خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶

الثلاثاء ١ ذو القعدة ١٤٣٨

Tuesday, July 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تئاتر
عزت الله مهرآوران:
جشنواره تئاتر رضوی عامل پیوند هنرمندان و جوانان به برکت نام امام رضا(ع) است
خبرگزاری شبستان: بازیگر پیشکسوت عرصه تئاتر و هنر کشور گفت: جشنواره تئاتر رضوی یکی از افتخارات فرهنگی کشور و عامل پیوند هنرمندان و جوانان به برکت نام امام رضا(ع) است.

۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۴:۴۵

حسن معجونی و آخرین روزهای اجرای دو نمایش
خبرگزاری شبستان: نمایش های «ماجرای متران پاژ» و «سه خواهر» به کارگردانی حسن معجونی به آخرین روزهای اجرای خود رسیدند و تنها تا دوم مرداد به صحنه می روند.

۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۷:۲۷

«شرق دور شرق نزدیک» به تئاتر شهرزاد می آید
خبرگزاری شبستان: نمایش «شرق دور شرق نزدیک» تازه ترین اثر نمایشی حمیدرضا نعیمی است که از پنجم مرداد ماه در سالن شماره ی یک تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۴:۳۷

با حضور ۹ گروه نمایشی؛
مرحله نهایی پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در بجنورد آغاز شد
خبرگزاری شبستان: مرحله نهایی پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره با حضور هنرمندانی از استان‌های منطقه دو کشور به میزبانی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی آغاز شد.

۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۴:۲۱

«یک دقیقه و سیزده ثانیه» از زندگی کارتن خواب ها
خبرگزاری شبستان: شهرام گیل آبادی نمایش یک دقیقه و سیزده ثانیه را از اول مرداد ماه به تماشاخانه ی ایرانشهر می آورد.

۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۷:۵۸

حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از جشنواره منطقه ای تئاتر مرصاد
خبرگزاری شبستان: انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از جشنواره منطقه ای تئاتر مرصاد حمایت می کند.

۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۷:۴۶

مازندران، میزبان جشنواره هنرهای نمایشی جوانان مساجد کشور/قائل به تفکیک جنسیتی در جشنواره تئاتر هستیم
خبرگزاری شبستان:مدیرکل هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی مساجد کشور با تاکید اینکه در بخش تئاتر جشنواره هنرهای نمایشی قائل به تفکیک جنسیتی هستند، گفت:امسال خواهران می توانند در بخش های انفرادی این جشنواره شامل فیلم کوتاه و نمایش نامه نویسی شرکت نمایند.

۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۳:۱۹

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت ارشاد در نشست چشم انداز تئاتر استان ها مطرح کرد:
تصمیم دولت بر واگذاری مدیریت مراکز فرهنگی به بخش خصوصی است
خبرگزاری شبستان: قاسم خسروی واگذاری مدیریت مجتمع‌های فرهنگی به بخش خصوصی را راهکاری برای بهبود شرایط مجتمع‌های فرهنگی هنری کشور دانست.

۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۱:۰۳

مدیر پشتیبانی پورتال های استانی ایران تئاتر تاکید کرد:
تکثیر ایران تئاتر با فعالیت مستمر درگاه های استانی ممکن می شود
خبرگزاری شبستان: ابراهیم گله‌دار زاده در نشست چشم انداز تئاتر استان ها به بیان ضرورت ها و نیازهای لازم برای توسعه ی پورتال ایران تئاتر پرداخت و گفت: استان‌ها با اتکای به خود می توانند هدف تکثر ایران تئاتر را در همه ی صفحه های استانی محقق کنند.

۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۰۹:۵۱

دبیر جشنواره تئاتر فجر در نشست چشم انداز تئاتر استان ها مطرح کرد:
هدف جشنواره فجر کشف چهره های تازه است
خبرگزاری شبستان: فرهاد مهندس پور با بیان اینکه بخش مهمی از کارگردان های جریان ساز تئاتر کشور از جشنواره ی تئاتر فجر معرفی شده اند، تاکید کرد: کانال های ورودی جشنواره های استانی به فجر باید کوچک تر شوند تا جشنواره محل کشف و معرفی چهره های تازه باشد.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۸:۳۹

افتتاح نمایشگاه آثار زنده یاد داوود رشیدی
مراسم جشن تولد ۸۳ سالگی هنرمند فقید تئاتر، داود رشیدی به همراه گشایش نمایشگاه این هنرمند در سالن اجتماعات مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۸:۳۲

