خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

الاثنين ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤١

Monday, August 10, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ظهور امام زمان(عج)
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
ظهور، هدف غدیر برای آمیختگی دین و سیاست را محقق می‌کند/ تهجد شبانه‌روز، بدون ولایت ارزش ندارد
حجت‌الاسلام سلیمیان گفت: برخلاف آنچه بعد از غدیر رخ داد، در عصر ظهور به دلیل آنکه بیعت کنندگان، اولیاءالله هستند هرگز به این بیعت و میثاق پشت پا نمی‌زنند. با ظهور هدف غدیر یعنی درهم آمیختن دیانت و سیاست محقق می‌شود.

۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۰:۵۲

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
یاران حضرت ولی‌عصر(عج) خالصانه به طاغوت کافر هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: ظهور پس از باور اینکه طاغوت هیچ قدرتی ندارد تحقق خواهد یافت، یاران حضرت ولی‌عصر(عج) به طاغوت کافر هستند.

۱۳۹۹/۴/۲۸ - ۱۲:۵۱

آیت‌الله تحریری:
جوانان مومن و انقلابی مراقب باشند در فضای مجازی دچار انحرافات اخلاقی و اعتقادی نشوند
آیت‌الله تحریری گفت: امروز با وجود فضای مجازی که نقش مهمی در انحرافات اخلاقی و اعتقادی دارد، جوانان مومن بسیار باید مراقب باشند که فریب‌های شیطانی آنها را به سوی گمراهی و انحطاط سوق ندهد.

۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۰۸:۵۶

مدیر واحد تدوین متون مرکز تخصصی مهدویت:
ظهور به فاصله‌گذاری اجتماعی از گناه نیاز دارد/ امر به معروف و نهی از منکر پروتکل منتظرانه در مقابله با گناه است
حجت‌الاسلام توسلی با اشاره به پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا، گفت: این به نوعی تمرین تقوا است، برای زمینه‌سازی ظهور هم باید فاصله‌گذاری اجتماعی از گناه انجام شود و بهترین پروتکل در این باره امر به معروف و نهی از منکر است.

۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۱۱:۰۲

یک کارشناس مهدوی:
رعایت حجاب از جلوه‌های ولایت‌پذیری و موثر در زمینه‌سازی ظهور است
حجت‌الاسلام فوادیان با بیان‌اینکه در زمینه‌سازی برای ظهور مهمترین عامل ولایت‌پذیری است، گفت: رعایت حجاب هم از جلوه‌های ولایت‌پذیری است. دو نقیصه مهم عصر غیبت برای زنان، بی‌حیایی و بی‌عفتی است.

۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۱۱:۴۹

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
امام زمان(عج) به روش پیامبر(ص) با کفار، منافقین و ظالمان پیکار می‌کند
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: در آخرالزمان پس از ظهور؛ امام زمان(عج) به روش پیامبر(ص) با کفار، منافقین و ظالمان پیکار می‌کند تا زمین را از قسط و عدل پر کند.

۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۰۹:۰۸

یک عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان کرد
انقلاب امام مهدی(ع) قبل از آنکه اتفاقی نظامی باشد، رویدادی فرهنگی است/ رهاوردهای اصلی دولت موعود
حجت‌الاسلام سلیمیان با بیان‌اینکه جهان امروز تشنه شاخص‌ها و ویژگی‌های حکومت مهدوی است، گفت: بنابر آیات قرآن، این حکومت در پایان تاریخ، جامع‌ترین حاکمیت توحیدمحور است که در آن هیچ کس فکر تعدی و تجاوز به حقوق دیگران را نمی‌کند.

۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۰:۲۶

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
عدالت فقط با ظهور امام عصر(عج) تحقق پیدا می‌کند
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: رسالت انبیاء برپایی قسط یا قیام به عدالت است، هنوز تأویل این دو آیه رخ نداده و فقط با وجود امام عصر(عج)، محقق می‌شود.

۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۰:۵۰

رواق‌های انتظار/ مهدویت به روایت خورشید هشتم(ع)
ابعاد شخصیتی و قيام رهایی‌بخش حضرت مهدی(عج) در کلام امام رضا(ع)؛ از ویژگی‌های ظاهری تا شرایط ظهور
حجت‌الاسلام اخوی با بیان‌اینکه امام رضا(ع) شیعیان و منتظران را با ابعاد بی‌کران شخصيت امام مهدی(عج) و قيام رهایی‌بخش و عدالت‌گستر آن حضرت(عج) آشنا کردند، گفت: ایشان درباره حوادث آخرالزمان سخنانی داشته و بر حتمی بودن ظهور حضرت حجت(عج) تاکید کرده‌اند.

۱۳۹۹/۴/۱۳ - ۰۹:۴۷

یک پژوهشگر مهدوی تاکید کرد
برداشت ما از کرامت در زمینه‌سازی ظهور موثر است/خدمت‌های کریمانه با نیت تقویت اردوگاه امام زمان(عج) باشد
حجت‌الاسلام آیتی با بیان‌اینکه برداشت ما از کرامت، کیفیت زمینه‌سازی برای ظهور را تغییر می‌دهد، گفت: کمک‌های مومنانه با این نگاه که اردوگاه امام زمان(عج) خالی نشود و سربازان بیشتری به آن بپیوندند، در حرکت به سوی ظهور موثر است.

۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۰:۲۳

حجت‌الاسلام والمسلمین ریاضت:
تا رفتار کریمانه را یاد نگیریم آماده ظهور نمی‌شویم/ تعظیم شعائرالله در دهه کرامت به انتظار زمینه‌ساز کمک می‌کند
یک کارشناس مذهبی با بیان‌اینکه منتظران دولت کریمه باید خود کریم باشند، گفت: اگر هر روز هم زیارت عاشورا را با ۱۰۰ لعن و ۱۰۰ سلام آن بخوانیم اما رفتار کریمانه را یاد نگیریم، برای درک و همراهی دولت کریمه آماده نمی‌شویم.

