خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

الأحد ١٢ رمضان ١٤٣٩

Sunday, May 27, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دانش
معاون اقتصادی استاندار کردستان:
مدیران واحدهای تولیدی نیازمند دانش و اطلاعات صحیح از بازار هستند
خبرگزاری شبستان: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: مدیران واحدهای تولیدی برای اتخاذ تصمیم صحیح نیازمند دانش و اطلاعات صحیح از بازار هستند.

۱۳۹۷/۳/۳ - ۰۸:۰۸

ساختار کریستال های برف، الهام بخش دانشمندان
خبرگزاری شبستان: با توجه به تحقیقات جدید و برای اولین بار درجهان، می توان با استفاده از تکنولوژی نانو، ورقه ای ‏میکروسکوپی و از جنس کریستال های سیلیکون را با الهام گیری از شکل دانه های برف، تولید ‏نمود و آن را بعنوان کوچکترین عایق صوتی در جهان شناخت.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۴

کلام امیر(ع)؛
بافضیلت ترین مردمان چه کسانی اند؟
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف به ویژگی بافضیلت ترینِ مردمان اشاره کرده اند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۷

از امروز ۱۵ آبان/
آغاز ثبت نام شرکت کنندگان در کارگاه ها و نشست های تخصصی یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال
خبرگزاری شبستان:ثبت نام شرکت کنندگان در کارگاه ها و نشستهای تخصصی یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از ۱۵ آبان آغاز می شود

۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۱۰:۴۵

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا
خبرگزاری شبستان: گزارش‌های به دست آمده از دانشگاه علم و سلامت اورگن(OHSU) در پورتلند حاکی از آن است که پس از گذشت دو سال از انجام اولین ویرایش ژن در انسانها که توسط محققان چینی صورت گرفت، برای اولین بار از این روش در ایالات متحده استفاده شده است.

۱۳۹۶/۵/۸ - ۱۴:۴۶

کلیدی که در گنجینه های دانش را می گشاید
خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی شریف از کلیدهایی نام برده اند که با آنها باب گنجینه دانش گشوده می شود.

۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۵:۵۱

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
غفلت حوزه و دانشگاه از نیازهای بومی مانع تبدیل علم به قدرت و سرمایه است
خبرگزاری شبستان: برای تبدیل علم به قدرت و سرمایه آفرینی علم، باید دانشگاه و حوزه نیازهای بومی ما را تامین کند. سیستم آموزشی ما به جای اینکه بیاید و منابع چندین ساله یا منابع وارداتی از غرب را تدریس کند باید نیازهای بومی خودمان را کشف و ارائه کند.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۰:۱۰

نایب رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران:
پیشرفت شهرها نیازمند تولید دانش بومی است
خبرگزاری شبستان:نایب رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: پیشرفت و توسعه شهرها نیازمند تولید دانش بومی اقتصاد و مدیریت شهری است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۰:۱۰

احتمال بازگشت ماموت‌های پشمالو
خبرگزاری شبستان: نسل ماموت‌های پشمالو چهار هزار سال قبل منقرض شده است. اما حالا دانشمندان می‌گویند که با استفاده از روش‌های مهندسی ژنتیک ممکن است موفق به احیا کردن این جانور باستانی شوند.

۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۰۸:۳۴

آیا آینشتاین هم ممکن است اشتباه کند؟
خبرگزاری شبستان: یکی از مفاهیم منفی در سنجشگرانه‌اندیشی (تفکر نقادانه) «همه‌چیزدانی» است. همه‌چیزدانی (universal expertise) یعنی اینکه خبره بودن در یک زمینه را نشانه‌ی خبره بودن در یک زمینه‌ی نامربوط بدانیم.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۱:۵۷

امیر دریادار سیاری با تکیه بر طب رزم دریا:
باید دانش استفاده از دریا را در کشورمان ارتقا دهیم
خبرگزاری شبستان:فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: باید متوازن با توسعه استفاده از دریا، دانش آن در بخش‌های مختلف از جمله طب رزم دریا را در کشورمان گسترش دهیم.

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۷:۰۸

آشنایی با «هرمنوتیک»نوشته دکتر صفدر الهی‌ راد
خبرگزاری شبستان:کتاب «آشنایی با هرمنوتیک» نوشته ی « دکتر صفدر الهی‌ راد» را انتشارات «سمت» منتشر کرد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۴

ایران میزبان کنفرانس علمی اتحادیه IGRC ٢٠٢٠
خبرگزاری شبستان:شرکت ملی گاز ایران به نمایندگی از کشورمان توانست در رقابت با سه کشور آلمان، عمان و اندونزی، میزبانی کنفرانس IGRC را در سال ٢٠٢٠ کسب کند.

۱۳۹۵/۸/۲۰ - ۱۰:۲۹

هوش مصنوعی با دقت ۷۹ درصدی پیش‌بینی احکام قضایی 
خبرگزاری شبستان: دانشمندان انگلیسی یک قاضی رایانه‌ای تولید کرده‌اند که می‌تواند تا ۷۹ درصد، احکام دادگاه حقوق بشر اروپا را به درستی پیش‌بینی کند.

۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۴:۰۴

شاخص های پیشرفت کشور براساس دانش و فن آوری است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهرگفت: شاخص های پیشرفت کشور بر مبنای دانش و فن آوری و به ویژه دانش علوم بنیادی است.

۱۳۹۵/۷/۳۰ - ۱۵:۱۵

رونق دانش حفاری کشور/ راه اندازی رشته‎های جدید تخصصی در خوزستان
خبرگزاری شبستان:کشورمان در حوزه حفاری به درجه ای از پیشرفت رسیده است که حفاری در برخی کشورها از سوی کشورمان انجام می شود و برای توسعه دانش در این بخش رشته‎های جدید تخصصی حفاری در خوزستان راه اندازی می‎شود.

۱۳۹۵/۷/۱۵ - ۰۸:۲۸

مدرسه تابستانی مباحثی در فلسفه ذهن برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: پنجمین دوره مدرسه تابستانی پژوهشکده فلسفه تحلیلی پژوهشگاه دانش های بنیادی(ipm) برگزار می شود.

۱۳۹۵/۵/۲ - ۱۴:۴۴

آموزش و پرورش از مهارت های زندگی دور است/ لزوم توجه به ارتقای مهارت دانش آموزان
خبرگزاری شبستان: معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، با اشاره به اینکه آموزش و پرورش از مهارت های زندگی دور است گفت: باید به ارتقای مهارت دانش آموزان توجه ویژه کرد.

۱۳۹۵/۲/۱۲ - ۱۴:۱۳

نتایج خیره کننده محققان در درمان سرطان
خبرگزاری شبستان: محققان می‎گویند استفاده از ایمنی‌درمانی در درمان سرطان به خصوص سرطان خون نتایج خیره‌کننده‌ای داشته است.

۱۳۹۴/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۳

جانوری که هر سال می میرد و زنده می شود! (+عکس)
خبرگزاری شبستان: قورباغه چوبی نوع خاصی از این حیوان است که تحمل قابل توجهی نسبت به سرما دارد و در فصل زمستان به مانند یک تکه چوب رفتار می کند. 

۱۳۹۴/۱۰/۱۹ - ۱۷:۲۰