خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Tuesday, October 20, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مهدی باوران
یک کارشناس مهدوی:
زیارت اربعین چهار وظیفه منتظران در عصر غیبت را تشریح کرده است
حجت‌الاسلام عبادی با بیان‌اینکه زیارت اربعین وظایف ما در مقابل امام را بیان کرده است، گفت: تولی و تبری، اعتقاد به حتمی بودن تحقق وعده‌های الهی و باور به رجعت از مهمترین آموزه‌های مهدوی ازجمله تکالیف منتظران در این زیارت است.

۱۳۹۹/۷/۱۹ - ۱۰:۵۱

مهدویت به روایت زیارت عاشورا
فلسفه تکرار لعن‌ها و سلام‌ها در زیارت عاشورای ابی‌عبدالله(ع)
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت به شرح چرایی تکرار لعن‌ها و سلام‌ها در زیارت عاشورا، گفت: با لعن‌ها از منافقان امروز هم اعلام برائت می‌کنیم کسانی که همچون یزید و معاویه مقابل امام زمان(عج) می ایستند و این راهی برای نزدیک شدن به ظهور است.

۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۱:۰۱

مهدویت به روایت زیارت عاشورا
ظلم‌هایی که مسیر امامت را به کربلای غیبت ختم کرد
یک کارشناس مهدوی با بیان‌اینکه زیارت عاشورا به ظلم‌هایی که در حق اهل بیت(ع) روا داشته شد، اشاره دارد، گفت: غصب خلافت، سلب امنیت و آسایش و گرفتن حق حیات با به شهادت رساندن ائمه(ع) ازجمله ظلم‌هایی است که نهایتاً کار را به غیبت امام مهدی(عج) کشاند.

۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۰:۳۴

مهدویت به روایت زیارت عاشورا
کدام عاملان عاشورا در دایره انتقام امام مهدی(عج) قرار می‌گیرند؟
یک کارشناس مهدوی با اشاره به اعلام آمادگی زائران در زیارت عاشورا برای همراهی امام مهدی(عج) در گرفتن انتقام قاتلان سیدالشهداء(ع)، گفت: در این زیارت به همه گروه‌های معاضد و معاند امام حسین(ع) اشاره شده، که از همه آنان در عصر ظهور انتقام گرفته می‌شود.

۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۱:۱۷

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران اعلام کرد
تشکیل رسته خادمان سلامت در مسجد مقدس جمکران
حجت‌الاسلام حسین‌آبادی گفت: دست اندرکاران برگزاری مراسم عزاداری محرم در مسجد مقدس جمکران برای رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی رسته جدید در حوزه خدمت‌گذاری تحت عنوان «خادمان سلامت» را ایجاد کردند.

۱۳۹۹/۶/۱ - ۱۴:۳۰

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم:
اتوبوس‌های خطوط مسجد مقدس جمکران در دهه نخست محرم افزایش می‌یابد
ذاکریان از افزایش اتوبوس‌های خطوط مسجد جمکران در دهه نخست ماه محرم خبر داد و گفت: با توجه به برگزاری مراسم عزاداری دو هیئت بزرگ شهر قم در محوطه و حیاط مسجد مقدس جمکران تعداد اتوبوس‌های این خط افزایش می‌یابد.

۱۳۹۹/۶/۱ - ۱۴:۲۷

دبیر شبکه ملی وارثون (جهاد و شهادت):
آزادگان، انتظار تراز برای ظهور امام زمان(عج) را در عمل نشان دادند
حجت‌الاسلام جوشقانیان با بیان‌اینکه آزادگان، انتظار تراز برای ظهور امام زمان(عج) را در عمل نشان دادند، گفت: همه رزمندگان دفاع مقدس اعتقاد داشتند که در آخرالزمان و عصر غیبت حضرت مهدی(عج) ما یَله و راحت نیستیم و همین مانع از یاس و ناامیدی آنها می‌شد.

۱۳۹۹/۵/۲۷ - ۱۰:۲۰

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد حضرت مهدی موعود(عج):
بها و جایگاه انسان نزد خدا به دعا است/ دغدغه شب و روز عرفه ما امام زمان(عج) و ظهور باشد
حجت‌الاسلام کفیل با بیان‌اینکه بهترین مدل و روش برای جذب فیض خدا و رفع گرفتاری‌ها، دعا است، گفت: بهترین دغدغه شب و روز عرفه و قربان ما دعا برای امام زمان(عج) و فرج آن حضرت(عج) باشد.

۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۴:۵۸

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران اعلام کرد
برنامه کمک‌های مومنانه مسجد جمکران برای دهه امامت و ولایت
صدوقی گفت: مسجد مقدس جمکران در مرحله دوم از لبیک به مطالبه مقام معظم رهبری برای کمک‌های مومنانه و مواسات، طرح قربانی برای سلامتی امام زمان(عج) را به مناسبت دهه امامت و ولایت از 7 تا 21 مردادماه اجرا می‌کند.

۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۴:۴۳

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
اگر مردم راه غدیر را پیش می‌گرفتند امثال بنی‌العباس‌ قدرت نمی‌یافتند/ با کفران نعمت امامت به حسرت غیبت دچار شدیم
حجت‌الاسلام نصوری با شرح نکات مهدوی آیه ۳۰ سوره مبارکه یس، گفت: اگر مردم قدر اهل بیت(ع) را می‌دانستند و راه غدیر را پیش می‌گرفتند دیگر بنی‌امیه‌ها و‌ بنی‌العباس‌ها در تاریخ به قدرت نمی‌رسیدند. کفران نعمت امامت، مردم را به حسرت غیبت مبتلا کرد.

