خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه غلامعلی حدادعادل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
دشمن از الگو شدن انقلاب ایران هراس دارد/بررسی دستاوردهای انقلاب
حدادعادل با بیان اینکه امروزه انقلاب اسلامی ایران الگوی دیگر کشورها شده است، گفت: همین دلیل علت اصلی مخالفت و دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی است و نمی خواهند انقلاب ایران رشد کند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۵:۴۵

حداد عادل:
باید به دنبال نگاه وحدت یاب در میان ادیان الهی باشیم
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به این که واقعیت تکثر و تعدد ادیان را نمی توان نادیده گرفت، گفت: باید به دنبال نگاه وحدت یاب در میان ادیان الهی باشیم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۹

دکتر حدادعادل
باید به متون اسلامی در زبان آلمانی نگاه ویژه‌ شود
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی در جلسه ۱۵۹ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی تاکید کرد: آلمانی‌ها در زمینه شرق‌شناسی بسیار فعال بوده و هستند لذا باید به متون اسلامی در زبان آلمانی نگاه ویژه‌ای صورت گیرد.

۱۳۹۷/۹/۵ - ۰۹:۲۶

حدادعادل:
بدون کتاب و کتابخانه اهداف آموزشی تامین نمی شود
رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بهترین عدالت را عدالت آموزشی دانست و گفت: کتابداران هر جا کتاب غریب بود آنجا بیشتر حاضر شوند.

۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۵:۵۹

حدادعادل در نشست همایش همکاری های علمی فرهنگی ایران و روسیه:
توجه به اشتراکات ادیان بستر دیالوگ را فراهم می کند
رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی با بیان این که یکی از راه حل های گفتگو میان مذاهب پاسخ این پرسش است که مذاهب در کنار اختلافاتشان، چه اشتراکاتی دارند؟ گفت: در میانه کثرت موجود در دنیا باید نگاه وحدت جو و وحدت یاب داشته باشیم.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۰۸:۰۳

حداد عادل:
برخی ساختارهای آموزشی مانع تحول در علوم انسانی هستند
رییس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: برخی از ساختارهای آموزشی مانع پیشرفت تحول و ارتقاء در علوم انسانی هستند ولی فعلاً ما قصد نداریم این ساختارها را تغییر دهیم و این گام بعدی ما است.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۰۲

حداد عادل:
«سنگری» با اعتماد به نفس ادبیات انقلاب را به کتاب های درسی برد
حداد عادل گفت: دکتر محمد رضا سنگری بیش از هر کلمه و مفهوم دیگری خود را با التزام با عاشورا شناسانده است.

۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۰۹:۲۷

حدادعادل در نمایشگاه کتاب تهران:
دانشنامه زبان و ادبیات فارسی باید کتاب بالینی باشد
خبرگزاری شبستان: حدادعادل گفت: انتشار بیش از ۵۰ عنوان کتاب توسط پنج موسسه در فاصله نمایشگاه پارسال تا امسال بر غنای داشته های ایران اسلامی افزوده است.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۲:۵۵

دکتر حدادعادل در اختتامیه اولین جشنواره ملی کتاب سال سبک زندگی:
سبک زندگی از مصادیق استقلال ملت ها است/بین اسلام و ایران تضاد و تعارضی نمی بینم
خبرگزاری شبستان: سبک زندگی مستقل برای هر کشوری بارزترین جلوه استقلال است و اگر هر ملتی حقیقتاً پایبند به استقلال باشد این استقلال با شعارها محقق نمی شود بلکه با رعایت ویژگی های سبک زندگی تحقق خواهد یافت.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۵

«حديث سرو و نيلوفر» به زبان اردو منتشر مي‌شود
خبرگزاری شبستان:كتاب «حديث سرو و نيلوفر» نوشته غلامعلي حدادعادل با همكاري رايزني فرهنگي ايران و فرهنگستان ملي زبان اردو پاكستان به زبان اردو، منتشر مي‌شود.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۱:۵۷

