خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ظهور امام زمان(عج)
حجت‌الاسلام عالی تشریح کرد
راه‌های تشخیص نزدیک بودن ظهور/ شرط آمدن امام زمان(عج)
یک استاد حوزه علمیه در تشریح اینکه ظهور نزدیک است یا نه؟، گفت: شرط آمدن حضرت حجت(ع) آن است که پذیرش با رغبت وجود داشته باشد. حال باید دید که چه‌قدر این شرایط فراهم است. اتفاق خطرناکی است که برخی علائم را به طور قطعی به ظهور تطبیق می‌کنند.

۱۳۹۸/۷/۱۴ - ۱۰:۰۰

مدیرعامل موسسه افق اندیشه موعود:
آماده کردن کودکان عراق برای فردای ظهور در موکب سیار «الاتحاد» + برنامه‌ها
صالحی با اعلام برنامه‌های موکب سیار «الاتحاد»، گفت: با توجه به آنکه عراق محل ظهور و تشکیل حکومت امام زمان(عج) است در این موکب با همکاری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد می کوشیم، نسل امروز عراق را برای فردای ظهور آماده و تربیت کنیم.

۱۳۹۸/۷/۱۳ - ۱۱:۲۵

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی:
ارزش‌ها با آمدن امام زمان(عج) تغییر کرده و همه در صلح و سلامت زندگی می‌کنند
امام جمعه موقت تهران گفت:‌ با آمدن امام زمان(عج) ارزش‌ها تغییر کرده و همه در صلح و سلامت زندگی خواهند کرد، تعظیم شعائر که محور همه آنها سیدالشهداء(ع) از زمان حضرت ابراهیم(ع)آغاز شده و به حضرت حجت(عج)‌ ختم می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۹ - ۱۳:۳۶

یک اندیشمند آرژانتینی:
تمدن اسلامی یک پروژه الهی است
سهیل اسعد با بیان اینکه تمدن اسلامی پروژه‌ای الهی و تحقق مسئله خلیفه‌اللهی در زمین است، گفت: در این راهپیمایی بیش از ۲۰ میلیون نفر از مردم جهان حضور یافته که باید صدای اعتراض خود درباره سیاست‌های ظالمانه استکبار را به گوش جهانیان برسانند.

۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۱:۰۱

حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان:
امام زمان(عج) به مردم اجازه انتخاب می‌دهد/ دوقطبی کردن جامعه از دزدی بدتر است
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان‌اینکه بر اساس آیات قرآن دوقطبی کردن جامعه از دزدی بدتر است، گفت:‌ امام زمان(عج) هنگام ظهور به مردم اجازه انتخاب داده و از اغوا و ارعاب استفاده نمی‌کنند، امروز هم رسانه‌های انقلابی باید کرامت انسان‌ها را حفظ کنند.

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۲:۴۶

یک استاد حوزه و دانشگاه:
افزایش نسل انسان‌های پاک از عوامل حرکت به‌سوی ظهور است
حجت‌الاسلام هاشمیان با بیان‌اینکه صحیفه سجادیه سبب تقویت قدرت روحی، ایمان و معنویت انسان می‌شود، گفت: افزایش نسل انسان‌های پاک و قطع شدن نسل انسان‌های فاجر و فاسد، از راه‌های نزدیک شدن به ظهور امام زمان(عج) است.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۳:۱۶

یک استاد حوزه و دانشگاه:
ظهور و دولت کریمه؛ پایان خوش مصائب عاشورا
حجت‌الاسلام ابطحی با بیان‌اینکه حرکت امام زمان(عج) و ظهور و ماجرای قیام ایشان به نوعی خون‌خواهی از ماجرای کربلا و عاشورا است، گفت: واقعه عاشورا و ماجرای شهادت اباعبدالله(ع) همه موحدین عالم را یتیم کرد.

۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۵:۵۱

یک کارشناس مهدوی:
کشتی کربلا هنوز هم حرّ می‌پذیرد/ ندای «هل مِن ناصر» سیدالشهداء(ع) تا ظهور استمرار دارد
حجت‌الاسلام باقرزاده با بیان‌اینکه ندای هَل من ناصر... امام حسین(ع) جلوه وجود صفت رحمانیت و رحیمیت الهی در ایشان است، گفت: لذا این کشتی به‌ظاهر طوفان‌زده کربلا امروز و در عصر غیبت امام زمان(عج) هم حرّهای بسیاری را با خود همراه می‌‌کند.

۱۳۹۸/۶/۲۲ - ۱۳:۵۰

یک استاد حوزه و دانشگاه:
اصلاح مدیریت برای رسیدن بشر به سعادت از جمله مقدمات ظهور است
یک کارشناس مذهبی تاکید کرد: اصلاح مدیریت برای رسیدن بشر به سعادت از جمله مقدمات ظهور است، امروز استعمار و مستکبران عالم مردم را نسبت به این موضوع بی‌تفاوت و ناامید می‌کنند که ظهور رخ ندهد.

۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۴:۲۱

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
تقوا قدرت درک و برنامه‌ریزی انسان را بالا می‌برد/ بین انقلابی‌گری و عقلانیت فاصله‌ای نیست
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه تقوا راس حکمت است و قدرت درک و برنامه‌ریزی انسان را بالا می‌برد، گفت: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر همواره بر این امر تاکید داشتند که معنای عقلانیت و انقلابی‌گری یکی است.

۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۴:۱۲

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
دولت کریمه دست‌ کارآفرینان را بوسیده و حامی آنها است
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه دولت کریمه دست‌ کارآفرینان را بوسیده و حامی آنها است، گفت: کسی که کریم نیست کرامت جامعه را هم حفظ نمی‌کند این مساله به حزب‌اللهی و غیرحزب‌اللهی بودن افراد ربط ندارد.

۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۴:۵۲

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
تربیت نسل منتظر رزق اصلی روضه‌ها است/ نگاه امروز ما به عاشورا با ظهور ارتباطی عمیق دارد
حجت‌الاسلام شهیدی با بیان‌اینکه تربیت نسل منتظر رزق اصلی سفره‌های حسینی در محرم است، گفت: تغییر در فکر و اندیشه یعنی از شب اول به کمتر از ظهور و ثبت شدن نام مان جزء یاران امام زمان(عج) راضی نباشیم.

۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۰:۳۱

یک استاد حوزه علمیه تشریح کرد
تاثیر اصلاح مدیریت خانواده در زمینه‌سازی برای ظهور
حجت‌الاسلام پناهیان با بیان‌اینکه اصلاح مدیریت خانواده، زمینه‌ساز ظهور است، گفت: قرآن کارشناس میراث فرهنگی یا فکری نیست که فقط از گذشته حرف بزند. در هر کاری حفظ کرامت مردم باید هدف اول اهل سیاست باشد.

۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۶:۵۸

رئیس ستاد احیای امر به‌معروف و نهی از منکر:
بی‌تعهدی و بی‌اخلاقی جامعه را زمین‌‌گیر می‌کند/ ‌آمران به معروف زمینه‌ساز ظهور هستند
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان‌اینکه نباید در برابر گنا بی‌تفاوت باشیم، گفت: بی‌تعهدی، تنبلی و بی‌اخلاقی ویروسی است که همه جامعه را زمین‌‌گیر می‌کند. ‌آمران به معروف و ناهیان از منکر زمینه‌سازان ظهور هستند.

۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۳:۴۸

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان تشریح کرد
تدابیر مدیریتی نظام سلطه برای مقابله با ظهور
یک استاد حوزه علمیه گفت: امروز نظام سلطه برای مقابله با ظهور امام زمان(عج)، عدم مدیریت یا مدیریت بد خانواده و جامعه را به فرهنگ جوامع تزریق می‌کند تا نقش زن و مرد را جابجا کرده و مدیریت و انسجام خانواده را از هم بپاشد.

۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۱۸:۰۷

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
آخرین آمادگی برای ظهور، اصلاح مدیران جامعه اسلامی است/رزمندگان اسلام کارآفرین هستند
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه باید مرز مالکیت بین مومنان برداشته و مواسات جایگزین آن شود، گفت: آخرین آمادگی برای ظهور، اصلاح مدیران جامعه اسلامی است. حضرت(عج) برای حکومت خود از فرشتگان کمک نمی‌‌گیرند مردم باید آگاه باشند.

۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۱۱:۴۴

یک استاد حوزه علمیه:
ظهور نتیجه عاشورا است/معرفت به امام زمان(عج)؛ تجارت پرسود دنیایی
حجت‌الاسلام پورموسوی با بیان‌اینکه اگر کسی می‌خواهد به مقام قرب برسد باید به امام حسین(ع) توسل کند، گفت: قیام حضرت بقیه‌الله(عج)، نتیجه قیام ثارالله(ع) و ظهور نتیجه عاشورا است. در این میان، معرفت و شناخت امام زمان(ع) از تجارت‌های پرسود در دنیا است.

۱۳۹۸/۶/۹ - ۱۱:۳۸

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
مهدویت از دکترین مباهله بروز کرد/ سنگرهای ظهور با اقتدار معرفتی مباهله فتح می‌شود
حجت‌الاسلام خادمیان با بیان‌اینکه مهدویت از دکترین مباهله بروز کرده است، گفت: امروز در سوریه، لبنان، یمن و ... نظریه و دکترین مباهله درک شده و اقتدار معرفتی و اعتقادی این واقعه نقش‌آفرینی کرده و پیروزی‌ها را یکی پس از دیگری رقم می‌زند.

۱۳۹۸/۶/۴ - ۱۱:۰۲

روایت زنانه از انتظار//۳
«رجعت»؛ پاداش عشق به حضرت زهرا(س) و دفاع از ولایت مولا(ع)
یک کارشناس مهدوی با روایت زندگی «امّ اَیمَن» به‌عنوان یکی از بانوان رجعت‌کننده، گفت: شاخصه مهم زندگی او، محبت فراوان نسبت به اهل بیت(ع) است؛ وی به‌نوعی برای حضرت زهرا(س) مادری کرد و بنابر وصیت ایشان در تشییع و تدفین مخفیانه حضرت(س) حضور داشت.

۱۳۹۸/۶/۳ - ۱۰:۲۷

یک استاد حوزه علمیه:
ظهور امام عصر(عج) وقتی رخ می‌دهد که جامعه اهمیت غدیر را درک کرده باشد
حجت‌الاسلام مجدهاشمی با بیان‌اینکه غیبت امام زمان(عج) محصول فراموش کردن غدیر و غفلت از آن است، گفت: ظهور زمانی محقق می‌شود که جامعه واقعه غدیر را پذیرفته باشد اساساً برای مهدوی شدن باید غدیری شد.

۱۳۹۸/۶/۲ - ۱۲:۳۸