خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Tuesday, October 20, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اطلاع از زمان ظهور
آیه های مهدوی...
وظیفه منتظر دانستن زمان ظهور و محل زندگی امام(عج) نیست
خبرگزاری شبستان: دانستن اینکه امام مهدی(عج) در چه زمانی ظهور یا اینکه اکنون در کجا زندگی می کنند، ارزش چندانی ندارد. آن چه ارزشمند است آن است که بدانیم وظیفه ما در حال حاضر چیست و امام(عج) از ما چه انتظاری دارد.

۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۲:۱۱

آیا ائمه(ع) وقت ظهور را می دانند؟
خبرگزاری شبستان: عدم تعیین وقت ظهور و تاکید بر استتار آن، هرگز به معنای لزوم عدم اطلاع انسان کامل از زمان ظهور نیست. امام صادق علیه السلام به ابی بصیر نفرمود که ما از وقت ظهور آگاه نیستیم بلکه فرمود: «ما وقتی را معین نمی کنیم.»

۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۳:۰۱

حدیث انتظار...
زمان ظهور امام مهدی(عج)
خبرگزاری شبستان: علم به وقت ظهور مولایمان صاحب الامر علیه السلام از اسرار خداوند است و حکمت الهی بر این است که وقت ظهور صاحب الامر را پیش از فرا رسیدن آن از بندگانش مخفی بدارد.

۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۴۳

پرسش مهدوی. . .
امام عصر(ع) از زمان ظهور خودآگاه هستند؟
خبرگزاری شبستان: اینکه حضرت از زمان ظهورشان خبر دارند یا نه! دو نظر از علما وجود دارد. برخی علمای شیعه به خاطر تشبیهی که زمان ظهور با زمان قیامت شده، آن را خارج از علم امام می دانند ولی. . .

۱۳۹۳/۱۱/۷ - ۱۵:۱۷