«حدیث سرو و نیلوفر؛ نه مقاله دربارۀ زبان و ادب فارسی در شبه قارۀ هند»
خبرگزاری شبستان:«حدیث سرو و نیلوفر؛ نه مقاله دربارۀ زبان و ادب فارسی در شبه قارۀ هند» به قلم «غلامعلی حدادعادل» را انتشارات «سخن» چاپ کرده است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۹:۴۸

بازدید حداد عادل از دوره های آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی
صبح امروز غلامعلی حداد عادل رییس بنیاد سعدی از دوره های آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه علامه طباطبایی بازدید به عمل آورد.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۲۰:۱۲

پیام تسلیت رئیس شورای تحول علوم انسانی در پی درگذشت نابغه ریاضی
خبرگزاری شبستان: دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تحول علوم انسان با صدور پیامی درگذشت پرفسور مریم میرزاخانی، نابغه ریاضیات را تسلیت گفت.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۰:۳۹

در پی امضای تفاهم نامه؛
پژوهشگاه علوم انسانی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی همکاری می کنند
خبرگزاری شبستان: تفاهم‌نامه مشترک میان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی با حضور حسین قبادی و غلامعلی حدادعادل به امضاء رسید.

۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۱

دکتر حداد عادل:
پیش نویس سند ملی تحول علوم انسانی تدوین شده است
خبرگزاری شبستان: دکتر غلامعلی حداد عادل با بیان اینکه پیش‌نویس سند ملی تحول علوم انسانی توسط این شورا با همکاری شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین‌شده است، گفت: این پیش نویس  در اجلاس مشهد مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۴:۰۶

در میزگرد «نظام دانشگاه و آینده فلسفه در ایران» مطرح شد:
یک فیلسوف برای کشور کافی است/فرایند علم را با محصول آن اشتباه گرفته ایم
خبرگزاری شبستان: وجود یک فیلسوف برای کل کشور کافی است و معنی ندارد در هر دانشگاه و روستایی تولید انبوه دانشجوی فلسفه داشته باشیم زیرا بازار کار کافی وجود ندارد و موجب ایجاد یاس و ناامیدی در دانشجویان می شود.

۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۰۹:۰۰

حداد عادل در حاشیه همایش سبک زندگی:
اشتباهات برخی مسئولان در آسیب های اجتماعی کنونی موثر بوده است
خبرگزاری شبستان: حداد عادل درباره تعمیم مباحث سبک زندگی به فضای مجازی گفت: فضای مجازی کنونی که ما از آن سخن می گوییم اسلامی نیست، چراکه فرد بدون پذیرش مسئولیت سخنان خود هرآنچه می خواهد می گوید.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۶:۴۲

حدادعادل در همایش سبک زندگی:
بود و نبود ما وابسته به تغییر سبک زندگی است
خبرگزاری شبستان: حدادعادل گفت: بدون تعارف ما در جنگ هستیم و بدون تغییر سبک زندگی نمی توانیم اقتصاد مقاومتی داشته باشیم. در واقع سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی دو روی یک سکه اند و با هم ملازمه دارند.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۳:۲۸

ویژه‌برنامه «سر حلقه شوریده سران»
به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و با همت سازمان فرهنگي شهرداري در ویژه‌برنامه «سر حلقه شوریده سران» از از پنج استاد شعر صاحب‌نام معاصر؛ خسرو احتشامی هونه‌گانی، محمدعلی بهمنی، بهاءالدین خرمشاهی، علی معلم دامغانی و سید علی موسوی گرمارودی تجلیل شد.

۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۰۷:۳۰

حداد عادل:
نمی توان با مدیران متاثر از آراء غربی تمدن اسلامی ساخت
خبرگزاری شبستان: غلامعلی حداد عادل با اشاره به اهمیت و جایگاه علوم انسانی در شاکله فرهنگی کشورتاکید کرد: برای من مثل روز روشن است که نمی توانیم قصد رسیدن به تمدن اسلامی را داشته باشیم بدون اینکه فرهنگی مستقل در اختیارمان باشد.

۱۳۹۵/۵/۲۶ - ۱۲:۴۱