خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حکمت های نهج البلاغه
سلسله جلسات شرح نهج‌البلاغه در ساوه برگزار می‌شود
سلسله جلسات شرح نهج البلاغه با سخنرانی امام جمعه شهرستان ساوه برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۷ - ۱۳:۳۸

فقهی زاده:
نهج البلاغه معجزه معنوی، علمی و بیانی است
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از موسسه قرآنی امیرالمومنین(علیه السلام) کاشان گفت: نهج البلاغه معجزه معنوی، علمی و بیانی است.

۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۵:۴۱

استاد اخلاق جامعة القرآن کریم اصفهان مطرح کرد
نامه ۲۴ نهج البلاغه؛ راهکار برتری اقتصادی شیعیان در دنیا
حجت الاسلام ربانی با اشاره به نامه ۲۴ نهج البلاغه گفت: اگر دستورات این نامه عمل می‌شد اکنون شیعیان قدرت بزرگ اقتصادی جهان بودند.

۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۰۸:۴۵

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی:
تاثیر حکمت ها و ادبیات نهج البلاغه روی آثار فاخر فارسی
محقق گفت: حکمت ها و ادبیات نهج البلاغه روی آثار فاخر ادبی فارسی مانند شاهنامه، دیوان حافظ و آثار مولانا تاثیر گذار بوده است.

۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۳:۰۰

استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
راه رسیدن به احسن الحال به روایت امیرمومنان(ع)/توصیه نهج البلاغه برای دیدوبازدیدهای نوروز
حجت الاسلام نادم با تشریح آموزه های نهج البلاغه که به درک «احسن الحال» در نوروز کمک می کند،گفت: از آموزه های علوی که بر برکات دیدوبازدیدهای عید می افزاید، مراقبت از گوش و زبان است، حضرت(ع) همچنین تاکید دارند که نشست و برخاست هامان محدود به دنیا نشود.

۱۳۹۸/۱/۱ - ۱۱:۱۴

امیرمومنان(ع) مشاركت همگانى در حكومت را تکریم مردم می داند
عضو هیئت‌علمی دانشگاه قرآن و حدیث نوشت: اميرمؤمنان على(ع) مشاركت همگانى در حكومت را تا آن‌جا مى‌داند كه هيچ‌كس محروم نگردد، و هيچ‌كس خود را بى‌نياز از آن نخواند. زمينه‌سازى براى مشاركت همگانى در حكومت، پاسداشت كرامت مردمان است

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۰۹:۴۸

مواجهه امیرالمومنین(ع) با ویژه خواری ها
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على(ع) به هيچ روى امتيازى ويژه و امكانى خاص به كسى با ملاحظه خويشاوندى، وابستگى و پيروى نمى‌داد، و در اساس چنين چيزى در قاموس حكومت او معنا نداشت، و اين را تجاوزى آشكار به حرمت و كرامت و حقوق همگان مى‌دانست.

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۰۹:۳۶

راه و رسم زندگی با نهج البلاغه خوانی
خبرگزاری شبستان:نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی به دنبال تغییر سبک زندگی با کلام حضرت امیر (ع) است.

۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۳:۲۷

راه و رسم زندگی با نهج البلاغه خوانی
خبرگزاری شبستان: نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی به دنبال تغییر سبک زندگی با کلام حضرت امیر (ع) است.

۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۸:۲۴

مسوول قرارگاه نهج‌البلاغه‌ای‌های اصفهان در غرفه شبستان مطرح کرد/
استفاده از ظرفیت نمایشگاه قرآن برای ترویج نهج‌البلاغه‌ خوانی
خبرگزاری شبستان: مسوول قرارگاه نهج‌البلاغه‌ای‌های اصفهان باحضور در غرفه خبرگزاری شبستان در نمایشگاه قرآن گفت: خوشبختانه این نمایشگاه ظرفیت بسیار خوبی را ایجاد می‌کند که باید از آن به خوبی در راستای ترویج معارف اسلامی به ویژه نهج‌البلاغه استفاده کرد.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۴۶

