خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دانشگاه علوم پزشکی گلستان
معاون روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
خسارت جانی در پی باد و طوفان در گلستان گزارش نشده است
متکی گفت: تا کنون خسارت جانی از شرایط بد جوی در استان گلستان گزارش نشده است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۳

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
۳۱۵ هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد/ رشد چشمگیر حوزه درمان و بهداشت در انقلاب اسلامی
حسینی گفت: ۳۱۵ هیئت علمی در قسمت‎های مختلف دانشگاهی داریم و این در حالی است که در قبل از انقلاب تنها ۵ مورد مربی آن هم با مدرک لیسانس داشتیم و امروز ما در مقاطع مختلف دانشجوی خارجی را آموزش می‎دهیم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۴:۱۷

با حضور رئیس جمهور
بزرگ‌ترین پروژه طرح تحول سلامت در گلستان به بهره‎برداری می‎رسد
نعیمی از افتتاح مرکز تروما و اورژانس ۵ آذر گرگان با حضور رئیس جمهور خبر داد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۸:۰۶

رئیس کارگروه رایانش زیستی معاونت علمی ریاست جمهوری:
تحقیقات در دانشگاه‎های علوم پزشکی سرلوحه کار قرار گیرد/حمایت از دانشگاه‎های علوم پزشکی در قالب تقسیم کار ملی
نجاری به اهمیت تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: تحقیق باید در کشورهایی مانند ایران که منابع محدودی دارند در سرلوحه کار قرار گیرد.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۱:۲۹

رئیس کارگروه رایانش زیستی معاونت علمی ریاست جمهوری:
رایانش زیستی یک ضربه محکم به سلطنت علم است/ تجلیل از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی گلستان
نجاری گفت: رایانش زیستی یک ضربه محکم به سلطنت علم است، درگذشته هر یک از دانشگاه‌ها مرکز علمی بود ولی دیگر این‌گونه نیست.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۲:۲۹

ساخت خانه بهداشت توسط مجمع خیرین در کرمانشاه
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بعد از وقوع زلزله کرمانشاه خانه بهداشت توسط مجمع خیرین سلامت گلستان در این استان در حال ساخت است.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۴:۰۹

نماینده ولی فقیه در گلستان:
خدمات بهداشتی درمانی بیشتری باید در مناطق محروم و مرزنشین ارائه شود
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه در بحث عدالت سلامت گلستان از سایر استان‌های کشور عقب‌تر است، گفت: باید خدمات بهداشتی درمانی در مناطق محروم و مرزنشین بیشتر ارائه شود.

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۲:۵۹

بیمارستان طالقانی گنبد با کمبودهای پزشکی مواجه است
خبرگزاری شبستان: مشاور رئیس دانشگاه و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس گفت: بیمارستان طالقانی گنبد با چالش ها و کمبودهای پزشکی مواجه است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۸

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:
فعالیت ۶۰۸ خانه بهداشت در گلستان/ ۲۵۰۰ مادر باردار از مرگ حتمی نجات یافتند
خبرگزاری شبستان: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان از فعالیت ۶۰۸ خانه بهداشت در سطح استان خبر داد و گفت: چهار هزار و ۵۵۰ نفر در مراکز بهداشت و خانه های بهداشت استان مستقر هستند که در این بخش با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۶

تشکیل مراکز مراقبت از بیماران در منازل با نظارت بیمارستانها
خبرگزاری شبستان: به منظور تداوم و هماهنگی در ارائه خدمات مراقبتی به بیماران پس از ترخیص از بیمارستانها مراکز مراقبت از بیماران درمنزل با نظارت دفتر مدیریت خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گلستان تشکیل شد.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۳:۱۸

وجود ۱۸۰۰ بیمار اچ آی وی در گلستان/ ۸۵ درصد بیماران مرد هستند
خبرگزاری شبستان: معاون فنی مرکز بهداشت گلستان از وجود یک هزار و ۸۰۰ بیمار اچ آی وی در استان خبر داد و گفت: تا کنون ۲۱۴ نفر شناسایی شدند که این خود مشکل است.

۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۳:۴۷

اخلاق در زندگی بشر جایگاه والایی دارد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه اخلاق در زندگی بشر جایگاه والایی دارد، گفت: ترویج اخلاق در بین امت اسلامی جزو فلسفه بعثت پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) بود.

۱۳۹۶/۹/۱ - ۰۰:۳۶

۹۰ درصد از مرگ و میرهای کشور مربوط به بیماری های غیر واگیر است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه با گزارش های انجام شده امروز ۹۰ درصد از مرگ و میرها مرتبط به بیماری های غیر واگیر است، گفت: نخستین علت مرگ و میر بیماری های قلبی است.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۴:۲۸

کارمندان به لحاظ جسمی در معرض آسیب هستند
خبرگزاری شبستان: معاون فنی معاونت بهداشتی استان گلستان گفت: از نظر تحرک بدنی و ظرفیت های قلبی و تنفسی کارمندان در معرض آسیب هستند که این نیازمند به مداخله است.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۴:۲۸

رئیس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت:
غالب بیماری های شغلی درمان پذیر نیستند/ بیماری های غیر واگیر شغلی نیازمند توجه اساسی هستند
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت بحث سلامت شغلی را از جمله موارد مهم دانست و گفت: غالب بیماری های شغلی درمان پذیر نیستند و یا اگر هم باشند درمان آن پر هزینه است که باید در این راستا تدابیری اندیشیده شود.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۴:۱۲

طرح تحول سلامت یکی از اساسی ترین برنامه‌های کشور محسوب می شود
خبرگزاری شبستان: معاون وزیر بهداشت گفت: طرح تحول سلامت یکی از مهمترین و اساسی ترین برنامه‌های کشور محسوب می شود چرا که سلامت جامعه یکی از مهمترین و موضوعات کشور به شمار می آید.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۳:۰۹

زیرساخت های روستایی نیازمند ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار است
خبرگزاری شبستان: معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در نظام ارجاع ۳۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های روستایی نیازمند به اعتبار است.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۵:۵۱

بیمارستان طالقانی گرگان از شرایط مناسبی برخوردار نیست
خبرگزاری شبستان: معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص بیمارستان طالقانی گرگان، گفت: این بیمارستان از شرایط خوبی برخوردار نیست.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۴:۱۶

۷۵ هزار نفر متقاضی خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی کشور هستند
خبرگزاری شبستان: قائم مقام اجرایی و مشاور علمی و پژوهشی معاونت فرهنگی و وزارت بهداشت گفت: حدود ۷۵ هزار نفر دانشجو در کشور متقاضی خوابگاه هستند که از این تعداد ۵۰ هزار نفر آنان در خوابگاه ها مستقر هستند.

۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۰۸:۵۹

صدور مجوز سه مرکز خدمات پرستاری در گلستان
خبرگزاری شبستان: مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به تاسیس مرکز مشاوره و ارائه مراقبت های پرستاری در منزل، گفت: در حال حاضر سه مرکز در استان گلستان دارای پروانه بهره برداری است.

۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۰۲:۰۱