خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:
مدیریت سوغات در قم وجود ندارد/از ظرفیت گردشگری مذهبی قم استفاده نمی شود
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یکی از مشکلات در قم این است که مدیریت سوغات زائرین را در شهر شاهد نیستیم، زائر و مسافر حاضر است هزینه بابت سوغات پرداخت کند که باید از این فرصت استفاده کرد.

۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۶:۵۰

مهندس صدیقیان عنوان کرد:
مرمت مجموعه تاریخی «خواجه زین الدین» ابوزیدآباد با ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از ادامه عملیات مرمت مجموعه تاریخی خواجه زین الدین ابوزیدآباد معروف به مجموعه تاریخی خواجه خبر داد.

۱۳۹۶/۵/۶ - ۱۳:۳۱

رئیس میراث فرهنگی بیرجند:
ثبت جهانی روستای خراشاد در حوزه حوله بافی پیگیری می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ کارگاه تولیدی صنایع دستی در بیرجند فعالیت دارند، گفت: پیگیر ثبت جهانی روستای خراشاد در حوزه حوله بافی یکی از رشته های صنایع دستی هستیم.

۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۱۴:۴۳

برگزاری نمایشگاه « صنایع دستی » با حضور هشت استان کشور در استان یزد
خبرگزاری شبستان: نمایشگاه « صنایع دستی » با حضور هشت استان کشور ۱۴ الی ۱۸ تیرماه در استان یزد برگزار می شود

۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۲:۱۶

برای پیشبرد امور؛
باید از هرگونه موازی کاری‌ توسط سازمان‌ ها جلوگیری شود
خبرگزاری شبستان:مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اینکه منطقه طوس دارای امکانات بی‌نظیر است، گفت: برای پیشبرد در امور باید از هرگونه موازی کاری‌ها توسط سازمان‌ها جلوگیری شود.

۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۲:۵۸

تندیس خادم میراث فرهنگی استان اصفهان به انجمن دوستداران آثار تاریخی نوش آباد رسید
خبرگزاری شبستان: انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر شهر نوش آباد لوح تقدیر و تندیس خادم میراث فرهنگی استان اصفهان را دریافت کرد.

۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۴:۲۴

انجمن صنایع دستی در آران و بیدگل تأسیس می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: در حال برنامه ریزی برای تشکیل انجمن صنایع دستی هستیم تا شاهد فعالیت های اساسی در زمینه ترویج صنایع دستی در آران و بیدگل باشیم.

۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۱:۳۴

دستگیری ۷ کاوشگر غیرمجاز میراث فرهنگی در آران و بیدگل
خبرگزاری شبستان: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: مأموران یگان حفاظت با عملیات کمین و همکاری نیروی انتظامی موفق شدند یک باند حفاری و کاوشگری غیرمجاز را در حین حفاری در یکی از مناطق تاریخی شهرستان آران و بیدگل دستگیر کنند.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۱:۵۶

بازدید پنج هزار گردشگر خارجی از اماکن گردشگری چهارمحال و بختیاری در سال گذشته
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال‌ و بختیاری بابیان اینکه سال گذشته حدود پنج هزار گردشگر خارجی از اماکن و مناطق گردشگری استان دیدن کرده اند گفت: گسترش زیرساخت‌های گردشگری از عوامل مهم افزایش گردشگران خارجی است.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۰:۲۰

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار شد
جاذبه ‌های گردشگری مذهبی قم تقویت شود
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یکی از ظرفیت‌های خوب در این شهر بازخوانی الگوی زیست مذهبی است و باید تورهایی در این راستا برگزار شود تا گردشگران با زندگی علما و حوزه‌های علمیه آشنا شوند.

۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۱۴:۱۱

ایجاد اشتغال زندانیان در عرصه هنرهای دستی
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل مجمع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: برای زندانیان بدهکار فرصت شغلی حین محکومیت و پس از آن شغل ایجاد می شود.

۱۳۹۶/۳/۱۳ - ۱۰:۲۴

فعالیت بیش از ۴۰ دفتر خدمات رسانی و راهنمایی مسافران در چهارمحال و بختیاری
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت ۴۲ دفتر خدمات رسانی و راهنمایی مسافران در استان، گفت: ۱۵ هتل با بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ تخت آماده استقبال از مسافران تابستانی به استان هستند.

۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۰۸:۳۵

افتتاح نمایشگاه قالیچه‌های نفیس دوره ناصری در کاخ گلستان
نمایشگاه قالیچه‌های نفیس دوره ناصری با حضور محمد‌حسن طالبیان معاون سازمان میراث‌فرهنگی، امروز سه‌شنبه ۲ خرداد ۹۶، در کاخ گلستان افتتاح شد.

۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۴:۵۲

افتتاح آزمایشگاه مرمت آثار میراث فرهنگی
افتتاح آزمایشگاه مرمت همزمان با هفته میراث فرهنگی در کاخ گلستان با حضور دکتر طالبیان معاون محترم میراث فرهنگی برگزار شد

۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۱۳:۴۴

برگزاری سه نمایشگاه به مناسبت روز موزه ها و هفته میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی
خبرگزاری شبستان: رئیس امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری سه نمایشگاه به مناسبت ۲۸ اردیبهشت (۱۸ می) روز جهانی موزه ها و آغاز هفته میراث فرهنگی در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۱۰:۱۱

کارگاه تخصصی «اندود، آژند و آمود» در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از برگزاری کارگاه تخصصی «اندود، آژند و آمود» در استان خبر داد و گفت: این کارگاه به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و موزه‌ها برگزار می شود.

۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۴:۰۳

برگزاری دوره های توانمندسازی کارکنان فعال در موسسات گردشگری در راستای برنامه های تبریز ۲۰۱۸
خبرگزاری شبستان: سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری دوره های توانمندسازی کارکنان فعال در موسسات گردشگری در راستای برنامه های تبریز در دانشگاه علمی کاربردی صنایع دستی، خبر داد.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۰:۵۴

صدور ۱۵ مجوز اقامتگاه بومگردی در ایلام
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از صدور ۱۵ مجوز اقامتگاه بومگردی خبر داد و گفت: ۶ اقامتگاه بومگردی در استان ایلام راه اندازی شده است.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۲:۲۶

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی خبر داد:
خسارت سیل به برخی از آثار تاریخی و زیرساخت های گردشگری آذرشهر و عجبشیر
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از آسیب برخی آثار ثبتی تاریخی و زیر ساخت های گردشگری در پی وقوع بارندگی شدید و جاری شدن سیل در شهرستان های آذرشهر و عجبشیر خبر داد

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۰:۰۰

ایجاد بیش از ۳ هزار شغل در استان کرمانشاه طی امسال
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: سال گذشته سازمان برنامه ای در حوزه اقتصاد مقاومتی نداشت، اما باید تلاش کنیم در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مصداق های اقتصاد مقاومتی را شناسایی کنیم.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۰۹:۰۶