خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

الأربعاء ٣ ربيع الثاني ١٤٤٠

Wednesday, December 12, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه احسن الحال
کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان(۲):
کیفیت رسیدن به « أَحْسَنِ الْحَالِ» در رمضان
خبرگزاری شبستان: انسان هر گاه در مقابل مال و ثروت سر تعظيم فرود آورد و فريبندگي ‏هاي نارواي مادي او را فريب دهد، دچار نوعي بردگي و سرگرداني می شود اما هر گاه در دانشگاه روزه، درس مقاومت بياموزد و دست ردّ به سينه كشش هاي دنيوي بنهد، عزّت می یابد.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۰۹:۳۷

گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین اباذری استاد مرکز تخصصی مهدویت
مقام صدق دریچه شکیبایی و سرچشمه حال خوش است
خبرگزاری شبستان: قرآن می فرماید راه سعادت آدمی ورود به صدق و راستی است و این دعا یکی از زیباترین دعاها در قنوت و سجود و در همه حالات است که انسان از خداوند بخواهد.

۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۱:۴۴

در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین اباذری استاد مرکز تخصصی مهدویت مطرح شد/ بخش اول
حال مطلوب انسان در گرو آگاهی از جایگاه حقیقی است
خبرگزاری شبستان: انسان زمانی می تواند به آن حالت مطلوب و خوب برسد که اول موقعیت و جایگاه خودش را در عالم بداند که جایگاه او چیست و خود را برای چه باید خرج کند.

۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۰۹:۲۶

در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین جلال اعیان منش، مبلغ و ‌کارشناس دینی مطرح شد
رسیدن به احسن الحال بدون توسل به اهل بیت (ع) امکان پذیر نیست
خبرگزاری شبستان:خطاب به آقا در همان روزهای آغاز سال بگوییم که آقا! شما بهار عالم امکان هستی و ما هم در بهار طبیعت به تو سلام می دهیم و به تو توسل می کنیم و از تو می خواهیم که ما را به همان حال بهاری که در طبیعت هست رهنمون شوی.

۱۳۹۶/۱/۴ - ۱۱:۴۳

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
«حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ» معنای دیگر «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج» است
خبرگزاری شبستان: دعای تحویل سال، دعای فرج امام زمان(عج) است، یعنی خدایا ما را به «أحسن الحال» که همان درک انسان کامل است برسان؛ لذا وقتی می گوییم «حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ» یعنی «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج».

۱۳۹۶/۱/۱ - ۰۸:۲۲

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان:
«حال» بشر فقط با ظهور «اَحسَن» می شود
خبرگزاری شبستان: ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه بهاری است در پس زمستان سرد بی عدالتی، ظلم و فساد. از این رو، ما امام عصر(عج) را با تعبیر «ربیع الانام» یاد می کنیم یعنی بهار مردمان، بهار روزگاران، بهار هستی و بهار نظام آفرینش.

۱۳۹۵/۱۲/۳۰ - ۰۸:۵۰

گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین اعیان منش
احسن الحال ما السلام علیک یا ربیع الانام است
خبرگزاری شبستان: پرسش این است که این بهار و این احسن الاحوال در انسان چیست؟ در زیارت نامه امام زمان (عج) می خوانیم که السلام علیک یا ربیع الانام.

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۴

در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین احمدپور، کارشناس معارف قرآن مطرح شد
دوام احسن الحال به بینش وسیع و سینه گشاده است
خبرگزاری شبستان:دوام احسن الحال به این است که انسان بتواند افق نگاهش را وسیع کند و با سینه و روحی گشاده به این عالم نگاه کند و در لذت های زودگذر این عالم به دام نیفتد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۰۹:۲۹

گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین امیر گلپور
چند راهکار برای رسیدن به احسن الحال در آستانه سال نو
خبرگزاری شبستان: مسئول کارگاه های آموزشی مرکز قرآن وحدیث حوزه های علمیه گفت: زمانی حال خوب در انسان محقق می گردد که رابطه انسان با خدای متعال ، خودانسان ، مردم و طبیعت اصلاح گردد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۹:۵۱

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت و گو با شبستان:
احسن الحال چیست و چگونه پیدا می شود؟
خبرگزاری شبستان: بهار نشانه بیرون آمدن حیات از ممات است و به دلیل آن که حیات بزرگترین نعمات الهی است، میل فرد به حقِ زنده­ کننده و زیبایی بزرگی که او در حیات نهاده است، بیشتر می­ شود.

۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۵

در گفتگو با آیت الله روح الله قرهی
حال بهاری روح، توجه به فقر درونی است
خبرگزاری شبستان: مؤمن متوجه این فقر در درون خود است و می داند که توقف در خود و خودبینی او را از رشد و تکاپو به سمت آن حال بهاری – حق - باز می دارد. مؤمن تا زنده است خود را یک طالب و جستجوگر می داند و از روی همین قاعده دایم در حال حرکت است تا به آن احسن الحال برسد.

۱۳۹۴/۱/۱۰ - ۱۰:۱۱