خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سلفی گری
تبلیغات سلفی ها در اسکندریه مصر/ منظور از انتشار لیست مساجد چیست؟
مدیرتبلیغات اوقاف اسکندریه تاکید کرد که اجازه نفوذ هیچ جریان دینی برای سیطره بر مساجد این شهر را نمی دهد.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۳:۴۳

محقق و پژوهشگر فِرَق تشریح کرد
آینده سلفی‌گری/سلفی گری با وهابیت سیاسی حیات خود را ادامه می دهد
حجت الاسلام پورامینی با تشریح «آینده سلفی‌گری»، تاکید کرد: آینده محتمل با محوریت جریان «وهابی سیاسی» ادامه یابد، حضور این جریان در جهان اسلام به شرط محدود ساختن اخوان اصلاحی خواهد بود و نسبت به تکفیری های ستیزه جو لا بشرط خواهند بود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۰

معرفی کتاب//
روایت «جریان‌شناسی تفسیر سلفی» از افکار وهابیت
کتاب «جریان‌شناسی تفسیر سلفی» به قلم علی فتحی به منظور کمک به دانش پژوهان تفسیر و علوم قرآنی، کلام، تاریخ و ادیان و مذاهب اسلامی برای آشنایی و کنکاش درباره سلفیه وهابی، منتشر شده است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۷

بررسی فراز و فرودهای سلفی پژوهی
نشست علمی «فراز و فرودهای سلفی پژوهی» از سلسله پیش نشست های همایش «نقش انقلاب اسلامی در تأسیس و توسعه علوم انسانی» و با سخنرانی محمدباقر پورامینی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۰:۴۵

همایش ملی «نقد مبانی سلفی گری» برگزار می شود
همایش ملی «نقد مبانی سلفی گری» با محورهایی همچون مبانی و ابعاد فلسفی – عرفانی و مبانی و ابعاد کلامی توسط دانشگاه علامه طباطبایی(ره) برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۱۲:۱۸

« بنیاد تفکر سلفی» نقد می شود
خبرگزاری شبستان: نشست علمی «نقد کتاب بنیاد تفکر سلفی» با ارائه محمدباقر پورامینی چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۳:۴۲

ورود «سلفی گری افراطی» به بازار نشر
خبرگزاری شبستان: سپاه صحابه در پاکستـان، القاعـده در کشورهـای عـربـی، جیـش النصره در سوریه و داعش در عراق و شام، نمونه‌های عینی افراط‌گرایان سلفی وهابی است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۰:۳۹

در گستره شریعت مطرح شد:
قوم‌گرایی و ملی‌گرایی در ۲۰ سال آینده در منطقه رشد می‌کند/جهان اهل سنت راهی جز مردمسالاری دینی ندارد
خبرگزاری شبستان: سید جواد میری: وضعیت جریان های تروریستی و تکفیری که در ۱۰ یا ۲۰ سال آینده داریم فروکش می‌کند اما دو اتفاق در جهان اسلام خیلی قوی و شدیدتر خواهد شد: قوم‌گرایی و ملی‌گرایی؛ فرمانیان: جهان اهل سنت راهی جز مردمسالاری دینی ندارد.

۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۳:۴۳

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
مقابله علمی کلامی با وهابیت واجب عینی است/پشت پرده حمایت عربستان از سلفی گری!
خبرگزاری شبستان: امروز باید شیعه و اهل سنت در مقابل وهابیت به اجماع برسند. لازم است که دانش پژوهان و حوزویان دست به کار شوند و به تعبیر آیت الله سبحانی این واجب عینی است که در بحث علم کلام به این مسایل و مباحث ورود شود.

۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۰:۱۹

کارشناس و پژوهشگر فِرَق و مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان:
زنگ خطری که مراجع صدایش را شنیده اند/چرا باید با سلفی گری مبارزه کنیم؟
خبرگزاری شبستان: اگرچه سلفیت ظاهر زیبایی دارد ولی مفهوم و معنایی که این روزها مدنظر وهابی ها است چیز دیگری است. دیدگاه سلفیت، عقل و غیرمحسوسات را قبول ندارد، تفسیر قرآن و روایات و اجماع علما را نمی پذیرد و آتش تکفیر را به جان اسلام انداخته است.

۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۰۹:۲۸

دوره تخصصی سلفی شناسی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: دوره تخصصی سلفی شناسی به منظور وحدت و همگرایی بین مسلمانان و دفع فتنه سلفیت تکفیری به همت جامعه المصطفی(ص) برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۴:۳۲

واکاوی نسبت میان وهابیت و جریان سلفی
خبرگزاری شبستان: نسبت میان وهابیت و جریان سلفی صبح امروز در نشستی علمی بررسی می شود.

۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۱

از تولد سلفی‌گری لیبرال تا قمارخانه اشرف در عصر اندیشه
خبرگزاری شبستان: تازه ترین شماره از مجله عصر اندیشه با پرونده‌هایی از سلفی‌گری لیبرال، کودتای تکنوکرات‌ها و سرمایه‌داری رانتی به چاپ رسید.

۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۶:۱۶

رجبی‌‌دوانی تبیین کرد:
گذری بر شکل‌گیری سلفیه/ فقاهت بدون تفکر منجر به تکفیر می شود
خبرگزاری شبستان: مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به ریشه‌های دیرینه سلفیه، تصریح کرد: وقتی فقاهت صرفاً از حدیث و بدون تفکر روی آن حاصل شود، پیدایش موج تکفیری دور از ذهن نخواهد بود.

۱۳۹۳/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۰

برگزاری کارگاه هم اندیشی جریان شناسی وهابیت و سلفی گری در اهواز
خبرگزاری شبستان: کارگاه هم اندیشی اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز با موضوع جریان شناسی وهابیت و سلفی گری در 16 بهمن در سالن اجتماعات سازمان مرکزی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می شود.

۱۳۹۳/۱۱/۱۴ - ۱۷:۴۲