۱۳۹۹/۴/۴ - ۱۲:۵۸

در آستانه دهه کرامت انجام شد
افتتاح دفتر نمایندگی مسجد مقدس جمکران در تبریز / از آماده‌سازی مردم برای ظهور تا محرومیت‌زدایی
دفتر نمایندگی مسجد مقدس جمکران در تبریز با کارویژه‌هایی همچون آماده‌سازی مردم برای ظهور و محرومیت‌زدایی در آستانه دهه کرامت افتتاح شد.

۱۳۹۹/۳/۳۱ - ۱۰:۵۰

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
فقدان «عِبَادِیَ الصَّالِحُون» برای قیام جهانی، از عوامل تاخیر در ظهور است
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه این یاران هستند که زمینه‌های ظهور را فراهم می‌کنند، گفت: شاید از عوامل تاخیر در ظهور این است که «عِبَادِیَ الصَّالِحُون» مورد نظر برای یک قیام و انقلاب جهانی تأمین نشده است یارانی همچون مقداد و مالک و هارون مکّی.

۱۳۹۹/۳/۳۱ - ۱۰:۳۴

حجت‌الاسلام والمسلمین عالی:
امام عصر(عج) در بحران‌ها به شیعه کمک می‌کند/ تا دود غیبت به چشم‌مان نرود ظهور را طلب نمی‌کنیم
یک استاد اخلاق با بیان اینکه از آثار اعتقاد به امام زمان(عج) آن است که در گرفتاری‌ها، شدائد و سختی‌ها از هدایت و دستگیری ایشان بهره‌مند می‌شویم، گفت: البته دود غیبت حضرت(عج) باید به چشم ما برود تا متنبه و علاقمند ظهور شویم.

۱۳۹۹/۳/۲۵ - ۱۱:۵۲

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
بیعت حضرت عیسی(ع) با امام زمان(عج) زمینه صلح جهانی را فراهم می‌کند
حجت‌الاسلام نصوری با بیان اینکه منابع شیعه و اهل سنت بر همراهی و بیعت عیسی‌بن مریم(ع) با امام زمان(عج) در عصر ظهور تصریح دارند، گفت: با ظهور و وقوع این بیعت، حرکت انسان‌ها به سوی ولی خدا و در مسیر بندگی خدا قرار می‌گیرد.

۱۳۹۹/۳/۱۹ - ۱۱:۰۲

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
جهان در آستانه ظهور پراضطراب است/ وقتی خدا به امام زمان(عج) اذن ظهور می‌دهد
حجت‌الاسلام سلیمیان با بیان اینکه بنابر تصریح روایات جهان در آستانه ظهور جهانی پراضطراب است، گفت: لذا انسان‌ها به این نتیجه می‌رسند که جز خدا کسی نمی‌تواند نابسامانی‌ها را سامان دهد و آن هنگام است که خدا اذن ظهور را به امام مهدی(عج) می‌دهد.

۱۳۹۹/۳/۱۸ - ۱۰:۰۷

یک استاد حوزه علمیه:
عدالت‌خواهی امروز دنیا الگوگرفته از انقلاب امام راحل و مهم‌ترین هدف امام زمان(عج) است
حجت‌الاسلام مجدهاشمی گفت: امروز قیام علیه تبعیض، ظلم و ستم در آمریکا الگوگرفته از انقلاب اسلامی است، ‌آنها حقیقت انسانی یعنی عدالت را می‌خواهند، مهمترین هدف امام زمان(عج) برقراری عدالت است.

۱۳۹۹/۳/۱۶ - ۱۸:۰۰

امام جمعه موقت تهران:
منتظران واقعی ظهور خود را با ویژگی‌های امام زمان(عج) سنخیت می‌دهند
امام جمعه موقت تهران گفت: منتظران واقعی ظهور خود را با ویژگی‌های امام زمان(عج) سنخیت می‌دهند. امام خمینی(ره) مصداق بارز زمینه‌سازان ظهور هستند که با انقلاب، اسلام را از انزوا و فردی بودن خارج و بخش اجتماعی و سیاسی آن را زنده کردند.

۱۳۹۹/۳/۱۶ - ۱۷:۵۷

مدیر پژوهشکده مهدویت و آینده‌پژوهی:
امام خمینی(ره) ظهور را امری اختیاری و مشروط به خواست و آمادگی مردم می‌دانست/ مقصود امام از تعبیر «انتظار فرج از نیمه خرداد کِشَم»
حجت‌الاسلام الهی‌نژاد با بیان‌اینکه مهدویت روح حاکم بر نهضت امام خمینی(ره) است، گفت: مهدویت خاستگاه انقلاب را تامین، مقبولیت آن را تضمین، مشروعیت‌اش را تجهیز و قوانین این نهضت را تدوین و تداوم آن را محقق کرده است. ایشان ظهور را امری اختیاری می‌دانند.

۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۳:۳۹

استاد جامعه‌الزهرا (س) تصریح کرد:
امام خمینی(ره) به ظاهر شخص اما در حقیقت یک جریان در تاریخ بودند
استاد حیدری مجد با بیان اینکه بیانات امام خمینی(ره) راهگشا است، گفت: امام راحل(ره) با نگاه صدرایی‌ که حکمت متعالیه و فلسفه و عرفان بود، توانست فقه فردی و اسلام فردی را به اسلام اجتماعی و حکومت جهانی تبدیل کند.

۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۰۹:۱۸