خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٠ رجب ١٤٤٠

Wednesday, March 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حضرت ابراهیم
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
عظمت قربان در ذبح اسماعیلِ نفس پیش پای ابراهیمِ عقل است
حجت الاسلام ترخان با اشاره به فلسفه عید قربان گفت: این جدال میان عقل و نفس ابراهیم(ع) بود، خدا می خواست نفس او ذبح شود که شد، لذا فرمود: تو رویا را تصدیق کردی، حال آنکه ذبحی صورت نگرفت. آنچه باید ذبح می شد وارهیدن از خویش بود.

۱۳۹۷/۵/۳۱ - ۰۹:۲۱

دحوالارض، روزی که عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد
در شب دحو الارض حضرت ابراهیم(ع) و حضرت عیسی(ع) متولّد شده اند و زمین از زیر کعبه پهن شده است، پس هر که روزش را روزه بدارد، چنان است که شصت ماه را روزه داشته است.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۰۹:۴۳

روایت رهبر معظم انقلاب
خبرگزاری شبستان: روایت شنیدنی رهبرانقلاب از درخواست حضرت ابراهیم از خداوند که: میخواهم با چشم خودم ببینم زنده شدن مرده‌ها را!

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۱:۰۲

خرید و فروش گوسفند قربانی
در آستانه عید قربان بازار خرید و فروش گوسفند قربانی رونق گرفته است .

۱۳۹۵/۶/۲۱ - ۱۴:۲۵

تفسیر سوره عنکبوت/۱۲
حضرت ابراهیم(ع) پدر پیامبران توحیدی است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در گیلان در یازدهمین جلسه تفسیر سوره عنکبوت به بیان مختصری از زندگینامه حضرت ابراهیم(علیه السلام) پرداخت.

۱۳۹۵/۴/۳ - ۱۲:۰۶

«عید قربان» و کتابهایی که مطالعه آنها را به شما پیشنهاد می کنیم
خبرگزاری شبستان: عید قربان یادآور اخلاص و بندگى حضرت ابراهیم(ع)در برابر پروردگار و بر آمدن انساني نو از خاكستر خويشتن خويش است و چه خوب دراین روز در کنار عبادت و دعا،مطالعه را نیز از یاد نبریم.

۱۳۹۴/۷/۱ - ۱۳:۵۱

امروز «كعبه» بنا شد
خبرگزاری شبستان: امروز چهارشنبه ۲۵ ذي قعده روز دحوالارض مصادف با بناي كعبه معظمه؛ ولادت حضرت ابراهيم و عيسي بن مريم و همچنين حركت پيامبر صل الله علیه وآله از مدينه براي حجه الوداع است.

۱۳۹۴/۶/۱۸ - ۱۰:۱۹

حجت الاسلام ابوترابی فرد در همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی
بانوان قرآنی دعای اجابت شده حضرت ابراهیم هستند
خبرگزاری شبستان: نایب رییس اول مجلس گفت: بانوان قرآنی اجابت دعای حضرت ابراهیم (ع) هستند آنجا که فرمود: وجعلنا للمتقین اماما/به عبارت دیگر فعالان عرصه قرآنی در صف اول حرکت کرده و نقش امام و پیشرو را در میان زنان جامعه اسلامی دارد.

۱۳۹۴/۲/۳۰ - ۱۴:۳۴

آیات قران و تحلیل عملیات های روانی جبهه باطل؛
وقتی باورها و اعتقادات جامعه را با ایجاد شک وشبهه تغییر می دهند
خبرگزاری شبستان: يكی از مؤثرترين شيوه‌ها برای تغيير نگرش‌ها و باورهای جامعه، ايجاد ترديد نسبت به مفاهيم پذيرفته شده پیشین است. در حقيقت از راه شبهه‌افكنی و ايجاد تزلزل و شك، سعی می‌شود اطلاعات جديدی فراروی افكار عمومی قرار داده شود تا آنان خود به خود اقدام به " تغيير باورها" كنند.

۱۳۹۳/۱۱/۱ - ۱۰:۳۳