خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

الخميس ٤ ربيع الثاني ١٤٤٠

Thursday, December 13, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تفسیر نهج البلاغه
ترجمه های کنایات در نهج البلاغه نقد می شوند
نشست «نقدی بر ترجمه های کنایات در نهج البلاغه» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۱:۱۴

عدالت اقتصادی در کلام امیر(ع)
در نگاه امام على(ع) هر انسانى لياقت و حق دارد كه در رفاه كامل زيست كند تا در بستر آن بتواند در جهت اهداف انسانى حركت کند؛ چنان‌كه درباره اقدامات خود فرمود: «و از عدالت خود لباس عافيت بر تنتان كردم».

۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۰:۰۵

آثار فقر در کلام امیر(ع)
امیرمومنان امام علی(ع) برای فقر آثار زیانباری برشمرده اند که از جمله آنها آشفتگی عقل آدمی است.

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۲:۳۴

هادیان الی الله در جذب افراد به اتحاد و انسجام موفق هستند
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: هادیان الی الله فارغ از صفت زود رنجی و کم حوصلگی در نهایت ادب با زبانی نرم و شیرین دیگران را به حق دعوت می‌کنند بر همین اساس این افراد در جذب به اتحاد و انسجام بسیار موفق هستند.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۵:۵۵

مسوول قرارگاه نهج‌البلاغه‌ای‌های اصفهان در غرفه شبستان مطرح کرد/
استفاده از ظرفیت نمایشگاه قرآن برای ترویج نهج‌البلاغه‌ خوانی
خبرگزاری شبستان: مسوول قرارگاه نهج‌البلاغه‌ای‌های اصفهان باحضور در غرفه خبرگزاری شبستان در نمایشگاه قرآن گفت: خوشبختانه این نمایشگاه ظرفیت بسیار خوبی را ایجاد می‌کند که باید از آن به خوبی در راستای ترویج معارف اسلامی به ویژه نهج‌البلاغه استفاده کرد.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۴۶

احیای کارکردهای مساجد مهم ترین رویکرد کانون های مساجد است
خبرگزاری شبستان: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به دنبال احیای کارکردهای مساجد هستند.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۲:۳۰

عضو شورای نگهبان:
تعصّب ممدوح و مذموم در کلام امیر(ع)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین(ع) توصیه فرموده‌اند: «بر حذر باش از اینکه در غیر جایی که باید غیرت به ‏خرج داد اظهار غیرت کنی؛ زیرا اظهار بی اعتمادی و سوءظن، زنان را به ناپاکی، و بی‌گناهان را به آلودگی‏ سوق می ‏دهد.»

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۴:۰۷

دبیر جشنواره ادبی «بهشت بیان» مطرح کرد
انعکاس مفاهیم نهج‌البلاغه در آثار ادبی
خبرگزاری شبستان: دبیر جشنواره ادبی بهشت بیان گفت: «بهشت بیان» تجلی انعکاس مفاهیم و ارزش‌های نهج‌البلاغه در آثار ادبی است که خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۰:۴۴

همزمان با ایام الله دهه فجر؛
محافل انس با نهج البلاغه در کانون های مساجد منتخب استان برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: محافل انس با نهج البلاغه در کانون های مساجد منتخب استان اردبیل همزمان با ایام الله دهه فجر برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۴

شرح نهج البلاغه امیر(ع)؛
استراتژی اسلام ائتلاف بر مدار محبت است نه اجتماع برای منافع
خبرگزاری شبستان: استراتژی اسلام، اجتماع نیست ائتلاف است، ائتلاف بر محور منافع نیست بلکه بر مدار محبت استوار است. جامعه ای که در آن محبت نباشد اجتماعشان همانند گله گرگ‌ها می‌ماند.

۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۱۰:۱۷

شب سوم پانزدهمین همایش اساتید تفسیر حوزه
شب سوم پانزدهمین همایش اساتید تفسیر حوزه امشب۹آذر ماه از سوی مجمع عالی تفسیر قرآن در دارالقرآن علامه طباطبایی(رض)با حضور و سخنرانی آیت الله العظمی مصباح یزدی برگزارشد.

۱۳۹۶/۹/۹ - ۲۳:۰۲

فراخوان کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی منتشر شد
خبرگزاری شبستان: مدیر اجرایی کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه گفت: فراخوان کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی منتشر و مراسم اختتامیه آن ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.

۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۳:۴۶

کلام امیر(ع)؛
بهترین راه بی نیازی برای انسان
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف راه بی نیازی انسان را مشخص کرده اند.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۳:۴۷

برگزاری نشست توجیهی مسئولان هسته‌های پژوهشی کانون‌های مساجد
خبرگزاری شبستان: اولین نشست توجیهی مسئولان هسته‌های پژوهش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران با موضوع نهضت فراگیر نهج البلاغه خوانی برگزار خواهد شد.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۲:۱۳

برگزاری جلسات تفسیر نهج‌البلاغه در مساجد اسلامشهر
خبرگزاری شبستان: جلسات تفسیر نهج‌البلاغه، در مساجد اسلامشهر برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۰۹:۳۰

استاد حوزه علمیه:
در نهج البلاغه انتخاب حاکم اسلامی با رای مردم نیست
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: زبان کسانی که به بخشی از نهج‌البلاغه امام استناد کرده و انتخاب حاکم اسلامی را منوط به رای دادن مردم معرفی می‌کنند در راستای اهداف شیطانی است.

۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۰:۴۱

دو نگرانی بزرگ امیر(ع) درباره مردم
خبرگزاری شبستان: اى مردم ، آنچه بيش از هر چيز ديگر مى ترسم كه بدان گرفتار آييد، دو چيز است، از هوا و هوس پيروى كردن و آرزوهاى دراز در دل پروردن .

۱۳۹۶/۳/۲۵ - ۱۱:۲۳

تفسیر نهج البلاغه در مسجد «شهدا»
خبرگزاری شبستان: جلسات تفسیر نهج البلاغه در مسجد شهدا برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۶:۳۶

کتاب چشم بیدار با هدف ترویج معارف نهج البلاغه منتشر شد
خبرگزاری شبستان: نویسنده کتاب چشم بیدار، بصیرت در نهج البلاغه با اشاره به اینکه می توان با نهج البلاغه به عنوان برادر قرآن هم زندگی کرد، افزود: کتاب چشم بیدار، بصیرت در نهج البلاغه با هدف ترویج معارف نهج البلاغه و بصیرت افزایی در ۴ فصل چاپ شده است.

۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۲

برگزاري نخستين همايش ملي نهج البلاغه و علوم ادبي در بابلسر
خبرگزاری شبستان:نخستين همايش ملي نهج البلاغه و علوم ادبي به همت دانشكده علوم انساني و اجتماعي دانشگاه مازندران دوم ارديبهشت۹۶ درشهرستان بابلسر برگزار مي شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۱:۰۶