خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

الأحد ٢١ رمضان ١٤٤٠

Sunday, May 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کرسی های نظریه پردازی
پیشتازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در برگزاری کرسی های ترویجی
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با برگزاری ۱۲۵ کرسی علمی ترویجی ثبت شده در سال ۹۷ در صدر دستگاه های برگزار کننده کرسی های ترویجی قرار گرفت.

۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۱۶:۲۳

تقدیر از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به عنوان دستگاه برتر در امر نظریه پردازی
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به عنوان کمیته دستگاهی برتر در حوزه کرسی های نظریه پردازی در سومین کنگره نظریه پردازی، نقد و مناظره مورد تقدیر قرار گرفت.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۵:۵۲

به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی:
سومین کنگره «کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره» برگزار می‌شود
سومین کنگره «کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در چهل سالگی انقلاب اسلامی» دوشنبه ۲۰ اسفند به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۹:۲۶

کرسی «کلام انقلابی یا معنویت انقلابی» برگزار می شود
کرسی نظریه پردازی «کلام انقلابی یا معنویت انقلابی» با حضور حجج اسلام فلاح شیروانی و مظاهری سیف در آستانه دهه فجر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۴:۲۷

رییس دانشگاه علامه طباطبایی(ره):
کرسی نظریه پردازی مثل حق ثبت اختراع در حوزه صنعت است/واردکننده محض معرفت شده ایم
سلیمی با بیان اینکه به لحاظ محتوایی نمی توان آزاداندیشی را از نظریه پردازی جدا کرد، گفت: کرسی های نظریه پردازی مانند حق ثبت اختراع در حوزه صنعت است. ساختار آموزشی ما از دوره دبیرستان حفظ محور و تست محور است لذا از آن اندیشه محوری بیرون نمی آید.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۵۶

سرنوشت هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی به روایت «زاویه»
مجله علوم انسانی زاویه، این هفته به بررسی سرنوشت هیات های حمایت از کرسی های نظریه پردازی می پردازد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۲:۱۸

رییس پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی:
برگزاری ۸ کرسی نظریه پردازی تا پایان سال/تلاش برای تولید علوم انسانیِ قرآن محور
حجت الاسلام عرب صالحی با اعلام دستاوردهای پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، گفت: تلاش داریم تا پایان سال هشت کرسی نقد و نظریه پردازی را برگزار کنیم.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۱۰:۲۸

اعضای کارگروه هنر هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی انتخاب شدند
اعضای جدید کارگروه هنرِ کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در جلسه شورای علمی راهبردی هیئت حمایت انتخاب شدند.

۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۳:۰۶

پیش اجلاسیه «طرحی نو از اصول و مبانی منطق» برگزار می شود
پیش اجلاسیه «طرحی نو از اصول و مبانی منطق» امروز با همکاری کمیته دستگاهی دانشگاه اصفهان و دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی ‌های نظریه ‌پردازی برگزار می ‌شود.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۰:۰۹

برگزاری نشست «کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره» به میزبانی اصفهان
نشست «کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره» همراه با نشست دبیران و اعضای شورای ارتقاء علوم انسانی ششم آذرماه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۰:۰۱

با حضور آیت الله اراکی
افتتاح دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی در دانشگاه مذاهب اسلامی
دبیرخانه کمیته دستگاهی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی افتتاح شد.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۰۹:۲۶

تقی آزادارمکی در گفت وگو با شبستان:
مدعیان نظریه پردازی کمترین وقت را در حوزه علم صرف کرده اند/در قیل و قال های سیاسی نمی توان اندیشه ورزی کرد
خبرگزاری شبستان: در قیل و قال های سیاسی نمی شود اندیشه ورزی کرد. می توان موضوع شکار کرد اما سر و سامان دادن به بحث فراغت می خواهد. فارابی، ابن سینا و ابن خلدون و بسیاری از متفکران مسلمان به دلیل در حاشیه قرار گرفتن توانسته اند کاری کنند کارستان.

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۲:۳۲

از علم دینی تا توسعه فرهنگی در کرسی‌های نظریه پردازی
خبرگزاری شبستان: کاری که آن سالها انجام شد شیوه ای ابداعی – علمی برای اجرای کرسی های نظریه پردازی بود و این کتاب شاهدی بر این است که این نوع نشست های نظریه پردازی در محیط های علمی و دانشگاهی قابل برگزاری است و تاثیر عمیق علمی هم می تواند داشته باشد.

۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۴:۰۷

برگزاری سلسله نشست های نظریه پردازی در دانشگاه علمی کاربردی
خبرگزاری شبستان: رئیس مرکز دانشگاه علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر اراک از برگزاری سلسله نشست های نظریه پردازی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۴:۱۳

نقش نظریه پردازی، نقد و مناظره در حل مشکلات مزمن جامعه
خبرگزاری شبستان: راه اصلاح مشکلات مزمن اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برداشتن قدم های کوچک است. این قدم ها باید با اصول علمی طراحی شوند که به نظر می رسد بهترین جایگاه برای طراحی این قدم ها، مراکز علمی از جمله دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها هستند.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۲:۰۲

در دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره؛
ثبت «نظریه اسلامی امنیتِ اجتماعی شده» با جلب نظر موافق داوران
خبرگزاری شبستان:«نظریه اسلامی امنیت اجتماعی شده» ارزیابی نهایی توسط داوران و کسب نمره ۸۴.۳ (از صد) و درجه «خوب»، به عنوان شانزدهمین نظریه دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی به ثبت رسید.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۴:۵۹

حجت الاسلام میرمعزی:
کارکرد کرسی آزاداندیشی عرضه نگاه‌های جدید و قاعده‌مند است نه قضاوت و اثبات
خبرگزاری شبستان: کارکرد کرسی‌های آزاداندیشی قضاوت، داوری و اثبات یا رد رسمی نیست، کرسی آزاداندیشی به این جهت تشکیل می‌شود تا زمینه مناسبی برای ارائه نظریات و رویکردها و نگاه‌های جدید در یک چارچوب قاعده‌مند علمی فراهم بشود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۴

در شورای علمی راهبردی هیات حمایت تاکید شد:
ضرورت ادب نقد علمی در کرسی‌های نظریه پردازی/معماری از جلوه های تمدن نوین اسلامی
خبرگزاری شبستان: خسروپناه: خوشبختانه موضوع نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در جامعه علمی کشور جا افتاده است. نقره کار: یکی از جلوه های تمدن نوین اسلامی را می توان در آثار هنری و معماری و شهرسازی ایران یافت.

۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۲:۵۰

در اولین همایش «آشنایی با کرسی‌های نظریه پردازی» مطرح شد:
برخورد سلبی با کرسی نظریه پردازی آسیب زا است/فقه و مسائل اجتماعی رابطه دو سویه دارند
خبرگزاری شبستان: خسروپناه: دانشگاه باید احساس آزادی داشته باشد و حرف و نظر خود را با روش‌های علمی بیان کند، اینچنین دهان اغتشاش‌گران هم بسته می‌شود. کافی: باید فقه الاجتماعات متفاوتی داشته باشیم و فقیه باید مسائل اجتماعی را عمیق بشناسد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۱:۰۲

کرسی ترویجی «دانش تاریخ اسلامی» برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی «دانش تاریخ اسلامی» با همکاری دانشگاه اسلامی و خانه ملی گفتگوی آزاد دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی برگزار می شود.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۲:۴۲