خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

الجمعة ٦ رجب ١٤٣٩

Friday, March 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مرکز تخصصی مهدویت
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی قم در گفت وگو با شبستان:
شاهراه رسیدن بشر به همه آرزوهایش/تعجیل در فرج سرآمد دعاهای «لیله الرغائب» است
خبرگزاری شبستان: امیدیان با اشاره به کیفیت دعا در لیله الرغائب، گفت: ظهور حضرت مهدی(عج) همه آرزوهای بشر در عرصه های فردی و اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... را محقق می کند، پس باید در لیله الرغائب ظهور را سرلوحه دعاهایمان قرار دهیم.

۱۳۹۷/۱/۲ - ۰۹:۴۴

مسئول اجرایی معاونت پژوهش مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
کدام دیدوبازدیدها دل امام زمان(عج) را شاد می کند؟!/صله رحم های نوروز؛ فرصت یارگیری در صف انتظار
خبرگزاری شبستان: صله رحم در سر زدن به اقوام خلاصه نمی شود بلکه یک منتظر باید از این فرصت برای یارگیری و منتظرپروری استفاده کند؛ توجه به امام زمان(عج) در دیدوبازدیدهای نوروزی می تواند برکات را برای یک سال آدمی رقم بزند.

۱۳۹۷/۱/۱ - ۰۸:۴۹

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
لحظه تحویل سال، فرصت بیعت با امام زمان (عج)/با «حَوِّلْ حَالَنَا» زمینه ساز ظهور می شویم
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: لحظه تحویل سال، بهترین زمان برای بیعت با امام زمان (عج) است تا اگر قطع رابطه ای با ایشان داشته ایم، ابتدا آشتی کنیم و اگر تا به امروز کوتاهی و قصوری داشته ایم، درصدد جبران آن برآئیم.

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۰۹:۱۹

به مناسبت ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا؛
شهدا ستارگان آسمان انتظار شدند/آرزوی بزرگ شهدا برای بعد از شهادت!
خبرگزاری شبستان: شهدا معارف مهدوی را درک کردند و تصمیم گرفتند در برابر ظلم بایستند تا زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشند؛ آنها در این عرصه موفق ظاهر شدند، برای همین هم خدا خریدارشان می شود و نزد او روزی می خورند: «عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ».

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۳

در گفت وگوی شبستان با کارشناس مرکز تخصصی مهدویت مطرح شد؛
«راهیان نور» مسیر ظهور را هموار می کند/کدام انتظار زمینه ساز فرج می شود؟!
خبرگزاری شبستان: تاکید مقام معظم رهبری بر ترویج فرهنگ شهادت و برگزاری اردوهای راهیان نور به جهتِ احیای فرهنگ شهادت طلبی در میان اقشار جامعه است، زیرا حضور در سرزمین های وقوع دفاع مقدس، نسل شهادت طلب تربیت خواهد کرد که می تواند ظهور را زمینه سازی کند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۰۹:۰۷

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفتگو با شبستان:
آشنایی زنان با فرهنگ انتظار ضامن تربیت نسل مهدوی است/نقش مادر در تعمیق ریشه محبت به امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: ترتبیت فرزندانی منتظر و مهدوی یاور نیازمند تثبیت جایگاه زنان در جامعه و آشنایی هرچه بیشتر آنان با فرهنگ انتظار است. این مادر است که ریشه محبت به اهل بیت(ع) و امام عصر(عج) را در دل فرزند خود پرورش می دهد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۰۹:۴۹

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
راز علاقه خاص امام صادق(ع) به سلمان فارسی/ارتباط «انتظار» و «احسان» در زمینه سازی ظهور!
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه منتظر برای زمینه سازی باید الگوهای رفتاری عصر ظهور را اخذ و پیاده کند، گفت: یکی از این ویژگی ها احسان و نیکوکاری است چنان که اثری از فقیر و نیازمند در آن دوران وجود نخواهد داشت.

۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۸

تربیت نسل مهدوی (۱۰)؛
«انتظار»، امید را مهمان همیشگی خانه ها می کند/چگونه جامعه برای ظهور به پا می خیزد؟!
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان اصفهان گفت: خانواده های منتظر از سویی با منبع بی پایان امیدواری یعنی فرهنگ انتظار مرتبط هستند و از سویی با تولید امیدواری میان آحاد جامعه، زمینه ظهور آن امیدِ آخرین را فراهم می آورند.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۰:۰۵

همکاری کانون های مساجد و مرکز تخصصی مهدویت برای تربیت نسل منتظر
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام نصوری با اشاره به نشست مشترک مسئولان این مرکز با دبیر ستاد عالی کانونی های فرهنگی هنری مساجد، گفت: جلوگیری از آسیب ها، انحرافات و بدعت های مهدوی در جامعه از پیشنهادهای مطرح شده در این نشست بود.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۰۶

مدرس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
میراث فاطمی برای دولت کریمه مهدوی/الگوگیری از حضرت زهرا(س) ما را زمینه ساز ظهور می کند
خبرگزاری شبستان: مدرس مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه امام باقر(ع) در وصف امام زمان (عج) می فرمایند: «ایشان بخشنده ای است که مال را به وفور می بخشد»، گفت: امام زمان (عج) در زمینه بخشندگی و انفاق هم از مادر خود الگو گرفته اند.

۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۰۹:۵۴

در گفت وگوی شبستان با کارشناس مهدوی مطرح شد؛
ظهور؛ تسکین دردها و آلام حضرت زهرا(س)/راز شباهت امام عصر(عج) به مادر در همتایی با لیله القدر
خبرگزاری شبستان: کارشناس مرکز تخصصی مهدویت گفت: وقتی حضرت زهرا(س) از سرنوشت سیدالشهدا(ع) و واقعه عاشورا باخبر شدند، محزون و ناراحت گشتند و پیامبر(ص) برای تسکین درد ایشان از ظهور امام زمان (عج) و انتقام حضرت حجت(عج) از قاتلان امام حسین(ع) سخن گفتند.

۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۰۹:۲۴

میزان تاثیر بروز علائم بر ظهور؟!/شرط اصلی فرج امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: قيام امام(عج) وابسته به تحقق علائم نيست، بلكه وقوع آنها خبر از نزديك ظهور مى دهد. پس به استثناى برخى از علائم (نشانه هاى حتمى)، هيچ يك دلالت ندارند كه ميزان نزديكى آن حوادث با ظهور چه قدر است؟

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۶

مهدویت در بازار نشر ...
شرایط ظهور از دیدگاه قرآن کریم به روایت حجت الاسلام قرائتی
خبرگزاری شبستان: اهمیت دعا برای ظهور، نقش توکل بر خدا در این زمینه، امدادهای غیبی و شرایط نزول آن، صبر و استقامت در راه خدا و ... از جمله مسائلی است که کتاب «شرایط ظهور از دیدگاه قرآن کریم» به آنها می پردازد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۰۹:۴۳

مهدویت در بازار نشر...
روایت «پنجه بر آفتاب» از فعالیت‌های غرب علیه مهدویت
خبرگزاری شبستان: «پنجه بر آفتاب؛‌ بررسی و تحلیل فعالیت ‌های غرب علیه باورداشت مهدویت» در سه بخش «توجه غرب به نقش و جایگاه اسلام در آخرالزمان»، «توجه غرب به منجی اسلامی، چرا و چگونه؟» و «توجه غرب به مهدویت شیعی و منجی‌باوری در ایران» تدوین شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۰:۳۹

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
فجر واقعی با ظهور رخ می نمایاند/دو شرطی که انقلاب برای ظهور باید به آنها عمل کند!
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام محمودی با اشاره به اشتراکات انقلاب اسلامی و ظهور مهدوی، گفت: فجر واقعی با ظهور امام زمان (عج) رخ می نمایاند، ایشان از میان تمام ظلمت ها، نور حقیقت را ساطع می کنند که تمام مردم را در برمی گیرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۰:۳۴

مهدویت در بازار نشر ...
شناخت نامه امام زمان(عج) به روایت «آخرین منجی»
خبرگزاری شبستان: «آخرین منجی» با موضوع شناخت ‌نامه امام مهدی علیه السلام ویژه ائمه جمعه، جماعات و مدیران توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) منتشر شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۱۰:۱۵

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
انتظار به سبک معمار انقلاب
خبرگزاری شبستان: يكى از خصوصيّات امام مديريت بحران است. الآن در دانشكده‏ مديريت، يك مديريت است به نام مديريت بحران، كه در شرايط حاد طرف چطور تصميم‏ گيرى كند؟ چون امام در كل عمرشان مديريتش بحران بود. يعنى شرايط دائم بحران بود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۸

حدیث انتظار...
امام خمینی (ره) به ما آموخت که «انتظار» در مبارزه است
خبرگزاری شبستان: دست ما اگر به نخل بلند وجود او نمی‌ رسد، دست خمینی(ره) که می‌ رسید. او آمد تا معنای «انتظار» را به این امت بیاموزد، در آینه وجود خود که اسوه مصادیق منتظران بود. و اکنون، دیگر دور افلاک را مرادی نیست جز آنکه منتظر مهدی(عج) باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۵

مطالبات مهدوی مردم از رسانه ملی؛
مهدویت را مهمان فیلم و سریال ها کنیم/چرا پاسخ رسانه ای به ادعاهای آخرالزمانی غرب نمی دهیم؟!
خبرگزاری شبستان: رسانه باید به مرتبط بودن نیاز روز جامعه با پیام مهدوی، توجه کند زیرا روش های تحمیلی و اجباری اثربخش نیست؛ همچنین، باید از منابع معتبر مهدوی استفاده و با اتخاذ منابع مناسب به نشر هدفمند آنها اقدام شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۰۹:۳۴

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی:
ویژگی های منتظرانه در سبک زندگی امام خمینی(ره)
خبرگزاری شبستان: ما زمان شاه، به شاه بله قربان مى‏ گفتيم، الآن هم به ولايت فقيه بله قربان مى‏ گوييم. منتهى شاه فاسق بود، فقيه عادل است. شاه نظر شخصى ‏اش را مى‏ گفت. فقيه نظر پيغمبر(ص) را مى‏ گويد. هدف شاه راضى كردن آمريكا بود. هدف فقیه

۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۰۹:۳۷