خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه زمینه سازی ظهور
عاشورائیان زمان...
خبرنگاری که مدافع حرم شد!
خبرگزاری شبستان: رفتار او چه با خانواده و چه با دیگران بسیار خوب و مهربانانه بود، زیرا مهربانی از خصوصیات بارز شهداء است. شهید باغبانی همواره به دنبال کمک کردن به دیگران بود و این موضوع به اندازه ای بود که در منزل به او لقب ناجی داده بودیم.

۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۰۸:۱۸

عاشورائیان زمان...
سفارش شهید مدافع حرم برای ظهور/ماجرای سنگ سبز مزارِ شهید خلیلی!
خبرگزاری شبستان: مادر شهید اخیرا تعریف می کرد که شهید به خواب اش آمده و گفته است: برای زمینه سازی ظهور امام زمان(عج)، تنها شعاردادن کافی نیست باید حرکت کرد و در عمل ارادت خود را نشان دهید.

۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰۹:۲۸

اوقات فراغتِ زمینه ساز// ۲
راه گذراندن تعطیلات با چاشنی انتظار
خبرگزاری شبستان: جوان منتظر امام زمان(عج) که سودای سربازی ایشان را دارد، همواره باید اینگونه فکر کند که چگونه می تواند آرمان های خود را جهانی و برای ظهور حضرت(عج) رغبتی جهانی و مقبولیت عمومی ایجاد کند.

۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۰۹:۵۵

اوقات فراغتِ زمینه ساز...
اصول انس با امام زمان(عج) در تعطیلات تابستان
خبرگزاری شبستان: مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت گفت: اگر انتظار را به تلاش و جهاد برای زمینه سازی ظهور تعریف کنیم آنگاه اوقات فراغت هم باید زمان انجام فعالیت های آگاهانه، لذت بخش و فرح آور برای نزدیکی و زمینه سازی ظهور باشد.

۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۰۹:۰۸

تمدن سازی بر مدار مهدویت//۱
هنوز نگاه مان به مهدویت عاطفی و محدود است/جهان چگونه آماده ظهور می شود؟
خبرگزاری شبستان: اگر حسِ فطری نجات و نجات خواهی در انسان ها احیاء شود و ظلم و آشوبستان حال حاضر جهان و شکست مبانی فکری عقل سکولار را درک کنند و عواقب مکاتب مادی گرایانه غرب را با تمام وجود دریابند، آنگاه درصدد یافتن راه نجات برمی آیند.

۱۳۹۶/۴/۷ - ۰۹:۲۴

مدیر گروه قرآن مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۲:
باید برای ظهور زمینه های «جمل» و «صفین» از بین برود
خبرگزاری شبستان: اگر جامعه اسلامی می خواهد در چارچوب تمدنی اسلام و در مسیر دستیابی به حکومت صالحان حرکت کند، باید شاخصه هایی که از میان آنها حوادثی مانند جمل، صفین و نهروان حادث می شود را از میان بردارد.

۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۰۹:۲۷

همه با هم باید برای زمینه سازی ظهورحضرت ولی عصر (عج) تلاش کنیم
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ذکر بیان علایم ظهور که ظن قریب را در جامعه اعلام می کند، واجب است، گفت: همه با هم باید برای زمینه سازی ظهورحضرت ولی عصر (عج) تلاش کنیم.

۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۰:۰۵

یک پژوهشگر مهدوی در گفت وگو با شبستان:
کرامت و دستگیری از فقرا، جمعیت منتظران را زیاد می کند
خبرگزاری شبستان: وقتی فقرا و ضعفا ببینند منتظر ظهور، زندگی امام زمانی دارد و نسبت به فقرا بی تفاوت نیست و نیازمندی را رد نمی کند مانند اقدام امام حسن(ع) در مواجهه با فرد شامی، آنها را نیز با امام زمان(عج) همراه و جمعیت منتظران را زیاد می کند.

۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۰۹:۴۲

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۵
کارِ ویژه امام عصر(عج) پس از ظهور/انتظار زمینه ساز در لسان «افتتاح»
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دعای افتتاح نشان می دهد توحید عملی مهمتر از توحید نظری و نفی شرک زمینه ساز ظهور است، گفت: از منظر قرآن کریم گرچه نزاع میان حق و باطل همواره وجود دارد اما پیروزی نهایی از آنِ حق است.

۱۳۹۶/۳/۱۸ - ۰۸:۱۳

انتظار در کلام امام خامنه ای (۳):
ارتباط روحی عاطفی با امام زمان(عج) را در حد تحلیل روشنفکری و فکری محدود نکنید
خبرگزاری شبستان: ارتباط روحی، معنوی و عاطفی با امام زمان(عج) را در حد تحلیل روشنفکری و فکری محدود نکنید. آن معصوم برگزیده خدا، امروز در میان ما انسان ها، در یک جای دنیا که ما نمی دانیم، زندگی می کند. او وجود دارد، او دعا می کند،

۱۳۹۶/۳/۱۳ - ۰۹:۵۰

استاد و کارشناس مباحث مهدوی در گفت وگو با شبستان:
کارکردهای مسجد زمینه ساز/چگونه روند منتظرپروری در مساجد کند می شود؟
خبرگزاری شبستان: نوگرا نبودن در انتقال آموزه‌های دینی، فقدان روح موعودباوری و انحصار برنامه های مهدوی در برنامه های خاصی همانند دعای ندبه ،انگيزشي نبودن و ايستايي برنامه های معرفتی، از آسیب هایی است که روند روبه رشد منتظرپروری در مساجد را کند می کند.

