خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

الاثنين ٠ رجب ١٤٤١

Monday, February 24, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فرقه های انحرافی
شبستان گزارش می دهد:
زندگی مسالمت‌آمیز با ادیان آسمانی به تدبیری اساسی نیاز دارد
زندگی مسالمت‌آمیز و همزیستی ادیان آسمانی با دیدار و گفتگو صرف، غیر ممکن است و باید تدبیری اساسی جهت آن، اندیشیده شود.

۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۲۰:۳۰

عضو هیئت مدیره انجمن مهدویت حوزه علمیه قم:
کارشکنی‌های وهابیت علیه مهدویت/قاطبه اهل سنت، مهدی(عج) را دوازدهمین خلیفه نبوی می‌دانند
حجت‌الاسلام حججی انفجار حرمین عسکریین(ع) و حذف نمادهای مهدوی از دشمنی‌های آشکار وهابیت با مهدویت است، گفت: شبهه افکنی و حمایت از جریان‌های انحرافی از سیاست‌های همیشگی آنان بوده چنان از جریان احمدالحسن حمایت می‌کند.

۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۳:۵۰

یک پژوهشگر تاریخ اسلام:
علمای اهل سنت زیارت قبور را شرک نمی‌دانند/دلیل تخریب قبور ائمه(ع) توسط وهابیت
حجت‌الاسلام یاوری با اشاره به جنایات وهابیت در تخریب قبور ائمه(ع) و بزرگان دین، گفت: از نظر علمای اهل سنت و شیعه زیارت قبر شرک نیست، ساختمانی که برای قبور ائمه(ع)‌ ساخته می‌شود نمادی برای تکریم و احترام و برقراری ارتباط با آنها است.

۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۱:۵۵

بررسی بسترها، ریشه ها و علل شکل گیری تصوف در ایران
نشست نخبگانی «بررسی بسترها، ریشه ها و علل شکل گیری تصوف در ایران» با حضور استادان حوزه و دانشگاه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۴:۵۹

رئیس موسسه بین المللی البیان تشریح کرد
فلسفه ۴۰ سال مبارزه با وهابیت و بهائیت
حجت الاسلام موسوی علیزاده با اشاره به دستاوردهای انقلاب در مقابله با جریان های وهابی و تکفیری، گفت: در ۴۰ سالگی انقلاب باید مردم را دردمند دین کنیم اگر به میز و دفتر و نیرو درگیر شویم نمی توانیم مبارزه را ادامه دهیم.

۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۳:۳۹

یک محقق و کارشناس فِرَق و ادیان:
جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین و آسیب پذیرترینِ اقشار هستند
حجت الاسلام سیدوکیلی با بیان اینکه فرقه ها درصدد حساسیت زدایی جامعه نسبت به خود هستند، گفت: جذب شدگان فرقه ای مظلوم ترین، بی دفاع ترین و در واقع آسیب پذیرترین اقشار هستند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۶:۱۰

یک استاد دانشگاه:
رقیب تراشی برای دین به وسیله فرقه ها، تاکتیک استعمار فرانو است
حجت الاسلام سلطانی تهرانی با اشاره به انفجار فرقه ها پس از جنگ جهانی دوم، گفت: فرقه ها و نحله های انحرافی با ایجاد آلترناتیو یا جانشین رهبری معنوی می کوشند با یک نگاه مسامحه گرایانه، برای دین رقیب تراشی و با انقلاب اسلامی مقابله کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۵:۵۵

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تشریح کرد
بایدهای وهابیت‌پژوهی
حجت الاسلام پورامینی با بیان اینکه وهابیت‌پژوهی با پیشینه‌ای بیش از ۲۰۰ سال مربوط به دوره محمدبن عبدالوهاب است، گفت: سلفی‌گری پدیده جاری در جهان اسلام است لذا سلفی پژوهی اهمیت دارد. بیش از۷۰ درصد مطالعات این حوزه در ۴۰ سال اخیر انجام شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۵:۳۷

شبستان گزارش می دهد
ماجرای همدستی با وهابیت و تروریست ها به اسم عیدالزهرا
اگرچه برائت و تبری، از فروع دین است اما در این باره باید از اهل بیت علیهم السلام الگو گرفت نه جریان های انحرافی همچون شیعه انگلیسی که به اسم محبت اهل بیت(ع) به کام استکبار جهانی کار می کند و سبب وهن شیعه در جهان می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۴:۵۶

در «شعبده شوم» مطرح شد
ماجرای پیشی گرفتن سران بابیت از خدا!!
مدیر گروه فرق انحرافی مركز كلام و ادیان بیان کرد: حسینعلی نوری در آخرین روزهای اقامت خود در بغداد ادعای بالاتر بودن خود از خدا را مطرح و این موضوع را به صورت غیرعلنی منتشر کرد.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۵:۲۷

رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی:
تصوف با نفوذ در کتاب‌های درسی بر ذهن جوانان تاثیرمی‌گذارد
حجت الاسلام سبحانی مواضع روشن و صریح مراجع در مقابله با جریان های انحرافی و از جمله تصوف را راهگشا دانست و گفت: تصوف به خاطر جاذبه های ادبی و هنری که دارد، از طریق کتب درسی، استادان و دانشجویان را جذب می کند و شناسایی نمی شود.

۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۳:۴۳

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مبارزه با فِرَق انحرافی از مسئله های اصلی حوزه علمیه است
حجت الاسلام احمد واعظی با اشاره به رویکرد مسئله محوری در این دفتر، گفت: مبارزه با فرقه های وهابیت، جریان های تکفیری، مسیحیت تبشیری و تصوف بخشی از مسئله های اصلی ما است.

۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۲:۴۴

آیت الله العظمی مکارم شیرازی
صوفی ها حسابشان را از جماعت مسلمین جدا می کنند
مرجع تقلید عالم تشیع با بیان این که صوفی ها حسابشان را از جماعت مسلمین جدا می کنند، گفت: مرکز عبادت تمام مسلمین جهان، مسجد است ولی این ها مرکز عبادتشان خانقاه است و مراسم دینی خود را در خانقاه انجام می دهند.

۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۲:۰۷

همایش ملی «نقد مبانی سلفی گری» برگزار می شود
همایش ملی «نقد مبانی سلفی گری» با محورهایی همچون مبانی و ابعاد فلسفی – عرفانی و مبانی و ابعاد کلامی توسط دانشگاه علامه طباطبایی(ره) برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۱۲:۱۸

۲۹ ذی‌القعده؛ سالروز شهادت امام جواد(ع)
امام جواد(ع) چگونه با فرقه‌های انحرافی برخورد کردند؟
ابن الرضا(ع) با وجود سن کم وارد بحث‌های علمی شد و با سرمایه خدایی امامت که از سرچشمه ولایت مطلقه و الهام ربانی مایه گرفته بود، احکام اسلامی را مانند پدران و اجداد بزرگوارش گسترش داد، به تعلیم و ارشاد پرداخت و به مسائل بسیاری پاسخ گفت.

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۸:۲۵

آیت‌الله نوری همدانی خواستار شد
رسیدگی فوری به حادثه تهران
خبرگزاری شبستان:آیت‌الله نوری همدانی با تسلیت شهادت شهدای ناجا و بسیجی در پاسداران تهران، خواستار رسیدگی فوری به جرائم مجرمان شد.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۱۶

مهدویت در بازار نشر ...
شیخیه، بابیه و بهائیت به روایت درسنامه فرقه های انحرافی
خبرگزاری شبستان: کتاب درسنامه فرقه های انحرافی (شیخیه، بابیه و بهائیت) با پرداخت به موضوعاتی همچون تمركز بر نقدهای جدید به عقاید فرقه ها در مسائل كلامی و ...، توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) منتشر شد.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۸

«فرقه‌ها، عرفان‌واره‌ها و مکاتب صهیونیستی» روانه بازار نشر شد
خبرگزاری شبستان: «فرقه‌ها، عرفان‌واره‌ها و مکاتب صهیونیستی» با مروری بر انحرافاتی همچون بهائیت، انجمن حجتیه، فراماسونری و وهابیت روانه بازار نشر شده است.

۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۰۹:۵۲

استاد دانشگاه حکیم سبزواری در گفت وگو با شبستان تاکید کرد:
«قال الصادق(ع) و قال الباقر(ع)» دستاویز شیعه لندنی برای فریب مخاطب است
خبرگزاری شبستان: تشیع انگلیسی با ظاهر مذهبی و قال الصادق(ع) و قال الباقر(ع) گفتن ذهن افراد مذهبی را به خود متوجه می سازند اما یک شیعه واقعی این گونه به دیگر شیعیان، علما و مراجع تقلید توهین نمی­ کند

۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۱۲:۴۸

هراسی به دل ندارم، هرگاه ایمانم قوی است
خبرگزاری شبستان:مبارز لرستانی، با بیان اینکه وقتی ایمانم قوی باشد، بی هراس از توان دشمن، به دل سپاه آنان می زنم، گفت: در راه تبلغ دین و مبارزه با فرقه های بی اساس از کسی بیم ندارم.

۱۳۹۵/۸/۴ - ۱۲:۵۷