خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه ایمان به خدا
مدیر حوزه‌‌های علمیه خواهران سراسر کشور مطرح کرد
عدم تفاوت دین اسلام بین زنان و مردان برای رسیدن به مقامات ایمانی
مدیر حوزه‌‌های علمیه خواهران سراسر کشور، گفت: در دین اسلام زنان با نقش‌ها و تکالیفی که بر عهده دارند می‌توانند به مقاماتی از ایمان که مردان مومن به آن می‌‌رسند دست پیدا کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۴:۳۱

استاد حوزه علمیه:
باید نقص در ایمان و عمل صالح خود را در دنیا جبران کنیم
استاد حوزه علمیه گفت: ایمان و عمل صالح راه رسیدن به لقاالله است اگر در این مرحله دچار کمبود هستیم باید در فرصت داده شده عمر دنیوی جبران کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۶:۱۳

آیت‌الله رشاد:
امروز با وجود شبکه‌های مجازی مراقب اسرار خود باشید
آیت‌الله رشاد گفت: امروز با وجود شبکه‌های مجازی افشای اسرار بلای دوصد چندان شده است، تا زمانی که اسرار در سینه شما است اختیار آن را دارید همین که فاش شود از اختیار شما خارج شده است.

۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۰۸:۵۰

آیت‌الله جاودان:
قیامت هم اکنون برپاست ، ما در اثر غفلت مشاهده نمی‌کنیم
آیت‌الله جاودان گفت: وقتی قیامت به پا شود انسان از خواب غفلت بیرون می آید در حالی که قیامت همین الان هم برپا است و ما در اثر غفلت آن را مشاهده نمی‌کنیم.

۱۳۹۷/۹/۲ - ۰۹:۰۳

حجت الاسلام سرلک:
امروز رسیدگی به برادران فقیر و مستمند بهترین مسیر تقرب الهی است
حجت الاسلام سرلک گفت: کسانی که بیشترین آگاهی و رسیدگی را نسبت به حقوق برادران ایمانی خود دارند آنها بالاترین شان را نزد خداوند دارند. امروز با این اوضاع اقتصادی رسیدگی به فقرا و مستمندان بهترین مسیر برای تقرب الهی است.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۰۸

استاد حوزه علمیه:
مسئولی که در خط ولایت است باید دستورات رهبری را اجرا کند
استاد حوزه علمیه گفت: هر مسئولی که در خط ولایت است باید دستورات رهبری را اجرا کند در غیر این صورت دروغ می‌گوید که سرباز رهبری است.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۵۸

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
زیرساخت بندگی اخلاق است که اگر درست نباشد بندگی تخریب می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: پیامبر(ص) فرمودند همه دین اخلاق است؛ عبادت یک ساختمانی است که زیرساخت آن اخلاق است که اگر درست نباشد بندگی شما هرچه باشد تخریب می‌شود.

۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۴۷

دعوت به اسلام در رأس حقوق است
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه شهرستان الیگودرز، دعوت به اسلام در رأس حقوق بشریت نسبت به هم دانست و گفت: از عوامل نجات در دنیا وآخرت ایمان به خدا وانجام عمل صالح است.

۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۰:۳۸

نظارت و شهادت خداوند بر عالم، در چه سطحي است؟
سوره يونس، آيه ۶۱: («وَ ما تَكُونُ في شَأْن وَ ما تَتْلُوا مِنْهُ مِنْ قُرْآن وَ لاتَعْمَلُونَ مِنْ عَمَل إِلاّ كُنّا عَلَيْكُمْ شُهُوداً إِذْ تُفيضُونَ فيهِ).

۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۱:۲۲

آیت الله صدیقی در جلسه زیارت جامعه کبیره
لیبرال‌های بی‌ایمان به خاطر منافع دنیوی اسلام را مسخره می‌کنند
امام جمعه موقت تهران گفت: ایمان واقعی در قلب جای دارد و شخص به خاطر منافع چند روزه دنیا آن را از دست نمی‌دهد که مانند لیبرال‌ها به مسخره کردن اسلام بپردازد.

۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۰:۵۶

ایمان به خدا با تفکر و مطالعه حاصل می شود
رییس اداره اوقاف و امور خیریه ساری ایمان به خدا با فکر درست، مطالعه و سوال، حاصل می شود و پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) را با فکر و عِلم باید شناخت.

۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۱:۵۳

آیت‌الله صدیقی:
مومن علت شکست را در درون خود جستجو می‌کند
آیت‌الله صدیقی گفت: مومن واقعی علت شکست‌ها را در خود جستجو کرده و با اعتماد و یاری خواستن از خدا شکست را به فرصت تبدیل می‌کند درباره مشکلات اقتصادی و بیکاری هم باید چنین رفتار کنیم.

۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۰:۱۸

آیت‌الله صدیقی:
گروه های سیاسی که افراد بی لیاقت را سرکار می آورند خائن به ملت هستند
آیت‌الله صدیقی گفت: گروه‌های سیاسی که افراد بی‌لیاقت را به دلیل باندبازی بر مسند و پست‌های مهم بر سرکار می‌آورند خائن امروز و آینده ملت هستند و آتش جهنم را برای خود می‌خرند.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۰۹:۰۴

استاد حوزه علمیه:
عدم رعایت حق برادران دینی عامل مشکلات جامعه امروز ما است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه گفت: بسیاری از گرفتاری های جامعه ما ناشی از رعایت نکردن اصول اسلام همچون رعایت عهد اخوت و برادری است.

۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۶:۴۹

امام (ره) با خلوص نیت انقلاب کرد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه املش با بیان اینکه در دین اسلام تاریخ پژوهی وجود ندارد بلکه تاریخ نگاری وجود دارد که نگارش آن در دست پروردگار است گفت: خلوص نیت امام (رحمة الله علیه ) باعث صلاحیتش شد.

۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۳:۳۵

آیت الله احدی:
تفکر انسان را به مقام انس و وحدت می‌رساند
خبرگزاری شبستان: استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه انسان با فکر می‌تواند به مقام انس و وحدت برسد، گفت: فکر به انسان پویایی، بالندگی و هوشیاری می‌دهد و مایه حیات و بصیرت قلب می‌شود

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۰:۱۷

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
دوست داشتن برادر دینی از نشانه‌های ایمان است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: انسان به حقیقت ایمان نمی‌رسد مگر اینکه برادر دینی خود را دوست داشته باشد و وسیله راحتی و آرامش او را فراهم کند.

۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۱۵:۱۴

استاد حوزه علمیه:
ایمان مستقر و مستمر انسان را عاقبت به خیر می‌کند
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: انسان برای عاقبت به خیری باید ایمان مستقر و مستمر داشته باشد چراکه با ایمان منقطع به جایی نمی‌رسد.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱:۳۱

حمایت ابوطالب از پیامبر اکرم فارغ از تعصبات قومی و قبیله ای بود
خبرگزاری شبستان: استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان بیان داشت: برای پی بردن به این مطلب که حمایت حضرت ابوطالب از پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله مبنی بر تعصبات قومی و قبیله ای نبوده است، می توان به چند راه اشاره کرد.

۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۲:۰۵

آیت الله صدیقی:
براساس آیات قرآن، ایمان با اطاعت از خداوند کسب می‌شود
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ایمان با اطاعت از خداوند کسب می‌شود، گفت: ایمان باید انسان را به انجام اعمال نیکو وادار کند.

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۲:۵۶