۱۳۹۹/۵/۵ - ۰۸:۴۶

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت:
فلسفه ازدواج در سبک زندگی منتظرانه، زمینه‌سازی برای ظهور و تربیت نسل منتظر است
حجت‌الاسلام ملایی با بیان‌اینکه ازدواج در سبک زندگی منتظرانه زمینه‌ساز ظهور است نه هدف غایی، گفت: با چنین هدفی بسیاری از سنت‌های خرافی و انحرافی که در مسیر ازدواج مانع‌تراشی می‌کنند از بین می‌رود.

۱۳۹۹/۵/۴ - ۱۳:۰۰

به مناسبت هفته ازدواج؛
از واسطه‌گری ازدواج تا تامین جهیزیه نوعروسان بی‌بضاعت در هیئت زمینه‌سازان ظهور
عصارزاده با تشریح فعالیت هیئت زمینه‌سازان ظهور درباره ازدواج آسان، گفت: پویش «#با هم بسازیم، ازدواجی آسان» با هدف واسطه‌گری و کاهش هزینه‌های ازدواج و نیز تامین جهیزیه نوعروسان بی‌بضاعت در هیئت دنبال می‌شود.

۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۲:۱۷

راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک در مسجد مقدس جمکران
مدیر پشتیبانی مسجد مقدس جمکران از راه‌اندازی کارگاه تولیدی با ظرفیت هفتگی دو هزار ماسک به همت خادمان این مکان مقدس خبر داد.

۱۳۹۹/۵/۱ - ۱۴:۱۳

راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک در مسجد مقدس جمکران
مدیر پشتیبانی مسجد مقدس جمکران از راه‌اندازی کارگاه تولیدی با ظرفیت هفتگی دو هزار ماسک به همت خادمان این مکان مقدس خبر داد.

۱۳۹۹/۵/۱ - ۱۳:۴۹

مسئول دفتر جهاد اسلامی در ایران:
اهالی مساجد و معتقدان به مسجد جمکران، باید از مسجدالاقصی حمایت کنند
ابوشریف تاکید کرد: تمام مسلمانان به‌ویژه کسانی که به مساجد می‌روند مانند مسجد مقدس جمکران که صدها هزار نفر در آن نماز می‌خوانند باید در کنار مردم فلسطین از مسجدالاقصی حمایت کنند.

۱۳۹۹/۴/۲۵ - ۱۲:۳۱

یک کارشناس مهدوی:
امام غایب(عج)، نعمت باطنی است/ دو راه شکر بر وجود امام عصر(عج)
حجت‌الاسلام نصوری با اشاره به آموزه‌های مهدوی آیه ۲۰ سوره لقمان، گفت: امام کاظم(ع) در تفسیر این آیه فرمودند: نعمت ظاهری، امام ظاهر است و نعمت باطنی امام غایب، ... شخص او از دیدگان مردم غایب است اما یاد او از قلوب مؤمنین غایب نمی‌شود.

۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۱۱:۱۸

یک کارشناس مهدوی:
قرآن ارتباط با امام زمان(عج) را راه نجات از همه شرور می‌داند
حجت‌الاسلام وحیدی با اشاره به آموزه‌های مهدوی آیه ۲۰۰ سوره مبارکه آل‌عمران، گفت: هر که می‌خواهد از جمیع شرور دور شود و به همه خیرات دست یابد، باید ارتباط خود با امام زمان(عج) را تقویت کند.

۱۳۹۹/۳/۲۶ - ۱۴:۲۵

ویزیت رایگان زائران مشکوک به کرونا در دارالشفای مسجد مقدس جمکران
مسئول دارالشفای حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) مسجد مقدس جمکران با اشاره به بازگشایی ۲۴ ساعته این مکان مقدس، گفت: زائران می‌توانند در صورت وجود هر گونه علائم غیرطبیعی به دارالشفا در مقابل باب المعصومه(س) مراجعه کنند.

۱۳۹۹/۳/۱۶ - ۱۸:۰۷

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
دادگستر جهانی قطعاً انتخاب خدا است/ با ظهور تاریخ مصرف دیگر ادیان به پایان می‌رسد
حجت‌الاسلام نصوری با بیان اینکه اسلام در عصر ظهور بر دیگر ادیان پیروز می‌شود، گفت: بنابر تصریح قرآن کسی که می‌آید دنیای امروز جهان را پر از عدل و داد و بر همه غلبه و‌ پیروزی پیدا می‌کند قطعاً انتخاب شده خداوند است.

۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۰۹:۱۳

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
باید مسئله بیعت با امام زمان(عج) را جدی بگیریم/ بیعت با امام(ع) تعارضی با توحید و توکل ندارد
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه بیعت گرفتن از مردم با توحید و توکل تعارض و تضاد ندارد، گفت: اول باید با امام زمان(عج) عهد ببندیم، بعد تعهدمان را محکم و سپس با ایشان بیعت کنیم. باید بیعت با امام زمان(عج) را جدی گرفت و کیفیت این بیعت را دانست.

۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۵۰