کلام امیر(ع)؛
نگاه امیرالمومنین(ع) درباره مشارکت مردم در حكومت
خبرگزاری شبستان: زمينه‌سازى براى مشاركت همگانى در حكومت، پاسداشت كرامت مردمان است؛ و اميرمؤمنان على(ع) اين مشاركت را تا آن‌ جا مى‌داند كه هيچ‌كس محروم نگردد، و هيچ‌كس خود را بى‌ نياز از آن نخواند.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۰۹:۲۵

دبیر جشنواره ادبی «بهشت بیان» مطرح کرد
انعکاس مفاهیم نهج‌البلاغه در آثار ادبی
خبرگزاری شبستان: دبیر جشنواره ادبی بهشت بیان گفت: «بهشت بیان» تجلی انعکاس مفاهیم و ارزش‌های نهج‌البلاغه در آثار ادبی است که خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۰:۴۴

راهکار امیرمومنان(ع) برای اصلاح زمامداران
خبرگزاری شبستان: در هر جامعه ‏اى كه حقّ مسئوليت اجتماعى و نظارت عمومى نفى گردد و روحيه امر به معروف و نهى از منكر از دست رود، نابخردان و نابكاران آن جامعه امكان قدرت مى ‏يابند، و چون زمام امور به دست آنان افتد، همه چيز را به تباهى برند.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۳:۵۵

راهکار امیرمومنان(ع) برای رهایی از مسئولان بد
خبرگزاری شبستان: امر به معروف و نهى از منكر را وامگذاريد كه در نتيجه بدترين كسان‌ خودتان بر شما به سرپرستى فرمان رانند. آن‏گاه [براى رهايى از دستشان به درگاه پروردگار] دعا كنيد و دعايتان به اجابت نرسد.

۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۰:۴۶

پاسداشت حقوق گروه‏ هاى اجتماعى در کلام امیر(ع)
خبرگزاری شبستان: پاسداشت حقوق گروه‏ هاى اجتماعى بدين است كه هر گروه از سهم ‏هاى معيّن خويش بهره‏ مند شود و هيچ حقّى از آن گروه ناديده گرفته نشود و سامان جامعه چنان باشد كه هر گروه امكان بهره ‏مندى از درآمدهاى عمومى را در چارچوب قوانين داشته باشد.

۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۰۹:۳۰

توصیه امیرمومنان(ع) درباره کارگزاران
خبرگزاری شبستان: «... چرا دست نابخردان بنی‌امیّه را از ناموس و جان و مال مسلمانان کوتاه نمی‌کنی؟ به خدا سوگند، اگر یکی از کارگزارانت در غرب عالم ستمی کند، تو در گناه او شریکی!»

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۳۳

کلام امیر(ع)؛
سینه مومن جای حکمت است
خبرگزاری شبستان: حکمت را فرا گیر هرجا باشد که حکمت در سینه منافق و انسان دورو هم هست و در آنجا اضطراب و نگرانی است تا بیرون آید و در سینه صاحب خودِ مومن جا گیرد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۰:۱۰

کلام امیر(ع)؛
گفتنِ «نمی دانم» را عیب ندانیم
خبرگزاری شبستان: نباید بدون علم صحبت کرد. اگر پاسخ مساله ای را نمی دانیم از گفتن اینکه از آن اطلاع نداریم نترسیم. حضرت امیر(ع) نسبت به این مساله تاکید کرده اند که اگر نمی دانی از گفتن این حقیقت رویگردان نباش.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۳:۴۸

کلام امیر(ع)؛
مرز میان اعمال و تاثیر دوری از افراط و تفریط
خبرگزاری شبستان: انسان مومن هرگز در کارهای خود افراط و تفریط نمی کند و برای هر کاری که می خواهد انجام دهد حد میانه را در نظر می گیرد چون هیچ چیز در این دنیا ثابت نیست و بدون اذن خداوند کاری انجام نمی شود.

۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۱:۴۳

فراخوان کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی منتشر شد
خبرگزاری شبستان: مدیر اجرایی کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه گفت: فراخوان کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی منتشر و مراسم اختتامیه آن ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۳:۴۶