خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
یونسکو در حوزه علوم و فناوری‌های نو با ایران همکاری کند
خبرگزاری شبستان: معاون رییس جمهور با بیان اینکه خوشبختانه بعد از برجام شاهد افزایش تمایل گردشگران خارجی برای ورود به ایران هستیم گفت: برای اینکه ایران در سال ۲۰۱۷ به مقصد گردشگری تبدیل شود حمایت‌ها و همکاری‌های یونسکو را نیاز داریم.

۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۷:۰۸

طرح همیار گردشگر، تزریق انرژی و نیروی جدید به بدنه فرهنگی و آموزشی کشور است
خبرگزاری شبستان: معاون گردشگری گفت: طرح همیار گردشگر با همکاری و تعامل دو دستگاه به مراحلِ اجرایی رسیده است و نتیجه آن تزریق انرژی و نیروی جدید به بدنه فرهنگی و آموزشی کشور است.

۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۲۸

با حضور در سازمان آتش‌نشانی تهران صورت گرفت؛
ابراز همدردی و ادای احترام کارکنان میراث فرهنگی به مقام آتش‌نشانان فداکار
خبرگزاری شبستان: درپی حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش‌نشانان ایثارگر و فداکار، جمعی از کارکنان سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهرانبه مقام شامخ آتش‌نشانان فداکار ادای احترام کردند.

۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۲۶

گسترش روابط فرهنگی و تبادل گردشگران بین ایران و آلبانی
خبرگزاری شبستان: در دیدار معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با دیمیتر بوشاتی، وزیر امور خارجه کشور آلبانی بر گسترش روابط فرهنگی و تبادل گردشگران بین دو کشور تأکید شد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۷:۵۵

زنان سفیران رسالت فرهنگی ما هستند
خبرگزاری شبستان: معاون رییس جمهور گفت: باید با نگاهی تخصصی‌تر در عرصه‌های مرتبط با سازمان، برای بانوان نقش تعریف کنیم تا از این ظرفیت عظیم برای رشد و رونق در عرصه گردشگری، توسعه و ترویج صنایع دستی و حفظ و حراست از میراث فرهنگی بی‌بهره نمانیم.

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۱

رئیس عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی:
یکی از مشکلات خراسان جنوبی مهاجر فرست بودن آن است
خبرگزاری شبستان:رئیس عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از مشکلات خراسان جنوبی مهاجر فرست بودن آن است، گفت:این استان نسبت به سایر استان‌ها بسیار کم مهاجر پذیر است و دلیل آن خشکسالی است.

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۶:۰۹

برگزاری کنگره تاریخ معماری در آذربایجان غربی
خبرگزاری شبستان: چهارمین کنگره تاریخ معماری اسفند سال جاری در آذربایجان غربی برگزاز می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۴:۲۲

میزان پژوهش ها با تنوع صنایع دستی تناسب منطقی ندارد
خبرگزاری شبستان: مدیر طرح و برنامه معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه متاسفانه میزان پژوهش‌ها و مقالات موجود با تنوع صنایع دستی تناسب ندارد، توسعه این صنعت را مستلزم افزایش مراجع پژوهشی این حوزه دانست.

۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۴:۴۳

ضرورت معرفی تصویر واقعی از ایران به دنیا/میزبانی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ثمره برجام است
خبرگزاری شبستان:معاون گردشگری کشور با اشاره به ظرفیت ایجادشده از میزبانی ایران در کنوانسیون راهنمایان گردشگری گفت: با بسترسازی مناسب باید بتوانیم جاذبه‌های فرهنگی، مذهبی و تاریخی کشور را به دنیا معرفی کنیم.

۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۱۳:۳۸

بررسی ثبت پرونده کوچ عشایر چهارمحال و بختیاری در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی چهارمحال وبختیاری از بررسی ثبت ارائه پرونده کوچ عشایر استان در سازمان میراث فرهنگی کشور خبر داد و گفت: پرونده ثبت کوچ عشایر بختیاری توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان در حال ارائه است.

۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۱۲:۲۰

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل:
۱۳ هزار تولید کننده صنایع دستی شناسه دار در استان اردبیل شناسایی شد / آمادگی تهیه طرح جامع برای محدود مجموعه تاریخی شیخ صفی
خبرگزاری شبستان: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ۲۵ نفر در صنایع دستی استان مشغول به تولید و فعالیت هستند که از این تعداد ۱۳ هزار تولید کننده صنایع دستی شناسه دار در استان اردبیل شناسایی شد.

۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۱۴:۴۵

کشف تعدادی سکه عتیقه در آران و بیدگل
خبرگزاری شبستان: رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل از کشف تعدادی سکه در شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۰۸:۱۴

ادامه حمایت معنوی از سمن‌ها/ سرعت بخشی در تامین زیرساخت‌های گردشگری کشور
خبرگزاری شبستان: جلسه بررسی مسایل و محورهای فعالیت های معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

۱۳۹۵/۹/۲۳ - ۱۶:۵۱

کنگره ای استانی با رویکرد تاریخ معماری و شهرسازی در کرمانشاه
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: برای اولین بار کنگره استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران با محوریت کرمانشاه، (۲۹ دی) در هتل پارسیان برگزار می شود.

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۲:۲۶

استاندارد مهارت و آموزش ورنی و جاجیم بافی در اردبیل تدوین می شود
خبرگزاری شبستان: نخستین جلسه کمیسیون تخصصی تهیه و تدوین استاندارد مهارت و آموزش صنایع دستی استان اردبیل در رشته ورنی بافی برگزار شد.

۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۱۱:۳۰

ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان کمتر استفاده شده است
خبرگزاری شبستان:مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان کمتر استفاده شده است.

۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۰۸:۴۵

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی:
افزایش ۳۰۰درصدی ورود گردشگران خارجی به استان/ ۴۸ بنای تاریخی مرمت شد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ تور گردشگری اروپایی با ۶۵۰ نفر به استان سفر کردند.

۱۳۹۵/۸/۱۳ - ۰۸:۵۶

احیاء فرهنگ غذایی سنتی و بومی ضامن بقاء سلامت جامعه است
خبرگزاری شبستان:مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: احیاء فرهنگ غذایی سنتی، بومی و منطقه ای، ضامن بقاء سلامت جامعه است.

۱۳۹۵/۸/۳ - ۱۴:۰۰

میراث فرهنگی استان سمنان غنی و سرشار از هویت است
خبرگزاری شبستان: استاندار سمنان گفت: میراث فرهنگی استان غنی و سرشار از هویت است و ما باید این میراث کهن را برای نسل های آتی حفاظت و مراقبت کنیم.

۱۳۹۵/۸/۳ - ۱۱:۵۷

ثبت ۲ اثر طبیعی قزوین در فهرست آثار ملی کشور
خبرگزاری شبستان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: ۲ اثر طبیعی استان قزوین پس از بررسی در جلسه کمیته تخصصی ثبت میراث طبیعی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

۱۳۹۵/۷/۲۴ - ۱۰:۲۳