خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تورم
تغییرات نرخ تورم در استان‌ها
بالاترین نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به شهریورماه ۱۳۹۸ مربوط به چهار استان ایلام با ۵۱.۹ درصد، کردستان با ۵۱.۱ درصد، خراسان جنوبی با ۵۰.۳ درصد و چهارمحال و بختیاری با ۵۰.۳ درصد بوده است.

۱۳۹۸/۷/۱۲ - ۱۴:۰۸

شکاف تورمی ۱۰ دهک هزینه‌ای کاهش یافت
شکاف نرخ تورم ۱۰ دهک هزینه‌ای در شهریورماه سال‌جاری به ۲.۳ درصد رسید که نسبت به مرداد ماه ۰.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

۱۳۹۸/۷/۹ - ۱۱:۲۲

نرخ تورم شهریور ۴۲.۷ درصد شد
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای کشور به عدد ٤٢,٧ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٥١.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٣٦.٣ درصد) است.

۱۳۹۸/۷/۶ - ۱۶:۱۳

مرکز آمار ایران اعلام کرد؛
تغییرات نرخ تورم دهک‌های هزینه‌ای در شهریور
مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور بر اساس دهک‌های هزینه‌ای شهریور ماه را منتشر کرد که بر اساس آن تغییرات دهک اول تا دهم بین ۵۸.۹ و ۶۵.۸ در گروه خوراکی، آشامیدنی و دخانیات است.

۱۳۹۸/۷/۶ - ۱۵:۴۱

استمرار روند کاهشی نرخ تورم در شهریورماه
همزمان با کاسته شدن از سرعت رشد نرخ تورم، روند کاهشی شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی در شهریورماه ۹۸ ادامه یافته و به ۰.۵ درصد رسیده است.

۱۳۹۸/۷/۶ - ۱۰:۴۳

تجویز غلط برای کنترل رشد تورم و نقدینگی
شاید اینگونه تجویز شود که برای کنترل رشد نقدینگی و تورم کافی است که نرخ سود کاهش یابد. آیا می‌توان در شرایط وجود ناترازی بانکی از متغیر نرخ سود انتظار کنترل تورم را داشت؟

۱۳۹۸/۷/۲ - ۱۰:۴۰

کاهش نرخ تورم نقطه‌ای خانوارهای کشور
مرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم نقطه‌ای شهریور ماه ۹۸ در مقایسه با ماه قبل ٦.٦ واحد درصد کاهش یافته است.

۱۳۹۸/۷/۱ - ۲۰:۳۸

امام جمعه رشت؛
مردم از اقتصاد و وضعیت اداره کشور نگران هستند
آیت الله فلاحتی اعلام کرد: توده مردم از اقتصاد و وضعیت اداره کشور نگران هستند.

۱۳۹۸/۶/۲۹ - ۱۵:۴۸

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم خبر داد:
رتبه آخر قم از نظر افزایش سالیانه قیمت
غضنفری گفت: استان قم از نظر شاخص ها در جایگاه خوبی قرار دارد به نحوی که آخرین آماری که منتشر شد این بود که استان قم در خصوص تورم نقطه به نقطه دومین استان از نظر مطلوبیت و از نظر افزایش سالیانه قیمت هم آخرین استان است.

۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۵:۴۴

در بهار سال جاری؛
تورم فصلی کالاهای وارداتی ۵.۳ درصد کاهش یافت
تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی مبتنی بر داده‌های ریالی در فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به فصل قبل ٣٤,٦ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی زمستان ١٣٩٧ (برابر با ٣٩.٩ درصد) حدود ٥.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۱:۵۱

کاهش ۱۰.۵ درصدی تورم فصلی کالاهای صادراتی
تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌های ریالی در فصل بهار ٩٨ نسبت به فصل قبل، ١٣,٦ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی زمستان ١٣٩٧ (برابر با ٢٤.٠ درصد) حدود ١٠.٥ واحد درصد کاهش داشته است.

۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۱:۲۸

ترکیب استانی تورم در مردادماه/ کمترین نرخ در ۳ استان
ترکیب استانی تورم نشان می‌دهد در مرداد بالاترین نرخ تورم ۱۲ماهه متعلق به استان‌های بوشهر، چهارمحال وبختیاری، یزد و سیستان و بلوچستان و پایین‌ترین تورم نیز برای استان‌های زنجان، کرمان و سمنان بوده است.

۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۱۱:۰۰

فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای کاهش یافت
بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در مرداد ماه به ٢,٩ درصد رسید که نسبت به ماه قبل‌ ۰.۱ درصد کاهش داشته است.

۱۳۹۸/۶/۳ - ۱۵:۵۸

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
متناسب با تورم قدرت خرید مردم بالا نرفته است
خدابخشی محسوس نبودن آمار‌های اعلامی را به قدرت خرید مردم مربوط دانست و گفت: متاسفانه متناسب با تورم قدرت خرید مردم بالا نرفته و قدرت خرید طبقات فرق دارد.

۱۳۹۸/۶/۳ - ۰۷:۲۴

رییس مرکز آمار ایران:
سیر تغییر تورم ماهانه کاهشی است
حسین زاده با بیان اینکه تورم سالانه ۴۲.۲ درصد بوده و تورم ماهانه از ۲.۸ در تیرماه به ۰.۶ درصد در مرداد کاهش یافته است، گفت: این امر نشان می دهد سیر تغییر تورم ماهانه کاهشی است.

۱۳۹۸/۶/۳ - ۰۷:۲۲

بر اساس اعلام مرکز آمار؛
تورم مرداد ماه به ٤٢.٢ درصد رسید
مرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم سالانه مرداد ماه ٩٨ برای خانوار‌های کشور به ٤٢.٢ درصد رسید که نسبت به ماه قبل، ١.٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

۱۳۹۸/۶/۱ - ۱۹:۲۱

صفحه نخست روزنامه‌های۳۱ مرداد خراسان شمالی؛
لرز تورم، لرز بیکاری/ برای مطالبات مردم باید هزینه داد
«لرز تورم، لرز بیکاری» و «برای مطالبات مردم باید هزینه داد»، تیترهای امروز پنجشنبه روزنامه خراسان شمالی را شامل می شود.

۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۰۸:۳۸

کارشناس مسائل پولی و بانکی:
رشد نقدینگی بالا نشان دهنده یک تورم مزمن بلند مدت بوده است
ندری با اشاره به اینکه رشد نقدینگی بالا نشان دهنده یک تورم مزمن بلند مدت بوده است، گفت: این رشد در چند دهه گذشته در مقایسه با رشد اقتصادی ما بالا بوده و یک متوسط نرخ تورم بالایی داشته ایم.

۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۰:۳۲

کارشناس مسائل پولی و بانکی:
تا زمانی که رشد نقدینگی کنترل نشود، امکان کنترل تورم وجود ندارد
رحمانی با اشاره به اینکه رشد نقدینگی میزان تورم را تعیین می‌کند، گفت: تا زمانی که رشد نقدینگی کنترل نشود، امکان اینکه تورم را پایدار کنترل کنیم وجود ندارد.

۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۰:۲۹

رییس سازمان مدیریت و برنامه استان تهران:
تورم فصلی بهار ۹۸ در بخش مسکن استان تهران ۱.۳ درصد شد
ترکی از تورم فصلی ۱.۳ درصدی بخش مسکن استان تهران خبر داد و گفت: یکی از بخش های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است.

۱۳۹۸/۵/۲۴ - ۱۴:۰۸