۱۳۹۶/۳/۴ - ۱۰:۴۰

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:
کدام مساجد زمینه ساز ظهور می شوند؟
خبرگزاری شبستان: اگر قرار باشد مسجدی فرهنگ مهدوی را ترویج کند و با فعالیت های خود زمینه ساز ظهور باشد، نمازگزاران آن مسجد باید شوق و رغبت فراوانی نسبت به حجت الهی داشته باشند. در این مسجد باید شوق و رغبت به امام و حجت الهی موج بزند.

۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۳:۳۸

کارشناسان در گفت وگو با شبستان تاکید کردند:
نماز، تمرین مهدی یاوری و مشق انتظار است
خبرگزاری شبستان: امام سجاد(ع) در خصوص یاوران امام زمان(عج) که فرموده اند؛ «آنان مردانی هستند که شبها نمی خوابند و زمزمه نمازشان چون نغمه زنبوران از کندو، به گوش می رسد و شب ها را با شب زنده داری سپری می کنند

۱۳۹۶/۱/۴ - ۱۱:۰۲

همسر شهید مدافعِ حرم مالامیری در گفت وگو با شبستان:
چرا زنان زمان امیرالمومنین(ع) برای مشورت مناسب نبودند؟
خبرگزاری شبستان: یک زن در عرصه های علمی و اقتصادی می کوشد حضور پررنگ داشته باشد اما زمانی که به خانه و خانواده می رسد، کمترین حضور و تلاش را دارد، در حالیکه شهدای ما در دامان مادران ولایت پذیر بزرگ شدند و زنان اینچنین زمینه ساز ظهور می شوند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۹

عضو هیئت علمی مرکز تخصصی نماز در گفت وگو با شبستان:
آشتی دادن مردم با نماز زمینه سازی برای ظهور است
خبرگزاری شبستان: عدم ارتباط میان مهدویت و نماز ممکن است به دلیل کوتاهی دوستداران امام زمان(عج) باشد، باید در جلسات با محوریت امام عصر(عج) همچون دعای ندبه و ... برای نماز هنرمندانه کار کرد تا مهدی باوران را با نماز انس دهیم.

۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۰۸:۴۸

پژوهشگر مركز تخصصی مهدويت حوزه:
سختی هاي راه ظهور، هر قدمش عبادت است
خبرگزاری شبستان: انقلاب اسلامی خود زمينه سازی است برای ظهور، يعني بايد در اين زمينه قدمی برداشته و در برابر ظلم ايستادگی شود و سختی هايی هم كه در راه ظهور كشيده می شود هر قدمش عبادت است.

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۵

بانوان منتظر؛ زمینه سازان بی ادعا
خبرگزاری شبستان: زنان، مردان، جوانان، پیران، دختران، پسران و ... هر کدام براساس ظرفیت ها و توانایی های خود، در شکل گیری مثبت و روشن آینده، باید به ایفای نقش بپردازند و در سرنوشت خود سهیم باشند.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۲۲

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در گفت وگو با شبستان(۲):
شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تبلور انتظار است/همنوایی با ولیعصر(عج) در شعارهای استکبارستیزانه! 
خبرگزاری شبستان: معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با بیان اینکه شرکت در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، یک حرکت مهدوی است، گفت: زمانی که ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن، شرکت می کنیم، همنوا با امام زمان(عج) می شویم و در مسیر ایشان گام بر می داریم.

۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۰۹:۱۸

پژوهشگر مرکز تخصصی مهدویت:
مقاصد دیپلماسی اسلامی و مناسبات عصر ظهور بنابر غلبه حق بر باطل است
خبرگزاری شبستان: از امیرالمومنین علی (ع) مروی است:«الْبَاطِلُ مُضَادُّ الْحَقِّ»، یعنی، باطل ضد حق است و جمع ضّدین ممکن نخواهد بود، لذا مقاصد دیپلماسی اسلامی و مناسبات عصر ظهور و سلسله مراتب ترجیحی آن، براساس نگرش توحیدی غلبه حق بر باطل بنا شده است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۵:۵۰

شهدا پرچمداران عزت هستند که مهر کرامت بر پیشانی ملت زدند
خبرگزاری شبستان: وزیر اسبق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، انقلاب را رسالتی عظیم دانست که بر دوش مردم گذاشته شده است گفت: شهدا پرچمداران عزت و عظمت ملت و انقلاب اسلامی هستند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۲۱:۱۴