خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

السبت ١١ رمضان ١٤٣٩

Saturday, May 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آیت الله اعرافی
آیت الله اعرافی در گفت وگو با شبستان:
مسجد؛ مهمترین پایگاه انتقال اندیشه دینی/کانون های مساجد در ترویج فرهنگ اسلامی اثرگذارند
خبرگزاری شبستان: اگرچه اندیشه دینی در قالب های مختلفی سینه به سینه به نسل ها منتقل شده اما یکی از مهمترین نهادهای اثرگذار در این باره مسجد بوده که همواره به مثابه مرکز ثقل گسترش و تقویت اندیشه متعالی دین فعال بوده است.

۱۳۹۷/۲/۲۰ - ۰۹:۱۹

آیت الله اعرافی در دیدار معاون وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد
باید به جوانان مسئولیت داد و اعتماد کرد/لزوم همکاری وزارت ورزش و جوانان و حوزه های علمیه
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه های علمیه با تاکید بر اینکه باید به جوانان مسئولیت داد گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی کرد و در موضوع هنر و دانش افزایی نیز سرمایه گذاری کرد.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۳:۵۸

آيت الله اعرافي:
ادارات قم بايد در خدمت به مردم و پاسخگويي به نيازهايشان الگو باشند
خبرگزاری شبستان:آيت الله اعرافي‌با بيان اينكه قم مظهر تجلي معارف اسلامي در همه ي زمينه هاست گفت: ادارات قم بايد در خدمت به مردم و پاسخگويي به نيازهايشان الگو باشند.

۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۰۹:۳۹

امام جمعه قم تصریح کرد:
لزوم بصیرت و حضور آگاهانه ملت برای عبور از بحران‌های جدید/دشمنان به دنبال راه‌های جدید برای تحریم هستند
خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی با بیان اینکه امروز تلاش می‌کنند که نقض عهد کنند و برجام را کنار بزنند، عنوان کرد: دشمنان راه‌های جدیدی برای تحریم جستجو می‌کنند که کمرنگ سازی ارزش‌ها از جمله این راه هاست.

۱۳۹۷/۱/۱۰ - ۱۵:۴۰

کارنامه عملی جامعه المصطفی به درخت تنومندی در جهان اسلام تبدیل شده است
خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی گفت: جامعه المصطفی به عنوان مرکز بزرگ جهان اسلام توانسته ادبیات تعاملی و تعاونی را درحوزه فکر،نظر، نظام آموزشی و تعاملات عاطفی واموزش های بین المللی در پرتوانقلاب اسلامی به درخت تنومندی در جهان اسلام تبدیل کند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۸

در نشست مدیر حوزه های علمیه و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی مطرح شد؛
حوزه از فقدان مطالعات راهبردی رنج می برد/نگاه تحول خواهانه فرصت طلایی برای حوزه ایجاد می کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی: حوزه و روحانیت از فقدان مطالعات راهبردی درباره امروز و آینده رنج می برند و این از مسائل سرنوشت ساز برای حوزه است. آیت الله رشاد: امروز حضور عناصر خوشفکر و نگاه تحول خواهانه در رأس حوزه، یک فرصت طلایی محسوب می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۰۸:۵۴

آیت الله اعرافی:
ضعف در گفتمان سازی؛ چالش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی
خبرگزاری شبستان: «ضعف در گفتمان سازی» از جمله چالش‌های دیگر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است و توانمندی در ارائه نظریه‌ها و نظام‌های فکری بنیادینی که از آن بهره مند هستیم از چالش‌های جدی این حوزه است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۳:۲۱

پژوهش های حوزوی باید مطابق با نیازهای روز و نظام اسلامی باشد
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه های علمیه ، پاسخ به نیازهای جامعه، دنیای امروز و نظام اسلامی را لازم دانست و افزود: توجه به رسانه های نو در عرصه تحقیقات و آسیب شناسی از درون تحقیقات در پژوهش های حوزوی ضروری است.

۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۱:۵۶

با ارائه آیت الله اعرافی؛
شاخص های کلیدی در اخلاق پژوهی تبیین می شود
خبرگزاری شبستان: جلسه سی و نهم کارگاه فلسفه اخلاق با موضوع تبیین شاخص های کلیدی در اخلاق پژوهی معاصر با ارائه آیت الله علیرضا اعرافی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۴:۴۱

چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مراکز حوزوی آغاز به کار کرد
خبرگزاری شبستان:چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مراکز حوزوی با حضور مدیر حوزه های علمیه در قم افتتاح شد.

۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۲:۵۹

مدیر حوزه های علمیه در همایش حوزه بین الملل، حوزه تمدن ساز:
در حوزه تبلیغ، زبان و گفتمان باید کارهای اساسی انجام شود
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: در حوزه تبلیغ،تبلیغ و ابزارها و فناوری ها و زبان و گفتمان باید کارهای اساسی انجام شود؛ ممکن است کسی زبان نداند، ولی شم بین المللی داشته باشد که این مساله نیز بسیار مهم است.

۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۲:۰۱

همایش «حوزه بین الملل، حوزه تمدن ساز» آغاز به کار کرد
خبرگزاری شبستان: همایش حوزه بین الملل، حوزه تمدن ساز با حضور مدیر حوزه های علمیه کشور در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) آغاز به کار کرد.

۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۵۱

با سخنرانی آیت الله اعرافی
همایش «حوزه بین الملل، حوزه تمدن ساز» برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسئول مرکز ارتباطات بین الملل حوزه های علمیه از برگزاری همایش «حوزه بین الملل، حوزه تمدن ساز» و تجلیل از فعالان عرصه بین الملل در قم خبرداد.

۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۱:۴۰

مدیر حوزه ‌های علمیه سراسر کشور:
دایره المعارف و موسعه تاریخی حوزه های علمیه باید تدوین شود
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه ‌های علمیه سراسر کشور مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور به قدمت حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: حوزه های علمیه در آستانه ۱۰۰ سالگی است و امروز حوزه نیازمند دائره‌المعارف و موسوعه تاریخ حوزه‌ های علمیه و جایگاه روحانیت و مرجعیت

۱۳۹۶/۹/۹ - ۱۸:۰۶

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تصریح کرد:
پیروزی جبهه مقاومت در امتداد و ارتباط با اندیشه مهدویت است
خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی با بیان اینکه اندیشه مهدویت ریشه در تاریخ بشریت دارد، گفت: پیروزی جبهه مقاومت علیه جریان‌های تکفیری در امتداد و ارتباط با اندیشه مهدویت است.

۱۳۹۶/۹/۶ - ۲۱:۴۷

حوزه علمیه هدفمند گام بر می دارد
خبرگزاری شبستان:مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به حرکت رو به جلو و مدون حوزه، بر لزوم حمایت نهادهای مختلف برای پیاده شدن برنامه های حوزه تاکید کرد.

۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۰:۳۷

مدیر حوزه های علمیه
حوزه های علمیه در کمک به زلزله زدگان حضوری فعال داشته باشند
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه های علمیه ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله غرب کشور پیامی را صادر کرد.

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۰۸:۲۸

آیت الله اعرافی:
فعالیت های مهدوی باید در سطح ملی و فراملی نیازسنجی شود
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار با ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی تاکید کرد: فعالیت های مهدویت باید در سطح ملی و فراملی نیازسنجی و به آن پاسخ داده شود.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۰۸:۱۶

امام جمعه قم عنوان کرد:
استراتژی‌های آمریکا دربرابر ایران/فرهنگ عمومی نیازمند عزم همگانی است/۱۳آبان پرشکوه‌تر ازسال قبل باشد/مسئولان توصیه‌های رهبر معظم انقلاب را جدی بگیرند
خبرگزاری شبستان: آیت الله اعرافی با بیان اینکه فرهنگ عمومی نیازمند عزم همگانی است، گفت: شوراهای فرهنگ عمومی برای نقش‌آفرینی جدی‌تر در جامعه نیاز به بازسازی و حمایت بیشتری دارند.

۱۳۹۶/۸/۱۲ - ۱۵:۳۱

مدیریت فضای مجازی نیازمند هوشمندی، بصیرت و آگاهی خاص است
خبرگزاری شبستان:مدیر حوزه های علمیه گفت: در مدیریت جدید حوزه که نظامات جامعی نوشته شده و در حال تصویب است، مساله بازآفرینی حوزه در فضای مجازی به عنوان یک راهبر کلان در منشور حوزه پیش بینی شده است.

۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۰:۵۴