خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
اولین انجمن روستایی میراث فرهنگی تربت حیدریه در بخش رخ فعال می شود
خبرگزاری شبستان:رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری تربت حیدریه گفت: فعال نمودن اولین انجمن روستایی میراث فرهنگی شهرستان تربت حیدریه در بخش رخ فعال می شود.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۴:۰۶

کانون های فرهنگی هنری مساجد بسترساز فرهنگ گردشگری پایدار هستند
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه برنامه ریزی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: فعالان در کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند با فعالیت های خود بستر مناسبی برای تعمیق فرهنگ گردشگری پایدار فراهم کنند.

۱۳۹۷/۴/۳ - ۱۴:۱۶

احیای ابنیه‌های تاریخی صومعه‌سرا با هدف توسعه گردشگری/ مناره بازار مرمت می‌شود
خبرگزاری شبستان: ابنیه‌های تاریخی صومعه‌سرا با هدف جذب و توسعه گردشگری در حال مرمت و بازسازی است که بعد از حمام کسما و پل گوراب تولم، اکنون مناره بازار در حال مرمت و محوطه سازی است.

۱۳۹۷/۴/۲ - ۱۰:۴۹

برنامه گردشگری تهران برای هشت میلیون زایر/بوم‌گردی در تهران رونق می‌گیرد
خبرگزاری شبستان:مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران از اجرای طرح‌های بوم‌گردی در استان خبر داد و گفت: گردشگری مذهبی، سلامت، رویدادمحور و تاریخی فرهنگی با محوریت بوم‌گردی محورهای توسعه گردشگری تهران هستند.

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۳:۱۰

زنجان؛ استانی با بیشترین رویداد گردشگری در کشور
خبرگزاری شبستان: مسئول اداره بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: استان زنجان یکی از استان های پیشرو در اجرای رویدادهای گردشگری در کشور است.

۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۲:۰۵

فراخوان شرکت در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز منتشر شد
خبرگزاری شبستان: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸ در تیرماه سال جاری خبر داد.

۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۵:۴۹

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی:
نمایشگاه دائمی صنایع دستی در بیرجند برپا می‌شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در ورودی باغ گلشن طبس یک طبقه به برپایی نمایشگاه صنایع دستی اختصاص یافته است، گفت: در بیرجند نیز بازارچه دائمی صنایع دستی در بازار امینی بیرجند برپا خواهد شد.

۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۴:۱۶

جانماز , گوشه ی دنج خلوت
درویش محمد طاهردرسن ۸۰ سالگی درروستای هجیج اورامان هنوز گاهی درپی آرزوی جانماز به محل کارخود برای بافت با دستگاه های مخصوص تولید این صنعت دستی میرود. پشم ونخ های معمول ریسندگی از موارد استفاده برای تار و پود آن است و کشکول یکی از وسایل بافت میباشد.

۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۱:۲۶

اجرای بیش از ۲۰ عنوان برنامه ویژه ایام هفته صنایع دستی
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه در مجموع بیش از ۲۱ عنوان برنامه در فارس ویژه این ایام را اجرا خواهیم کرد، گفت: در سامانه هوشمند ما نزدیک به ۲۰ هزار نفر صنعتگر صنایع دستی ثبت شده است.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۴:۰۴

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان خبر داد
اصفهان پیشتاز ثبت میراث ناملموس در کشور
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان پیرامون میراث فرهنگی ناملموس استان گفت: خوشبختانه استان اصفهان از نظر ثبت میراث فرهنگی نا ملموس چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی در کشور پیشتاز است.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۱:۵۴

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان خبر داد
سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی برای دانش‌آموزان و دانشجویان
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های هفته میراث فرهنگی گفت: برنامه‌های ویژه ‌ای به مناسبت هفته میراث فرهنگی ویژه مخاطبان خاص مثل دانش‌آموزان، دانشجویان، نوجوانان و جوانان پیش‌بینی شده است.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۴:۲۸

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر اصفهان مطرح کرد؛
احیای گردشگری اصفهان با نگاه ویژه به روابط عمومی و ارتباطات
خبرگزاری شبستان: رئیس کمیسیون امور حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: احیای گردشگری اصفهان با نگاه ویژه به روابط عمومی و ارتباطات باید از مهم‌ترین اهداف مدیریت شهری باشد.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۴:۲۶

راه اندازی موزه های دیجیتال در سال جاری
خبرگزاری شبستان:معاون میراث فرهنگی کشور از راه اندازی موزه های دیجیتال از سال ۹۷ خبر داد و گفت: در صورت دریافت تسهیلات بیش از ۲ هزار پروژه در حوزه مرمت اجرا می شود.

۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۳:۲۱

مراسم تکریم و معارفه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل برگزار شد
خبرگزاری شبستان: مراسم تکریم و معارفه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل امروز ۱۷ اردیبهشت ماه در سال اجتماع دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۱:۲۸

جشنواره غذای اکو یادآور سنت های کهن ایرانیان است
خبرگزاری شبستان: استاندار زنجان از سازمان میراث فرهنگی به عنوان نهادی که به احیاء سنت های دیرین کمک می کند، یاد کرد و گفت: جشنواره غذای اکو یادآور سنت های کهن ایرانیان است.

۱۳۹۷/۲/۱۴ - ۰۹:۲۴

صنعت گردشگری ابزار مهمی برای ترویج صلح و دوستی بین ملت هاست
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره اکو وزارت امور خارجه گفت: صنعت گردشگری ابزار مهمی برای ترویج صلح و فرهنگ دوستی بین ملت ها به شمار می رود.

۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۸:۴۶

بافت تاریخی در یک شهر موتور محرک ثروت هستند
خبرگزاری شبستان: مدیر عامل صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی سازمان میراث فرهنگی گفت: بافت تاریخی در یک شهر موتور محرک ثروت و رشد اقتصادی آن شهر محسوب می شوند.

۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۲۰:۰۰

مدیر‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان مطرح کرد
اجرای برنامه‌های ویژه به مناسبت ۱۸ آوریل، روز جهانی بنا‌های تاریخی
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به روز جهانی بناهای تاریخی گفت: به مناسبت ۲۹ فروردین مصادف با ۱۸ آوریل روز جهانی بنا‌های تاریخی برنامه‌های ویژه‌ای در سراسر شهر اصفهان اجرا شد.

۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۱:۴۶

آئین پاسداشت روز جهانی بناهای تاریخی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از برگزاری آئین پاسداشت روز جهانی بناهای تاریخی در روز ۳۰ فروردین خبر داد.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۷:۳۲

آذربایجان غربی شاهد افزایش ۵۱ درصدی اقامت در نوروز ۹۷ شد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: نوروز امسال شاهد افزایش ۵۱ درصدی اقامت در آذربایجان غربی و افزایش ۸۴ درصدی بازدید از جاذبه های گردشگری، شدیم.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۵:۲۱