خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه انس با نهج البلاغه
همزمان با ایام الله دهه فجر؛
محافل انس با نهج البلاغه در کانون های مساجد منتخب استان برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: محافل انس با نهج البلاغه در کانون های مساجد منتخب استان اردبیل همزمان با ایام الله دهه فجر برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۴

میزبانی ۲۵ کانون‌ استان تهران از طرح نهضت فراگیر نهج البلاغه خوانی
خبرگزاری شبستان: مسیح لهراسبی، دبیر نهضت فراگیر نهج البلاغه خوانی در استان تهران گفت: ۲۵ کانون فرهنگی هنری استان تهران میزبان طرح نهضت نهج البلاغه خوانی در پایان مهر ماه خواهند بود.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۶:۳۲

آموزش نهج البلاغه در مدارس اجرایی شود/ضرورت تامین مالی تحقیق های دینی
خبرگزاری شبستان: امام جمعه اردبیل با تاکید بر اجرایی شدن طرح آموزش نهج البلاغه در مدارس، گفت: آموزش و پرورش استان با همکاری بنیاد نهج البلاغه این مهم را اجرایی کند.

۱۳۹۶/۶/۲ - ۱۶:۵۶

نکته های مدیریتی نامه ۵۳ نهج البلاغه
خبرگزاری شبستان: ... و او کسـی باشـد که بعـدها موقعیتش او را به خودپسـندی نکشانـد و هرگز در حضور مردم به مخالفت با تو نپردازد، در ارائه نامه های فرمانـداران به تو و صـدور پاسـخ آنها بر اساس مصـلحت تو غفلت نکنـد، چگونگی تنظیم پیمانها را بداند... .

۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۳:۰۹

دو نگرانی بزرگ امیر(ع) درباره مردم
خبرگزاری شبستان: اى مردم ، آنچه بيش از هر چيز ديگر مى ترسم كه بدان گرفتار آييد، دو چيز است، از هوا و هوس پيروى كردن و آرزوهاى دراز در دل پروردن .

۱۳۹۶/۳/۲۵ - ۱۱:۲۳

والدین به نامه ۳۱ نهج البلاغه با عنوان منشور تربیت فرزندان توجه کنند
خبرگزاری شبستان: رئیس بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه گفت: تربیت فرزند وظیفه ای خطیر بر عهده والدین است و نامه ۳۱ نهج البلاغه به عنوان منشور تربیت فرزند باید مورد توجه پدران و مادران جامعه ما قرار گیرد.

۱۳۹۵/۱/۳۱ - ۰۷:۲۷

یکشنبه هر هفته با کلامی از امیرالمومنین(علیه السلام)/
« صداقت » یکی از شاخص های برقراری ارتباط موثر از منظر نهج البلاغه
خبرگزاری شبستان: پژوهشگر کتاب نهج البلاغه و استاد دانشگاه های استان البرز در یادداشتی به این خبرگزاری آورده است: « صداقت » یکی از شاخص های موثر در برقراری ارتباط از منظر امیرالمومنین (علیه السلام) در کتاب نهج البلاغه است.

۱۳۹۴/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۲

یکشنبه هر هفته با کلامی از نهج البلاغه/
« ارتباطات اجتماعی از منظر نهج البلاغه » / ارتباط با خود اساسی ترین نوع ارتباطات
خبرگزاری شبستان: استاد دانشگاه و پژوهشگر کتاب نهج البلاغه در یادداشتی آورده است: « در ميانه ي همه ي ارتباطات قابل تصور و محتمل براي يك انسان در حيات دنيوي ، ارتباط با خود نقش سرنوشت ساز دارد ».

۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۰۸:۱۷

دعوت به ارتباطات در واقع دعوت به خداشناسی و ارتباط با خداست
خبرگزاری شبستان: استاد و پژوهشگر کتاب نفیس « نهج البلاغه » در یادداشتی به این خبرگزاری آورده است: از آنجا که فطرت آدمی با معرفت خدا عجین است دعوت به ارتباطات در واقع دعوت به خداشناسی و ارتباط با خداست.

۱۳۹۴/۱۱/۱۱ - ۰۸:۱۷

ارتباط انسان با خداوند متعال در نهج البلاغه
خبرگزاری شبستان: استاد دانشگاه های البرز و پژوهشگر نهج البلاغه در یادداشتی آورده است: حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) ارزش شهادت را به استواری در ایمان ربط دادند که این جایگاه را باعث بازشدن دریچه های احسان از طرف پروردگار است.

۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۱۲:۳۸

به همت بنیاد نهج البلاغه؛
نهمین محفل انس با نهج البلاغه در اردبیل راه اندازی شد
خبرگزاری شبستان: نهمین محفل انس با نهج البلاغه به همت بنیاد نهج البلاغه دفتر استان اردبیل و خانه قرآنی طیبه در مسجد جامع روستای سلطان آباد راه اندازی شد.

۱۳۹۴/۷/۱۴ - ۱۲:۰۵

خطا و اشتباه در نشر سیره حضرت علی(ع) جایز نیست
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد نهج البلاغه دفتر استان اردبیل، با اشاره به شبهات به وجود آمده برای نهج البلاغه، گفت: در این راستا خطا و اشتباه در نشر سیره حضرت علی(ع) جایز نیست.

۱۳۹۳/۱۰/۲۸ - ۱۱:۲۴