خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٠

Tuesday, February 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
مراسمات مذهبی هویت شهر مشهد را تشکیل می دهند
مروارید گفت: مشهد هم تاثیرگذاری بر جهان تشیع و هم تاثیرگذاری بین المللی بر جهان اسلام دارد، بنابراین بزرگداشت مناسک مذهبی می تواند به تعامل جمعی بیانجامد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۲:۱۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
کانون های مساجد باید عقلانیت و کارآمدی انقلاب را برای نسل جوان تبیین کنند
مروارید با اشاره به اینکه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد افسران جنگ نرم هستند، گفت: کانون های مساجد باید با عقلانیت، کارآمدی انقلاب را برای نسل جوان تبیین کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۳:۱۶

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
سینما می تواند نقش مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام تثبیت کند
مروارید با بیان اینکه زیر ساخت های خوبی در بخش سینمای مشهد وجود دارد و این قابل توسعه است، گفت: سینما به عنوان هنر پیشتاز می تواند نقش مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام تثبیت کند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۲:۵۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
خراسان رضوی ظرفیت بالایی در صنعت چاپ و بسته بندی دارد
مروارید گفت: این استان ظرفیت های بالایی در زمینه صنعت چاپ، بسته بندی دارد و نمایشگاه صنعت چاپ فرصت مناسب برای مبادلات تجاری بین المللی است.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۴:۵۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد برگزار می شود
مروارید گفت:شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از از ۱۲ الی ۱۸ بهمن ماه سال جاری در سینماهای هویزه، اطلس، سیمرغ و گلشن با نمایش ۱۴ فیلم برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۱۲:۲۵

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
پاتوق فرهنگی بهترین مکان برای گفتگوی سنت و مدرنیته است
مروارید با اشاره به اینکه یکی از اجزای هویت در مشهد پاتوق های فرهنگی است، گفت: پاتوق فرهنگی با توجه به موقعیت جغرافیایی بهترین مکان برای گفتگوی سنت و مدرنیته است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۵

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
مفاهیم فرهنگی و دستاوردهای انقلاب باید از طریق کانون های مساجد منتقل شود
مروارید گفت: بسیاری از مفاهیم فرهنگی و دستاوردهای انقلاب که باعث قدرت جوانان و اتکاء خانواده ها می شود باید از طریق مساجد و کانون های مساجد منتقل شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۶:۵۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
قرآن رمز وحدت جهان اسلام و مبنای حیات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مسلمانان است
مروارید با اشاره به اینکه حفظ قرآن مقدمه تدبر و تامل در قرآن است، گفت: قرآن ‌مبنای حیات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مسلمانان است علاوه بر این قرآن رمز وحدت جهان اسلام است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۳:۴۷

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
تبیین زیبایی کلام اهل بیت (ع) وظیفه اصحاب فرهنگ و هنر است
مروارید با اشاره به اینکه شهرستان کلات برای پیشرفت و توسعه فرهنگی ظرفیت های لازم را دارد، گفت: وظیفه ما نشان دادن زیبایی های کلام اهل بیت (ع) است که اصحاب فرهنگ و هنر نیازمند برنامه ریزی و مطالعه جدی در این حوزه هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۳:۴۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
توسعه گفت‌وگو میان ادیان ابراهیمی بر اساس قرآن ضروری است
مروارید گفت: رویکرد الهیات تطبیقی به قرآن بسیار حائز اهمیت است‌ این که ما قرآن را چگونه بفهمیم و چگونه بخوانیم که تنها برای شیعیان و مسلمانان قابل فهم نباشد بلکه برای انسان قابل فهم باشد.

۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۳:۰۱

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی؛
حوزه قرآن و عترت مبنای انقلاب ایران و تمدن سازی اسلامی است/ فعالیت ۱۰۳ موسسه قرآن و عترت در استان
مروارید با اشاره به اینکه فعالیت ۱۰۳ موسسه قرآن و عترت در استان فالیت می کنند، گفت: حوزه قرآن و عترت مبنای انقلاب اسلامی ایران و تمدن سازی اسلامی است.

۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۱:۰۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛
باید به جنبه های معنا شناسی زیارت توجه کنیم/زیارت مظهر باورها و رفتارهای شیعه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه زیارت یک نمونه از تفکر شیعی است، گفت: اگر بخواهیم زیارت را از جهت ارتباطش با چارچوب تفکر شیعی لحاظ کنیم باید به جنبه های معنا شناسی زیارت توجه کنیم.

۱۳۹۷/۹/۹ - ۰۲:۱۴

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛
بزرگترین تاثیر اجتماعی مساجد توجه به دستاوردهای تجربه بشری است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:بزرگترین تاثیر اجتماعی مساجد که پایگاه توحید در تمام طول تاریخ می باشد توجه به فرآورده های تجربی و توجه به دستاوردهای تجربه بشری است.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۱:۳۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی؛
توسعه فرهنگی جامعه از طریق کتابخوانی شکل می گیرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی کتابخوانی باید از خانواده شروع شود، گفت: توسعه فرهنگی جامعه از طریق کتابخوانی شکل می گیرد.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۰۲:۴۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی؛
تعالی فرهنگ عمومی در سایه مطالعه امکان پذیر است/شبکه مجازی تهدیدی برای کتابخوانی سنتی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه گسترش شبکه های مجازی تهدید برای کتابخوانی سنتی است، گفت:پیشرفت هر ملتی در گروی توسعه فرهنگی و بهره وری از تجارب ملل دیگر است که کتاب نقش سرنوشت سازی دارد.

۱۳۹۷/۹/۳ - ۰۰:۴۱

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛
ترویج فرهنگ ایثار و تقویت اتحاد ملی تنها راه مقابله با جنگ نرم است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه توسعه فرهنگی دینی و انسانی در جوامع مختلف مدیون روحیه ایثارگری است، گفت:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت اتحاد ملی تنها راه مقابله با جنگ نرم دشمن است.

۱۳۹۷/۹/۱ - ۰۰:۲۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛
کتاب ابزار انتقال ایده و به اشتراک گذاشتن تجربه است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه شبکه های مجازی عرصه را بر کتاب تنگ کردند اما لذت خواندن کتابهای کاغذی همچنان جذابیت خود را دارد، گفت: کتاب ابزار انتقال ایده و به اشتراک گذاشتن تجارب متنوع است.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۲:۱۵

مدیر فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی؛
بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با ۸۰۰ غرفه برگزار می شود/ کتاب انتقال دهنده ایده و اندیشه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد از ۲ تا ۹ آذر با حضور ۷۰۰ ناشر داخلی و ۲۰ ناشر خارجی با مجموع ۸۰۰ غرفه در محل نمایشگاههای بین المللی مشهد برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۱۳:۰۳

همزمان با هفته کتاب؛
بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ۳ کتابخانه مشهد
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از کتابخانه مدرسه آیت الله خویی و کتابخانه قلم و کافه کتاب آفتاب بازدید کرد.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۶:۲۳

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
باید برای جامعه معاصر تمدن ایرانی را مجدد صورت بندی کنیم/ هنر خوشنویسی پرچمدار انتقال تجربه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه حکمت ایرانی ریشه در تفکر دارد، گفت: خوشنویسی پرچمدار انتقال تجارب به نسل جدید است و باید برای جامعه معاصر، تمدن ایرانی را مجدد صورت بندی کنیم.

۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۲:۲۴