خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶

الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩

Monday, September 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مرکز تخصصی مهدویت
دستورالعمل انتظار در کلام امام صادق(ع)/چگونه از یاران صاحب الزمان(عج) شویم؟
خبرگزاری شبستان: کسی که جزء یاران حضرت قائم(عج) بودن، او را شاد می سازد (دوست دارد از یاران ایشان باشد) پس باید منتظر باشد و اهل ورع و پرهیز از گناه و اخلاق نیکو؛ پس اگر مُرد و حضرت قائم(عج) بعد از مردن او قیام نمود اجر همراهی ایشان را می برد.

۱۳۹۶/۷/۳ - ۰۹:۵۳

مهدویت؛ امتداد عاشورا(۱)
منظور از «اِمامٍ مَنْصُورٍ» در زیارت عاشورا/امامت بقیه الله(عج) خونبهای سیدالشهداء(ع) است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مهدوی با اشاره به پیوند مهدویت و عاشورا گفت: با شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) امامت نه تنها خاتمه نمی یابد، بلکه استمرار پیدا می کند چنان که خونبهای امام حسین(ع) امامت امام دوازدهم(عج) است و این شجره طیبه ادامه خواهد داشت.

۱۳۹۶/۷/۱ - ۰۹:۴۲

الزامات انتظار در فضای مجازی//۲
اعتیاد به فضای مجازی با روح انتظار در تضاد است/عواقب دعواهای مجازی برای جبهه منتظران
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه اخلاق وتربیت مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر لزوم ارائه هنرمندان مباحث مهدوی در فضای مجازی گفت: اگر انتظار را به عمل و رفتار جهادی معنا می کنیم، این عمل و رفتار جهادی بویژه در فعالیت های فرهنگی نیازمند صبر و حوصله است.

۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۰۹:۴۴

استاد حوزه و دانشگاه:
منتظران واقعی را چگونه بشناسیم؟/راز تحول همه چیز در دولت کریمه
خبرگزاری شبستان: نگاهي به روايات انتظار به خوبي نشان مي‌دهد كه منتظران واقعي را بايد در صف مجاهدان راه خدا شناخت كه از همه جهت خود را براي ياري امام آماده نموده‌اند.

۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۰۹:۴۹

کارشناس فِرَق و مذاهب اسلامی در گفت وگو با شبستان(۱):
ادعاهای آخرالزمانی داعش/مهدویت مورد اجماع علمای دین است
خبرگزاری شبستان: داعش با تمسک به روایات دروغین خود را برترین مسلمانان می دانند و معتقدند درگیری و دشمنی اصلی آنها با دشمن بعید یعنی جهان کفر و مسیحیت است و دشمن قریب خود یعنی شیعیان را هم رافضه می خوانند و مدعی هستند آخرالزمان در حال فرا رسیدن است.

۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۰۹:۰۴

مراسم افتتاحیه دروس مرکز تخصصی مهدویت
مراسم افتتاحیه دروس مرکز تخصصی مهدویت، سال تحصیلی ۹۷-۹۶ با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران در مرکز تخصصی مهدویت قم برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۲۳:۴۶

با امکان جذب در مراکز آموزشی؛
دوره آموزشی «آینده پژوهی راهبردی در حوزه های علمیه» برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسوول دبیرخانه راهبردی مهدویت مركز تخصصی مهدویت از برگزاری دوره آموزشی «آینده پژوهی راهبردی در حوزه های علمیه» به همت این مركز خبر داد.

۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۵:۱۹

۱۴ شهریور ماه؛
آغاز سال تحصیلی مركز تخصصی مهدویت با حضور تولیت مسجد جمكران
خبرگزاری شبستان: مراسم افتتاحیه دروس مركز تخصصی مهدویت در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ با سخنرانی تولیت مسجد مقدس جمكران و رئیس ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۳:۴۴

بارگذاری ویژه نامه «غدیر و مهدویت» در فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: ویژه نامه «غدیر و مهدویت» با موضوعاتی همچون «كارگزاران حكومت علوی و مهدوی» و «راز محبوبيت علي عليه السلام» در فضای مجازی بارگذاری شد.

۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۵:۲۵

اتمام چهاردهمین دوره مهارت افزایی مهدوی مربیان مهد و پیش دبستانی كشور
خبرگزاری شبستان: چهاردهمین دوره مهارت افزایی مهدوی مربیان مهد و پیش دبستانی سراسر كشور با حضور ۵۰ شرکت کننده در قم به کار خود پایان داد.

۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۵:۲۴

الزامات انتظار در فضای مجازی//۱
تحلیل سطحی و نگاه احساسی به محتواهای مجازی، جبهه انتظار را تضعیف می کند
خبرگزاری شبستان: در برخی از کانال ها و صفحات مهدویِ شبکه های اجتماعی یک موضوع خاص زیاد مورد بحث و توجه قرار می گیرد و موضوعات دیگر مغفول می ماند و یا کمتر مورد توجه قرار می گیرد، در حالی که فعالیت مهدوی در این فضا باید همه جانبه باشد.

