خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

الأربعاء ٤ رجب ١٤٣٩

Wednesday, March 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه قم
آیت الله سید محمد موسوی:
درخواست الحاق آران و بیدگل به قم، نتیجه کم لطفی مسؤولان عالی اصفهان است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه آران و بیدگل گفت: اگر خواص و گروه های سیاسی و اجتماعی آران و بیدگل خواهان جدایی از استان اصفهان و الحاق به قم هستند برای کم لطفی مسؤولان عالی استان اصفهان است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۸

سیمای بی کالبد
معمولا در آرامگاه های ابدی(قبرستان ها) پر است از قاب های کوچ و بزرگی که گرد تنهایی بر روی آن نشسته و در انتظار قدم هایی آشنابر روی به نظاره ایستاده اند، قبرستان بهشت رضوان قم پر است از این سیما های بیکالبد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۰۹:۳۶

نخستین همایش قم تمدن هفت هزار ساله برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: نخستین همایش قم تمدن هفت هزار ساله با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در قم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۰۸:۱۵

به منظور گشایش نمایشگاه‌ بین‌المللی کتاب دین؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به قم سفر می‌کند
خبرگزاری شبستان:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور حضور در آیین گشایش نمایشگاه‌ بین‌المللی کتاب دین در قم، به این استان سفر می‌کند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۱:۴۲

گلپایگان، کاشان، قم و کوفه میزبان نشست های علمی و تخصصی "کنگره ملی محققان آرانی"
خبرگزاری شبستان: نشست های علمی و تخصصی کنگره ملی محققان آرانی، بهمن و اسفند سال جاری در دانشگاه های کاشان، پیام نور گلپایگان، علوم و معارف قرآن کریم قم و دانشکده فقه دانشگاه کوفه برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۲۰:۵۹

نشست زمین و ترکیدگی لوله اصلی آب در قم
نشست زمین، امروز ۹ بهمن‌ماه، خیابان ۱۵ خرداد در زیر گذر عمار یاسر شهر قم بر اثر ترکیدگی لوله اصلی آب شرب منجر به تجمیع میزان عظیم آب در این منطقه شد و منازل اطراف تخلیه شدند.

۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۶:۱۱

جشنواره بین المللی اشراق ویترینی برای به نمایش گذاشتن هنرشعر در حوزه است
خبرگزاری شبستان:رئیس مرکزفرهنگی هنری دفترتبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت:جشنواره بین المللی اشراق ویترینی برای به نمایش گذاشتن هنرشعراست که باتوجه به ظرفیتهای که درحوزه وجودداردبایدآن راجدی گرفته و مفهوم حوزه انقلابی درعرصه شعروادبیات را تحقق بخشیم

۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۴:۱۳

رسالت هر فرد مسلمانی حفظ انقلاب و قطع ریشه های استکبار و استبداد است/ انقلاب ما یک انقلاب مکتبی و مذهبی است
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی گفت: انقلاب ما یک انقلاب مکتبی و مذهبی بوده و رسالت هرانقلابی و هر فرد مسلمانی تا لحظه مرگ حفظ این انقلاب و قطع ریشه های استکباری و استعماری با حفظ اتحاد و هوشیاری است .

۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۳:۱۹

باید با استفاده از فرصت انتخاب سبک و سیاق درست زندگی را در جامعه نشان دهیم
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام محمد سعید مهدوی کنی گفت: باید با استفاده از فرصت پدید آمده با انتخاب ابزارها و گزینه ها روشی مناسب برای زندگی متناسب با فرهنگ، باورها و ارزش های خود را در جامعه فراهم سازیم.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۴:۰۱

مبلغ باید در روح مخاطب نفوذ کند
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام شهاب مرادی گفت: شما مبلغین خلاصه روحانیت هستید و باید بدانید جامعه به شما نیاز دارد و اگر ما در روح مخاطب خود نفوذ کرده و به کارکردهای اصلی مان توجه کنیم دیگر جایی برای عرفان های نوظهور و ....نمی ماند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۵

برگزاری دومین همایش ملی فقه هنر در قم
خبرگزاری شبستان:مسؤول دبیرخانه همایش ملی فقه هنر گفت: دومین همایش دوسالانه فقه هنر روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه به مدت یک روزدر سالن اجتماعات غدیر دفتر تبلیغات با حضور شخصیتهای حوزه و دانشگاه برگزار می شود

