خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تمدن سازی
امام جمعه لیکک:
تکیه بر توان داخلی، راه برون رفت مشکلات امروز جامعه است
افروغی با اشاره به اینکه عدم استقبال از دلار در حال شکل گرفتن است، گفت: علاج غلبه بر مشکلات امروز جامعه، تکیه بر درون است .

۱۳۹۸/۶/۲۹ - ۱۵:۰۹

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
غدیر مکتب تمدن‌سازی است/ پیامبر(ص) یادمان داد با تکمیل پروژه‌های ناتمام تاریخ را بسازیم
سنگری با بیان‌اینکه غدیر تداوم نبوت یعنی کار ناقص و ناتمام را به سرانجام رسانیدن است، گفت: تمدن اینچنین ایجاد می‌شود که هر پروژه‌ای را با موفقیت به پایان برسانیم. از آفت‌های بزرگ اجتماعی ما این است که با حجمی عظیم از پروژه‌های نیمه‌تمام مواجه هستیم.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۰:۱۶

معاون امور استان های سازمان فضای مجازی سراج:
فضای مجازی بستر اصلی شکل‌گیری تمدن آینده بشر است
خراسانی زاده با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حال شکل دادن به یک تمدن نوین اسلامی در عالم است، گفت: فضای مجازی بستر اصلی شکل‌گیری تمدن آینده بشر است که دیگر مرز جغرافیایی ندارد و همه بشریت در آن نقش آفرین هستند.

۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۰۸:۳۲

افکار مردم به سمت معنویت و اخلاق برود/آرمان های انقلاب اسلامی کهنه نمی شوند
داستار با بیان اینکه افکار مردم باید به سمت معنویت و اخلاق برود، تاکید کرد: آرمان های انقلاب با فطرت های انسانی همراه بوده و کهنه نخواهد شد.

۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۲۳:۵۸

رئیس موسسه مطالعات تمدنی اسلامی(متا) بیان کرد:
نقش عرفان سیاسی در ساخت تمدن نوین اسلامی/راه ورود به عالم امام و شهدا
حجت الاسلام متولی امامی با بیان اینکه کتاب «عرفان سیاسی و تمدن سازی اسلامی» می کوشد ما را وارد عالم امام و شهدا کند، گفت: عارف در عرفان سیاسی عارف فقط به فکر نجات خودش نیست بلکه به دنبال الگوی برتری است که جامعه را حرکت دهد.

۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۱۵:۱۸

معلمین عشایری منطقه ییلاقی شبلیز مورد تجلیل قرار گرفتند
به مناسبت پاسداشت هفته بزرگداشت مقام معلم و گرامی داشت یاد و خاطره فیلسوف شهید مرتضی مطهری، از معلمین عشایری تجلیل به عمل آمد.

۱۳۹۸/۲/۱۲ - ۰۱:۲۷

توسط دفتر تبلیغات اسلامی:
کرسی آزاداندیشی «تمدن‌سازی یا تمدن‌زایی؛ پروژه یا پروسه» برگزار شد
کرسی آزاداندیشی «تمدن‌سازی یا تمدن‌زایی؛ پروژه یا پروسه» توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۰۹:۳۱

نماینده ولی فقیه در گیلان:
ضرورت توسعه سبک زندگی اسلامی / با حملات گسترده دشمنان اسلام از تمدن سازی فاصله گرفتیم
آیت فلاحتی با بیان اینکه حملات گسترده دشمنان اسلام از بیرون مرزها سبب شده که از تمدن سازی اسلامی فاصله داشته باشیم گفت: توسعه سبک زندگی اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۴:۲۷

یک تهیه کننده برنامه های آیینی تاکید کرد
گام دوم انقلاب به هنرمندان متعهد و حزب اللهی نیاز دارد/هنر انقلابی راه تعامل با دنیا است
حجت الاسلام نطنزی هنر کمال گرا و انقلابی را برای جامعه تمدن ساز حرکت رو به جلو دانست و گفت: زبان هنر بهترین وسیله برای تعامل با دنیا است، باید در کنار تولید هنرمند متعهد و انقلابی تربیت کنیم، این لازمه تمدن سازی در گام دوم انقلاب است.

۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۳:۰۲

مولفه های ساختاری تمدن سازی اسلامی با رویکرد آینده پژوهی بررسی می شود
«مولفه های ساختاری تمدن سازی اسلامی با رویکرد آینده پژوهی» در چهارمین کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه های علمی دانشگاه شاهد به بحث و بررسی گذاشته می شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۲:۲۵

عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم
وقتی سخن از تمدن‌سازی اسلامی است، علوم دینی باید پیشران باشد
حجت الاسلام پیروزمند با بیان اینکه علوم انسانی نقش پیشران دارد، گفت: وقتی سخن از تمدن‌سازی اسلامی در میان است بالضروره تحول علوم انسانی بر اساس آموزه‌های دینی مورد نیاز است لذا علوم دینی و حوزوی باید پیشران این تحول باشد.

۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۴:۳۱

مسئول موسسه مطالعات راهبردیِ «جهان تمدن رسالت» تشریح کرد
هجرت های تمدن ساز تاریخ اسلام/نقش هجرت در براندازی طاغوت ها
حجت الاسلام رنجبر تاکید کرد: حرکت اصلاحی دین، حرکتی تمدن ساز است که بنا دارد حکومت هایی را که در راس آنها طواغیت حضور دارند، از میان بردارد و نظم شرک آلود و ظالمانه مستکبر را به نظمی اسلامی مبدل کند و هجرت در این میان نقشی بی بدیل دارد.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۳۲

توسعه فلسفه های مضاف در میز اسلامی سازی علوم انسانی
رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، از توسعه فلسفه های مضاف ذیل میز اسلامی سازی علوم انسانی خبر داده و اظهار کرد: این اقدام حرکتی در راستای ارتقای اندیشه و تمدن اسلامی است.

۱۳۹۷/۸/۵ - ۱۱:۱۳

حوزه فرهنگ امام رضا(ع) و زیارت رضوی می‌تواند تمدن ‌ساز باشد
مدیرکل هماهنگی امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: حوزه فرهنگ امام رضایی و زیارت رضوی آن‌ قدر گسترده است که می‌تواند تمدن ‌ساز باشد.

۱۳۹۷/۵/۳ - ۰۹:۳۴

در گفت وگو با شبستان مطرح شد
فضای مجازی رقیب عاطفی همسران!
خانواده کوچک ترین بخش اجتماع است، یک تمدن هم بر اساس جزء جزء تا کلیت جامعه شکل می گیرد. هرچه خانواده سالم باشد اعضای جامعه که در کلیت، یک بدن را تشکیل می دهند، سالم تر خواهند بود، اما اگر قرار باشد مجاز جای واقعیت را بگیرد این مهندسی تغییر می کند.

۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۰۹:۳۵

ظرفیت‌سنجی جریان‌های فکری ـ سیاسی معاصر ایران برای تمدن سازی
خبرگزاری شبستان: نشست ظرفیت سنجی جریان های فکری ـ سیاسی معاصر ایران برای تمدن سازی، با سخنرانی مهدی ابوطالبی ۲۸ بهمن ماه در قم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۴:۰۷

همایش «حوزه بین الملل، حوزه تمدن ساز» آغاز به کار کرد
خبرگزاری شبستان: همایش حوزه بین الملل، حوزه تمدن ساز با حضور مدیر حوزه های علمیه کشور در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) آغاز به کار کرد.

۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۵۱

مدیر گروه سنت‌های حوزوی و آداب طلبگی مرکز پژوهش‌های جوان:
تولید فکر و پرورش انسان دو عنصر اصلی تمدن سازی است
خبرگزاری شبستان: مطابق با فرموده مقام معظم رهبری برای ایجاد یک تمدن اسلامی(مانند هر تمدن دیگر)، دو عنصر اساسی لازم است: یکی تولید فکر، و دیگری پرورش انسان. ازاین‌رو نقش طلاب و روحانیت را در این مهم و اساسی است.

۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۲:۴۴

رئیس و استاد مرکز مطالعات دینی دانشگاه آرکانزاس آمریکا:
علوم انسانی برای ایجاد و حفظ آنچه که تمدن می‌نامیم ضروری هستند
خبرگزاری شبستان: علوم انسانی کالایی لوکس برای جوامع متمدن است، اما آنها ضروری نیز هستند برای ایجاد و حفظ آنچه که ما تمدن می نامیم. این ایده ها و شیوه ها فناوری های باور نکردنی هستند و برای ایدئولوژی های سیاسی مورد استفاده قرار می گیرند.

۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۲:۴۲

عضو هیات علمی دانشگاه شاهد در گفت وگو با شبستان:
نقش آفرینی سینما در حوزه تمدن سازی نیازمند ارتباط سینماگران با اصحاب فکر است
خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی دانشگاه شاهد با اشاره به نقش تقویت جلوه های بصری در معرفی تمدن نوین اسلامی گفت: سینما ابزاری است که می تواند در این مورد نقش آفرینی کند لذا ارتباط میان کارگردان و اصحاب فکر اقدامی برای تحقق این مهم است.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۰:۱۵