۱۳۹۶/۶/۷ - ۰۹:۵۳

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت به شبستان خبر داد:
ورود «ما منتظریم؛ خورشید مهدویت در منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای» به بازار نشر
خبرگزاری شبستان: کتاب «ما منتظریم؛ خورشید مهدویت در منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای» به کوشش حجت الاسلام و المسلمین حسن ملایی منتشر شد.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۵:۳۶

آخرالزمان و شیعیان مردود/
ضربات اختلاف بر روح انتظار
خبرگزاری شبستان: منتظران واقعی امام زمان(عج) باید صف واحد و منسجمی تشکیل دهند که هیج منافق و متظاهر به اسلام و متزلزلی بدان راه نیابد و اخلالی در صفوف آنان ایجاد نکند.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۱۱:۳۸

مسئول اجرایی معاونت پژوهش مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
ایجاد رغبت عمومی به امام زمان(عج) و مهدویت رسالت دولت زمینه ساز است
خبرگزاری شبستان: مسئول اجرایی معاونت پژوهش مرکز تخصصی مهدویت گفت: ایجاد رغبت عمومی، رسالت یک دولت زمینه ساز است، یعنی باید به گونه ای جایگاه امام(عج) را تببین کند که مردم به یقین برسند که هرچه برکت و رحمت داریم، ناشی از امام زمان(عج) است.

۱۳۹۶/۶/۵ - ۰۹:۰۹

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
شیوه نامه حضور منتظران در فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: منتظر اگر بنا دارد یار امام زمان(عج) باشد باید در شرایط کنونی جامعه، به روز باشد؛ امروز دشمن در فضای مجازی بسیار فعال است و صفحات مختلف و مستهجن بسیاری را ایجاد کرده، لذا یک صفحه به نام امام زمان(عج) هم آثار فراوان دارد.

۱۳۹۶/۶/۴ - ۰۹:۴۱

مدرس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۲
درس های انتظار در زندگی مشترک شهید حججی/منتظر در ازدواج هم رضایت خدا را می خواهد
خبرگزاری شبستان: نیازهای مادی در زندگی مهدوی با اندیشه الهی تامین می شود، زن و شوهر در زندگی مهدوی به یکدیگر عشق ورزی می کنند اما خود را وامدار لطف خداوند می دانند، برای همدیگر در این زندگی خط و خطوط می کشند اما براساس آنچه رضایت خداوند است.

۱۳۹۶/۶/۲ - ۰۹:۱۶

مدرس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۱
تاثیر ازدواج بر انتظار/عدالت محوری، زوجین را به امام زمان(عج) نزدیک می کند
خبرگزاری شبستان: همسرانی که در زندگی تاهلی عدالت را رعایت نکنند، نمی توانند بگویند می خواهیم یار امام زمان(عج) باشیم اما اگر عدالت و حق میان آنها رعایت شود و پای روی حقوق یکدیگر نگذارند، خود به خود با امام زمان(عج) وجه اشتراک می یابند.

۱۳۹۶/۶/۱ - ۰۹:۱۱

حجت الاسلام عالی:
علم و عدالت خدا با فرج، ظهور می کند/وقتی دچار انتظار تخیلی می شویم!
خبرگزاری شبستان: رفاه و آزادي‌هاي معقول همه‌ جا هست ولي اگر كسي فكر كند فقط ظهور همين است اين انتظار تخيلي است، انتظار واقعي نيست. اما حضرت(عج) براي اين چيزها نمي‌آيد. بلكه براي بالاتر از آن مي‌آيد. امام مهدی(عج) براي فرج الله مي‌آيد.

۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۹:۲۷

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت وگو با شبستان:
القاب امام زمان(عج)؛ نقشه راه منتظران/منتظر دفاع از مظلوم را محصور در زمان و مکان نمی کند
خبرگزاری شبستان: انسان نشسته را هرگز نمی توان در مواجه با ستم و ستمگران تصور کرد، انسانی می تواند در این مسیر باشد که با تمام هستی خود در این مسیر ایستاده است، لذا در روایات، پرکاربردترین لقب برای حضرت مهدی(عج)، «قائم» است.

۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰۹:۱۹

تربیت نسل مهدوی (۴):
نقش زنان در سربازپروری برای امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) اصفهان گفت: از دیدگاه قرآن، زن گاهی به عنوان کامل کننده و نیمه پنهان وجود مرد و گاهی بدون وجود مرد، مستقلا در جریان تاریخ سازی، تمدن آفرینی و انسان سازی، نقش منحصر بفردی دارد.

۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۰۹:۴۹