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۶:۲۶

نباید به واسطه شریعت خلاقیت هنر را کم کنیم/ فقه و هنرنقش مهمی در تعلیم و تربیت دارند
خبرگزاری شبستان:مدیر مدرسه اسلامی هنر گفت: هنر نقش مهمی در تعلیم و تربیت دارد و نباید به واسطه شریعت دنبال این باشیم که خلاقیت هنر را کم کنیم، حوزه هم باید اصول خود را به طور شفاف ارائه کند تا آثار مطابق شریعت ساخته شوند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۶:۲۴

آیت الله علوی گرگانی تاکید کرد:
تقویت دروس اخلاق و تببین اعتقادات دینی و فقهی در حوزه
خبرگزاری شبستان:آیت الله علوی گرگانی در دیدار نخبگان حوزوی گفت: شما باید با تقویت اخلاق، تببین اعتقادات، فقه و فقاهت و سپس سنت برای طلاب در حوزه ،.به دنبال علومی بروید که منفعت آن به جامعه برسد .

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۳:۵۸

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد:
زنان نقشی تاثیر گذار در هدایت جامعه دارند/دنیای امروز، نیازمند علوم اسلامی
خبرگزاری شبستان:آیت الله نوری همدانی گفت: شما زنان نقش تاثیرگذاری در هدایت جامعه دارید و باید سعی کنید با سواد بوده و چراغی برای عالم اسلام باشید چرا که دنیای امروز به علوم اسلامی نیاز دارد و کسی که در این راه قدم بردارد کار بزرگی انجام می دهد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۳:۲۴

مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه یاسوج با بیان اینکه ملت ایران تودهنی محکمی به آشوبگران، فتنه گران و اربابان آنها زدند، گفت: البته مسئولان نباید مطالبات به حق و قانونی مردم را فراموش کنند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۰۹:۵۱

خانواده باید با تربیت صحیح دینی، اشتیاق به نماز را در فرزندان ایجاد کند
خبرگزاری شبستان: کارشناس ستاد اقامه نماز استان قم گفت: نماز یک ادب در مقابل خداست و خانواده باید با تربیت صحیح دینی، نماز متفکرانه، عاشقانه و عارفانه را به فرزند خود آموزش دهد تا بتواند اشتیاق او را برای نماز و صبحت با خدا حفظ شود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۱۴:۰۷

همایش نماز و خانواده در قم برگزار شد
خبرگزاری شبستان:خبرگزاری شبستان: همایش نماز وخانواده با حضور مسئولین و فعالین عرصه نماز در قم برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۱۲:۵۱

در سال تحصیلی جدید بیش از دو هزار طلبه زن در جامعه الزهرا(س) پذیرش شدند
خبرگزاری شبستان:مدیر سنجش و پذیرش طلاب جامعه الزهرا(س) گفت: برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تا کنون حدود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر پذیرش شده اند که امیدواریم بتوایم با افزایش ۲۰ درصدی این تعداد را به دو هزار ۳۰۰ نفر افزایش دهیم.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۶:۰۰

در برنامه گزارش هفتگی/
تحلیل سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در ديدار اقشار مختلف مردم قم
خبرگزاری شبستان:برنامه گزارش هفتگی جمعه ۲۲ دی ماه، گذر و نظری به برخی از مهمترین رویدادهای سیاسی ایران و جهان در یک هفته گذشته خواهد داشت.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۴:۱۵

تجرد گرایی در جامعه /۴
توجه به ازدواج به عنوان یک راهکار اجتماعی و فرهنگی/مسئولین فرهنگی، سلبریتی های موفق را به جامعه معرفی کنند
خبرگزاری شبستان:مبلغ بین المللی حوزه گفت: درجامعه امروزازدواج یعنی سختی ومشکلات اما اگربه ازدواج به عنوان یک راهکارنگاه کنیم ومسئولین فرهنگی اجتماعی نیزخانواده و سلبریتی های موفق رابه جامعه معرفی کنند، مردم به ازدواج روی آورده وآن رایک آغازمی دانند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۰۸:۵۰