مرادخانی در نشست چشم انداز تئاتر استان ها تاکید کرد:
مدیریت فضاهای نمایشی به مردم سپرده شود/ حمایت از حیات تماشاخانه های خصوصی چالش بخش دولتی
خبرگزاری شبستان: معاون امور هنری وزارت ارشاد معتقد است: انجمن نمایش استان ها لزوما نباید به اداره فضاهای تئاتری ورود کند و بهتر است نقش حامی و هدایت گر جریان های خصوصی را بر عهده بگیرد. نگهداشت و حفظ تئاتر خصوصی، وظیفه ی مهمی است که دولت برعهده دارد.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۷:۴۳

مدیر کل امور استان های وزرات ارشاد در نشست چشم انداز تئاتر استان ها:
ریشه برخی اختلافات نبود گفتمان هنری واحد است
خبرگزاری شبستان: محمد مهدی احمدی در نخستین روز نشست چشم انداز تئاتر استان ها گفت: اگر تعاملات در استانی براساس قانون انجام نشود، با تعارضات میان هنرمندان و انجمن‌ها مواجه می شویم و علت بروز این مشکلات نبود گفتمان هنری واحد است.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۸:۴۱

مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی مطرح کرد:
لزوم اعتماد به انجمن نمایش استان ها/ واگذاری مدیریت تالارهای دولتی به اهالی تئاتر
خبرگزاری شبستان: مهدی شفیعی، توجه به ظرفیت بی نظیر تئاتر در ارتقای فرهنگ عمومی، جامعه پذیری، فرهنگ پذیری، رشد اجتماعی کودکان و نوجوانان، اقتصاد فرهنگ و ارتقای شرایط اقتصادی فعالان حوزه تئاتر را از محورهای نشست دو روزه چشم انداز تئاتر استان ها دانست.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۵:۰۰

وزیر ارشاد در چشم انداز تئاتر استان ها مطرح کرد:
گفتمان تئاتر در دهه چهارم باید اجتماعی باشد
خبرگزاری شبستان: صالحی امیری تاکید کرد: گفتمان تئاتر در دهه ی چهارم باید مبتنی بر اجتماعی شدن تئاتر باشد. چالش بزرگ جامعه ی ما، چالش اخلاقی است و از ستایش تا آتنا، فریاد مظلومیت و نشانه ی افول اخلاق در جامعه ی ماست.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۲:۱۴

فرهاد مهندس پور در نشست خبری جشنواره تئاتر فجر مطرح کرد:
انتخاب آثار جشنواره بر عهده جامعه تئاتری است
خبرگزاری شبستان: فرهاد مهندس‌پور در نشست رسانه ای جشنواره تئاتر فجر گفت: اینکه جامعه ی تئاتری خودش بتواند آثار را انتخاب کند، اتفاق درست تری است که می تواند ضریب اشتباهات را پایین بیاورد. در آن صورت حتی اگر اشتباهی رخ دهد، یک اشتباه دسته جمعی است.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۶:۵۸

بازیگر برگزیده جشنواره تئاتر فجر در گفت و گو با شبستان:
می خواستم زن اثیری بوف کور باشم
خبرگزاری شبستان: هرگاه داستانِ بوف کور را می خواندم، علاقه داشتم تا بتوانم روزی در نقش زن اثیری بازی کنم و خوشحالم که این اتفاق در نمایش محمد علی سجادی روی داد.

۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۵:۰۳

نمایش های تالار سمندریان به پایان می رسند
خبرگزاری شبستان: نمایش های «روال عادی» و «بوف نه چندان کور» که از سی و یکم خرداد ماه در سالن استاد سمندریان مجموعه ی ایرانشهر روی صحنه رفته بود، تا پایان تیرماه روی صحنه خواهند بود.

۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۲:۴۸

تفاهم نامه دبیرخانه کهگیلویه و بویراحمد با ستاد عالی مساجد منعقد شد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تفاهم نامه فرهنگی برنامه‌ های سال ۱۳۹۶ بین این اداره کل و ستاد عالی کانون‌ های فرهنگی و هنری مساجد کشور منعقد شد.

۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۰۸:۴۶

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:
تئاتر چیزی جز مکارم‌ اخلاق نیست
خبرگزاری شبستان: زارعی معتقد است، تئاتر هنری است که تنها به انسان و ارزش‌های اخلاقی انسان می‌پردازد و مروج اخلاق در جامعه است.

۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۲۱:۱۳