام است.

۱۳۹۴/۹/۲۲ - ۱۳:۲۹

مفاهیم دینی در قالب بازی‌ و داستان به کودکان منتقل شود
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس علوم دینی و مذهبی تصریح کرد: با ارائه مفاهیم دینی به سبک و شیوه جدید همچون در قالب بازی‌ها و داستان ها برای کودکان و نوجوانان می توانیم معارف دینی را به آنان انتقال دهیم.

۱۳۹۳/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۵

روش های تبلیغ دین مطابق با مقتضیات زمان باشد
خبرگزاری شبستان: رئیس مدرسه عالی تفسیر قرآن با بیان اینکه قرآن هیچگاه تازگی خود را از دست نمی‌دهد، گفت: باید روش‌های نوین تبلیغ و راه‌های انتقال کلام الهی بر اساس زمان و تمدن حاکم به نسل‌ها انتقال داده شود.

۱۳۹۳/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۸